Kultura, sztuka » Kultura

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko w Akademii w Bronowicach

Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko w Akademii w Bronowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Najbliższa sobota upłynie w Galerii Bronowice pod znakiem kreatywnej zabawy. Odbędą się tu dwugodzinne warsztaty z tworzenia ikon przygotowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To nie koniec atrakcji, jakie czekać będą na klientów centrum handlowego w Akademii Bronowicach.

W sobotnie popołudnie Akademia w Bronowicach zamieni się w profesjonalną pracownię tworzenia ikon. Podczas warsztatów z Akademią Sztuk Pięknych, uczestnicy zapoznają się z techniką wykonywania tych specyficznych dzieł sztuki. Zaplanowano malowanie różnych przedstawień na przygotowanym wcześniej podłożu. Organizatorzy przewidują również złocenie wybranych partii prawdziwym złotem płatkowym oraz szlagmetalem. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Bezpłatne warsztaty pt. „Ikona” odbędą się 16 czerwca w godz. 16:00 - 18:00 w Akademii w Bronowicach na 1 piętrze Galerii. Wszyscy chętni proszeni są o punktualne przyjście, wówczas organizatorzy dysponują pełnym kompletem materiałów.      

To nie koniec atrakcji, które przygotowała w czerwcu Akademia w Bronowicach!

Od 5 czerwca miłośnicy sztuki mogą podziwiać nową wystawę „Białe na białym 2.0”. Ekspozycja prezentuje prace artystów, którzy wzięli udział w wydziałowym konkursie poświęconym pamięci niedawno zmarłego prof. Janusza Orbitowskiego. Był on wieloletnim pedagogiem Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, który swą działalność dydaktyczną poświęcił nauczaniu rysunku.  

- Wystawa pokonkursowa, zlokalizowana w przestrzeni korytarzy Wydziału Malarstwa, uzmysłowiła mi, że należy ją udostępnić szerszemu gronu odbiorców. Powodów jest tu co najmniej kilka, przede wszystkim niezwykle cenna idea odniesienia się do postaci i twórczości wybitnego pedagoga. Ważne są również inne aspekty: szerokie zróżnicowanie prac, jakość artystyczna, ujmująca wyobraźnia autorów, a także niezwykle cenna materia jednoczącej bieli – mówi prof. dr hab. Jan Tutaj, kurator artystyczny wystawy.

Wystawa „Białe na białym 2.0” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9.00 – 21.00. Wstęp na wystawę jest wolny!

W Akademii w Bronowicach organizowane są wystawy, instalacje, prezentacje multimedialne, dyskusje, warsztaty, zajęcia i wiele innych aktywności, przygotowanych przez Akademię Sztuk Pięknych.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »