Motoryzacja » Samochody

Autosnip – nowe narzędzie dla dealerów samochodów już w Polsce

Videomarketing jako narzędzie sprzedaży zyskuje coraz większą popularność. Już wkrótce mogą częściej sięgać po nie także dealerzy samochodów. Na rynku pojawił się właśnie Autosnip – aplikacja dla dealerów i komisów, która pozwala na szybką wysyłkę nagrania pojazdu na telefon klienta.

Oglądają i kupują

Badania firmy comScore dowodzą, że już ponad 64% klientów decyduje się na zakup produktu lub usługi po wcześniejszym obejrzeniu jego nagrania w sieci. Z czego wynika tak wyraźny zwrot użytkowników Internetu w kierunku wideo?  Najczęściej z braku czasu na czytanie długich treści, którymi tak często jesteśmy zasypywani - mówi Agata Patynowska z Autosnip Polska. Co więcej, informacji potrzebujemy tak szybko, jak tylko jest to możliwe. W tej sytuacji, im prostsza i bardziej bezpośrednia forma przekazu - tym lepiej.  Te potrzeby zaspokajają nagrania wideo. Teraz przyszedł czas na popularyzację tego kanału wśród dealerów samochodów - dodaje.

Nowość na polskim rynku

Na polskim rynku pojawił się właśnie Autosnip - nowe narzędzie marketingowo-sprzedażowe dla dealerów i komisów samochodowych. Umożliwia ono odpowiadanie na pytania klientów, dotyczące poszczególnych aut, poprzez krótkie nagranie prezentujące wnętrze i wszystkie detale pojazdu. Film nagrywany jest z telefonu komórkowego dealera za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Autosnip Video. Do nagrania dołączana jest spersonalizowana wiadomość, którą następnie wraz z wideo klient otrzymuje bezpośrednio na swój telefon komórkowy. Autosnip umożliwia integrację z bazami danych dealera, dzięki czemu za każdym razem, gdy otrzymuje on zapytanie handlowe, np. z Otomoto.pl, Mobile.eu, strony internetowej czy telefonicznie - może w wygodny sposób odpowiedzieć na nie za pośrednictwem Autosnip. Przygotowanie nagrania trwa dosłownie kilka minut. Video jest gotowe do wysyłki od razu - stanowi jednocześnie doskonałą zachętą do osobistego spotkania z dealerem. Wyobraźmy sobie sytuację, w której osoba zainteresowana zakupem auta kieruje dziesięć zapytań z Otomoto.pl do różnych dealerów. 9 na 10 z nich odpowiada mailowo lub telefonicznie, tylko jeden decyduje się na nagranie wideo, pokazujące wszystkie detale pojazdu. Która z ofert zostanie lepiej zapamiętana? - komentuje A. Patynowska.

Od nagrania do sprzedanego samochodu

Autosnip, poza aplikacją na telefon, dostępny jest również w wersji www, jako czytelne konto on-line, gromadzące informacje o wszystkich modelach samochodów dealera. W ten sposób każdy pojazd posiada dokładny opis parametrów technicznych, z danymi kontaktowymi dealera oraz przyciskiem szybkiego kontaktu i umówienia spotkania. Narzędzie już cieszy się dużą popularnością na rynku niemieckim, a firmy, które za jego pośrednictwem odpowiadają na zapytania handlowe, mają już na swoim koncie sukcesy sprzedażowe. Już po kilku dniach od wysyłki pierwszego nagrania z Autosnip sprzedaliśmy Volkswagena T5 - komentuje André Steiner, Dyrektor sprzedaży AHG GmbH z Niemiec. Wtóruje mu również  Tobias Schuerer, właściciel Autohaus Schuerer - Odpowiadanie na pytania klientów przez Autosnip jest bardzo proste I intuicyjne. Klienci są zawsze mile zaskoczeni, że otrzymują nagranie, zamiast zdjęć pojazdu.

Więcej informacji na temat polskiej wersji usługi znajduje się na stronie www.autosnip.pl. Od piątku 10 kwietnia z zespołem Autosnip można spotkać się również w trakcie targów Motor Show w Poznaniu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Autosnip
http://www.autosnip.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »