Dom » Wnętrza

Aquilo – niestandardowe grzejniki o indywidualnych kształtach

Aquilo – niestandardowe grzejniki o indywidualnych kształtach
Zobacz więcej zdjęć »
Wybór grzejnika nie należy do najprostszych zadań. Co zrobić gdy rozmieszczenie grzejników zaczyna stanowić problem lub nie komponuje się z wystrojem pomieszczenia? Z pomocą przychodzą ukryte w podłodze grzejniki kanałowe Purmo z serii Aquilo.

Grzejniki kanałowe to wciąż nowość na polskim rynku ogrzewania. Podpowiadamy, dlaczego warto zwrócić na nie uwagę i przekonać się do ich nietypowej formy.

Nowoczesne rozwiązania

W ostatnich latach przeszklenia w prywatnych domach i mieszkaniach zyskują coraz większą popularność. Deweloperzy osiedli loftów i apartamentowców chętnie wykorzystują nowoczesne rozwiązania, nadając wnętrzom industrialny charakter. Jednym z takich rozwiązań są przeszklenia. Choć niezwykle efektowne, ze względu na niską izolacyjność termiczną szyb w okresie grzewczym charakteryzują się znaczącymi stratami ciepła. Aby temu zapobiec, pod oknami montuje się standardowe grzejniki. O ile w przypadku wnętrz publicznych takie rozwiązania sprawdzają się dobrze, w przypadku prywatnych mieszkań już niekoniecznie. Jak rozwiązać ten problem? Z pomocą przychodzą niestandardowe grzejniki kanałowe Aquilo marki Purmo. Grzejniki montuje się pod poziomem podłogi i przykrywa estetyczną kratką, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływają na charakter wystroju wnętrza.

Dyskretne ogrzewanie

Wymiennik ciepła w grzejnikach serii Aquilo umieszczono w stalowej wannie montowanej w podłodze. Zarówno wymiennik ciepła, jak i wanna są standardowo pomalowane na kolor czarny, tę barwę ma także blacha maskująca podłączenia. Dzięki temu elementy grzejne są niewidoczne pod kratką maskującą, a całość instalacji pozostaje ukryta pod podłogą. Od góry grzejnik zabezpieczony jest poprzeczną lub podłużną kratką maskującą. Purmo oferuje kratki maskujące wykonane z drewna, duraluminium lub stali nierdzewnej. Kratki drewniane z buku lub dębu są dostępne w różnych rodzajach wykończenia – drewno surowe, olejowane albo lakierowane. Kratka maskująca z drewna surowego może być polakierowana na kolor pasujący do parkietu. Osoby ceniące estetykę i porządek powinny być zadowolone z faktu, że utrzymanie w czystości grzejników kanałowych nie stanowi żadnego problemu. Giętkie przewody przyłączeniowe umożliwiają podniesienie wymiennika i wygodne odkurzenie dna wanny.

Wysoka jakość grzejników Purmo potwierdzona jest 10-letnią gwarancją, która obejmuje wszystkie elementy grzejnika z wyjątkiem elektrycznych. Elementy elektryczne objęte są 2-letnią gwarancją producenta.

Poznaj nas bliżej: www.purmo.pl

BLOG: www.purmosfera.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »