Firma » Biznes

Apsys modernizuje Rondo Rataje w Poznaniu

Apsys modernizuje Rondo Rataje w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
W związku z budową Centrum Handlowego Łacina w Poznaniu firma Apsys Polska przy udziale Miasta Poznań rozpocznie w przyszłym roku modernizację Ronda Rataje i budowę nowej infrastruktury drogowej w obrębie kompleksu.
Inwestycja będzie finansowana przez Centrum Łacina Sp. z o.o. oraz Miasto Poznań.

Z łączną powierzchnią najmu wynoszącą 95 tysięcy m2 Łacina będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Centrum zostanie wybudowane w prestiżowej części Poznania, na prawym brzegu Warty. Atrakcyjne położenie w samym centrum miasta, przy Rondzie Rataje, 15 minut pieszo od Starówki zagwarantuje dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej oraz samochodem. Inwestor szacuje, że tylko w pierwszym roku działalności kompleks może odwiedzić blisko 12 mln osób. Dlatego równolegle z budową CH Łacina nastąpi modernizacja i budowa infrastruktury drogowej, której celem będzie zwiększenie przepustowości Ronda Rataje we wszystkich kierunkach.

„W marcu br. udało nam się zawrzeć porozumienie z Urzędem Miasta Poznań i podpisać aneks do umowy dotyczącej wymiany gruntów" - mówi Marcin Stokowiec, Dyrektor ds. Inwestycji. - „Dzięki temu rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę CH Łacina. Tempa nabrały również prace związane z planowaną przebudową infrastruktury drogowej. W maju podpisaliśmy umowę z Tebodin Poland Sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji związanej z budową nowego i przebudową istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie Ronda Rataje".

Umowa z Tebodin Poland obejmuje wykonanie pełnego zakresu prac projektowych, łącznie z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do wykonywania robót budowlanych. W ramach umowy firma przygotuje dokumentację przetargową, która posłuży do wyboru wykonawcy robót, a także będzie sprawować nadzór autorski nad realizacją inwestycji.

Zaplanowana przebudowa ma charakter kompleksowy. Prace drogowe obejmą zarówno samo rondo, jak i przyległe do niego ulice Bolesława Krzywoustego i Jana Pawła. Dzięki zwiększeniu liczby pasów ruchów i przeniesieniu ruchu pieszego pod istniejące drogi w znaczący sposób poprawi się przepustowość istniejącego układu drogowego w tym rejonie. Zapewni to bardzo dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami, a także zwiększy komfort podróży i poziom bezpieczeństwa. Prace drogowe będą prowadzone równolegle z planowaną na przyszły rok budową CH Łacina. Zgodnie z założeniami potrwają one około 12 miesięcy.

„Zależy nam na tym, aby prace dotyczące infrastruktury wokół CH Łacina odbywały się wraz z budową kompleksu, tak aby na uroczyste otwarcie wszystko było gotowe, a nasi klienci mogli w pełni cieszyć się bogatą ofertą galerii" - mówi Marcin Stokowiec. „Liczymy, że dzięki doskonałemu połączeniu drogowemu CH Łacina przyciągnie Klientów z całego województwa wielkopolskiego i stanie się jednym z najważniejszych centrów w regionie".

W trakcie prowadzenie robót drogowych inwestor nie przewiduje zamknięcia ulic, dopuszcza jedynie czasowe przewężania dróg. Ogólne zasady organizacji ruchu w trakcie trwania prac drogowych będą uzgodnione z władzami Miasta Poznań. Planowe otwarcie CH Łacina odbędzie się w drugiej połowie 2014 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »