Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Apselan Plus – skojarzone działanie przeciw zapaleniu zatok

Apselan Plus – skojarzone działanie przeciw zapaleniu zatok
Zobacz więcej zdjęć »
Jesienią i zimą jedną z najczęstszych przyczyn wizyt w aptekach i u lekarzy są infekcje górnych dróg oddechowych, którym często towarzyszy zapalenie zatok. Na tego typu problemy pojawił się nowy lek, Apselan Plus, o skojarzonym działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.

Początkowo zapalenie zatok łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem, często zresztą mu towarzyszy, bo jedną z przyczyn są wirusy, które wywołują również infekcje górnych dróg oddechowych lub grypę. Zapalenie zatok mogą także wywołać bakterie, grzyby, alergie, astma, a nawet krzywa przegroda nosowa czy próchnica zębów. 

Co powinno wzbudzić nasz niepokój? Przede wszystkim pojawiający się ból w okolicach nasady nosa oraz czoła, który nasila się przy schyleniu głowy, ból oczu i nosa. Katar nie jest specyficznym objawem, ponieważ zapaleniu zatok może również towarzyszyć zatkany nos. Oczywiście może również pojawić się gorączka. Jeśli podejrzewamy zapalenie zatok, warto skonsultować się z lekarzem, najlepiej laryngologiem oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Choć przypadłość wydaje się jedynie męcząca, ale niezbyt groźna, musimy mieć świadomość, że nieleczona może doprowadzić do poważnych komplikacji – na przykład do zapalenia nerwu wzrokowego, czy nawet zapalenia opon mózgowych.

Zapalenie zatok to termin, który obejmuje cztery różne zapalenia, charakteryzujące się nieco innymi objawami. Zapalenie zatok może dotyczyć zatok szczękowych, sitowych, klinowych i czołowych. Wszystkim towarzyszy ból, jednak, oprócz wymienionych wcześniej miejsc,  zależnie od rodzaju umiejscawia się w nieco innych obszarach głowy – na przykład przy zapaleniu zatok szczękowych ból pojawia się między innymi w górnej szczęce, przy zapaleniu zatok sitowych – w okolicy oczu i nasila się w pozycji leżącej. 

Zależnie od czasu trwania mówimy o ostrym zapaleniu zatok (od trzech do nawet ośmiu tygodni), lub przewlekłym – ponad osiem tygodni. 

Leczenie zapalenia zatok jest zależne od przyczyny – inaczej leczy się te o podłożu bakteryjnym (antybiotyki), inaczej te na tle alergicznym, inaczej wirusowym (leczenie objawowe). 

W leczeniu objawowym idealnie sprawdzi się nowy na rynku lek o skojarzonym działaniu ibuprofenu i pseudoefedryny – Apselan Plus. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Udrożnia nos i zatoki oboczne nosa. 

Apselan Plus należy stosować doraźne w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Apselan Plus jest dostępny w aptekach, w cenie około 13 złotych za opakowanie zawierające 20 tabletek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »