Technologie » Komputery

Asustor: ulepszony NAS z serii AS10 v2

Asustor: ulepszony NAS z serii AS10 v2
Zobacz więcej zdjęć »
Multimedialne centrum rozrywki i bezpieczny magazyn wrażliwych informacji? Tak nietypowe połączenie dość dalekich od siebie cech sprzętu można znaleźć pod postacią AS1004T v2. Asustor skupił się nie tylko na podniesieniu wydajności.

 

 

 

 

 

5.02.2019 | Informacja prasowa | Asustor


 

Asustor: ulepszony NAS z serii AS10 v2

Multimedialne centrum rozrywki i bezpieczny magazyn wrażliwych informacji? Tak nietypowe połączenie dość dalekich od siebie cech sprzętu można znaleźć pod postacią AS1004T v2. Asustor skupił się nie tylko na podniesieniu wydajności. Seria AS10 v2 ma oferować również ciekawsze wzornictwo, energooszczędność i wiele więcej.

 

AS1004T v2 wyposażono w nowy, szybszy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.6 GHz. Rozwiązania należące do rodziny AS10 v2 zapewnią odczyt powyżej 110 MB/s oraz zapis przekraczający 98 MB/s – to 20% szybciej niż wcześniejsza generacja. Producent zapewnia, że polepszeniu uległa responsywność całego systemu ADM i aplikacji, gwarantując jeszcze przyjaźniejsze środowisko pracy.

 

Nowe wzornictwo i elastyczność w konfiguracji


Odświeżona seria AS10 v2 oferuje użytkownikom świeże podejście do wzornictwa. Elegancki wygląd ma prezentować się znakomicie w każdej przestrzeni, od biura po pokój dzienny. Równie istotna jest odpowiednio przemyślana wewnętrzna konstrukcja. Dlatego seria AS10 v2 potencjalnemu nabywcy oferuje montaż bez użycia narzędzi oraz uaktualniony system kieszeni przystosowanych dla dysków 3½ cala. Ponadto przewidziano wsparcie dla nośników pamięci o dużej pojemności.

 

Oszczędność i błoga cisza


Asustor chwali się, że podczas normalnej pracy jego urządzenia zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż serwer czy komputer. Dzięki temu użytkownik ma otrzymać gwarancję niższych rachunków za prąd oraz dłuższej żywotności podzespołów. W trybie hibernacji HDD zużycie energii wynosi jedynie 11,3W. Podczas typowej pracy nie przekracza 25W. Jeśli zaś chodzi o kulturę pracy to w trybie czuwania głośność NAS-a wynosi zaledwie 19 decybeli, a podczas użytkowania zarejestrowany hałas nie przekraczał poziomu 32 decybeli.

 

Wszechstronny domowy serwer


Mobilna instalacja z aplikacją AiMaster odbywa się w kilku krokach. Znalezienie serwera NAS, inicjalizacja i instalacja systemu, zarządzanie energią, aktualizacje oprogramowania ADM, informacje o systemie i inne funkcje są dostępne z poziomu urządzenia mobilnego.

 

Seria AS10 ma bezproblemowo radzić sobie z przetwarzaniem dużych ilości zdjęć, co pozwala na natychmiastowe przesyłanie i przeglądanie plików w dowolnym momencie. Bogata różnorodność aplikacji umożliwia płynne przesyłanie multimediów w wysokiej rozdzielczości do urządzeń takich jak odtwarzacze UPnP/DLNA, komputery osobiste, tablety oraz smartfony.

 

Bezpieczeństwo i łatwość tworzenia kopii zapasowych

 

NAS Asustor ma gwarantować bezproblemowy dostęp między różnymi platformami i wieloma użytkownikami, bez względu na to z jakiego urządzenia korzystamy. Ponadto AS1004T v2 przewiduje instalację do 4 dysków twardych, zapewniając ochronę danych RAID 1/5/6/10. Ponadto seria AS10 v2 oferuje różne opcje tworzenia kopii zapasowych, łącznie z kompatybilnością publicznych usług przechowywania w chmurze: Dropbox, Google Drive, OneDrive, Amazon S3 i wiele więcej. Użytkownik ma możliwość także użyć Eksploratora FTP i zewnętrznych dysków twardych, aby zapewnić prawidłowe tworzenie kopii zapasowych.

 

Typ zabezpieczeń na wyposażeniu Asustor AS1004T v2:


·       Firewall,

·       Szyfrowanie 256-bitowe AES,

·       Zaufana / czarna lista adresów IP,  GEO IP,

·       Połączenia VPN (PPTP, OpenVPN),

·       Połączenia HTTPS (interfejs internetowy, urządzenia mobilne),

·       Szyfrowane połączenia (FTP SSL / TLS, SSH, SFTP, Rsync i SSH),

·       Powiadomienia systemowe (e-mail, SMS).

 

Urządzenie jest dostępne na rynku w cenie ok. 1150 zł.Źródło: Entrymedia, Asustor

 

###

 

O Asustor

Asustor to firma, której nazwa nie przez przypadek przywodzi na myśl markę Asus. Tajwańska korporacja, widząc w serwerach NAS tak duży potencjał, wydzieliła z jednej ze swoich spółek-córek – Asusteka - osobną firmę, która skupia się jedynie na tych coraz bardziej obiecujących produktach. Asustor od kilku już lat wprowadza w dziedzinie dysków sieciowych innowacyjne rozwiązania, stale rozwijając swoje urządzenia.


 

Piotr Poniecki

tel. 666 879 779

piotr.poniecki@entrymedia.pl

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Marek Wzorek | Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »