Kultura, sztuka » Muzyka

ARTURO SANDOVAL, ANTONIA BENNETT I INNI NA GALI „POLACY Z WERWĄ”

ARTURO SANDOVAL, ANTONIA BENNETT I INNI NA GALI „POLACY Z WERWĄ”
Zobacz więcej zdjęć »
Kubańczyk, który oczarował świat. Trębacz, pianista i kompozytor. 10 razy odbierał nagrodę Grammy. Laureat 6 statuetek Billboard Awards oraz nagrody Emmy.

Arturo Sandoval będzie jednym z artystów, którzy wystąpią na Gali finałowej III edycji plebiscytu „Polacy z werwą”. Wydarzenie, którego organizatorem jest PKN Orlen, odbędzie się 9 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. 

Arturo Sandoval koneserom jazzu przedstawiać nie trzeba. To jeden z najbardziej błyskotliwych i twórczych współczesnych artystów jazzowych. Szerokiej publiczności znany ze współpracy z wieloma popowymi i soulowymi wokalistami, jak m.in.: Gloria Estefan, Kenny G, Paul Anka, Frank Sinatra, Dave Grusin, Rod Stewart czy Alicia Keys.

Przygodę z muzyką rozpoczął w dzieciństwie i przez wiele lat był wierny młodzieńczej pasji poszukiwania własnego stylu. Czasem będąc na uboczu głównego nurtu, czym zaskarbił sobie przychylność publiczności, producentów muzycznych oraz artystów, z którymi współpracował. Koncertował także z Woodym Hermanem, Herbie Hancockiem, Woodym Shaw, Stanem Getzem, Tonym Benettem, Patti LaBelle i Céline Dion. 

Nieustannie koncertujący na estradach całego świata. Od lat w niezmiennie najwyższej formie. Spadkobierca ojca kubańskiego jazzu, Dizzy Gillespiego, któremu poświęcił książkę The Man Who Changed My Life. Natomiast życie jego samego stało się w tematem filmu „Miłość lub ojczyzna. Historia Arturo Sandovala” z Andym Garcią w roli głównej. 

Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, występującym regularnie z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Arturo skomponował swój "Koncert na trąbkę i orkiestrę", który można usłyszeć na "Arturo Sandoval: "Classical Album". Jego klasyczny artyzm przyniósł mu szacunek i podziw najbardziej prestiżowych dyrygentów, kompozytorów i orkiestr symfonicznych na świecie.  Arturo z pewnością jest jednym z najbardziej błyskotliwych, wieloaspektowy i cenionych muzyków naszych czasów.

W jazzowych klimatach pozostaniemy za sprawą Antonii Bennett, córki legendarnego wokalisty Tonego Bennetta, z którym występuje na scenach całego świata. Antonia Bennett,  stawiana przez prestiżowy magazyn Jazz Times na równi z takimi sławami jak Liza Minnelli, Natalie Cole czy Norah Jones, od dziecka wychowywała się w otoczeniu tak znanych artystów jak Frank Sinatra, Dean Martin, Gene Kelly, Rosemary Clooney, Les Paul i Ella Fitzgerald, było więc nieuniknione, że zostanie zarażona pasją do sztuki. Studiowała w Lee Strasberg Theatre Institute oraz cenionym Berklee College of Music w Bostonie. Występowała z powodzeniem na wielu festiwalach jazzowych, takich jak Newport Jazz Festival czy Umbria Jazz Festival oraz w Royal Albert Hall w Londynie. 

„Polacy z werwą” – wieczór mistrzów

Gala „Polacy z werwą” odbywa się już po raz czwarty. Podczas tego wieczoru poznamy zwycięzców trzeciej edycji plebiscytu organizowanego przez PKN ORLEN. Siedmioro nadzwyczaj zdolnych, pracowitych i kreatywnych młodych Polaków, którzy już dziś z sukcesem zmieniają nie tylko Polskę, ale i świat.  

Co roku program artystyczny Gali jest tak wszechstronny, jak szeroki jest wachlarz kategorii plebiscytu. Na scenie spotykają się tu artyści różnych pokoleń i muzycznych stylów i wrażliwości. Jazz, pop, soul przeplatają się w programie z muzyką klasyczną w mistrzowskim wykonaniu., Dotąd dla „Polaków z werwą” grali już m.in: Lana Del Rey, Marcus Miller, Jamie Cullum, The Gossip. A także Leszek Możdżer z Motion Trio, czy Krzysztof Penderecki z Sinfonią Iuventus, która w tym roku również wystąpi podczas Gali. W programie także koncert światowej sławy wirtuoza skrzypiec Mariusza Patyry. 

W zupełnie inne klimaty wprowadzi gości koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch & Mitch. Międzypokoleniowe spotkanie legendy sceny muzycznej z liderami polskiej alternatywy zaowocowało albumem, który plasuje się na szczytach list przebojów. 
„Polacy z werwą” to prestiżowy plebiscyt, którego celem jest pokazanie największego potencjału naszego kraju – młodych utalentowanych Polaków. Ludzi, którzy dzięki swojej wiedzy, ale też pasji i wytrwałości tworzą, rzeczy wielkie, nie zawsze znane szerokiej opinii publicznej. „Polacy z werwą” wybierani są w kategoriach: Nauka, Medycyna, Ochrona środowiska, Design i architektura, Innowacje w biznesie, Kultura i Sport. 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Gazeta Wyborcza, gazeta.pl, Co Jest Grane, TVN, RMF FM oraz RMF Classic.
¬Gala „Polacy z Werwą” będzie retransmitowana 10 października 2015 r. o godz. 17.00 
w telewizji TVN.

Więcej informacji na temat Plebiscytu oraz szczegółowe informacje nt. kandydatów dostępne na stronie: www.polacyzwerwa.pl  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.mitrowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »