Dom » Budownictwo

AVALON z nagrodą TopBuilder

AVALON z nagrodą TopBuilder
Zobacz więcej zdjęć »
Pokój rzeczywistości wirtualnej AVALON firmy Reynaers otrzymał nagrodę TopBuilder 2018. Kapituła konkursu doceniła zalety tego wyjątkowego, innowacyjnego narzędzia, które jest nowoczesnym wsparciem pracy architektów, inwestorów i wykonawców.

AVALON powstał w głównej siedzibie Reynaers Aluminium w Duffel w Belgii w oddanej w roku 2017 części Campusu Reynaers. To technologicznie zaawansowane narzędzie, które zamienia projekt architektoniczny w realistyczny model 3D. AVALON umożliwia wirtualny spacer po obiektach, które dopiero mają powstać. – To unikatowe rozwiązanie na rynku – mówi Marek Rudyk, Dyrektor Działu Technicznego Reynaers Polska, który w imieniu firmy odbierał statuetkę TopBuilder 2018. – 25 wysokiej rozdzielczości projektorów wyświetla obraz na pięciu ścianach. Dzięki temu AVALON z wyjątkową precyzją, bardzo realistycznie odzwierciedla zamysł architekta, opracowany w programie graficznym 3D. AVALON to nie tylko projekcja, to również  miejsce, w którym wszystkie zainteresowane podmioty procesu budowlanego mogą się spotkać, by omówić, zmodyfikować i przygotować wariantowe koncepcje przyjmowanych rozwiązań elewacji aluminiowo-szklanych, a następnie dokonać ich wirtualnej projekcji  i oceny. W pokoju rzeczywistości wirtualnej może się znaleźć jednocześnie nawet sześć osób, które rozmawiając ze sobą, mogą pracować na żywo nad projektem. To sposób na wyjątkowo łatwą komunikację pomiędzy architektami a inwestorami.

W trakcie wędrówki po trójwymiarowej przestrzeni można ocenić wybrane rozwiązania –od razu je modyfikować i wystarczy założyć tylko okulary polaryzacyjne, żeby wygodnie obejrzeć przyszły budynek zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Innowacyjny AVALON

Oparty na nowoczesnych technologiach AVALON przyciągnął uwagę kapituły konkursu i otrzymał statuetkę w kategorii Innowacja. Konkurs organizowany jest przez magazyn „Builder”, a nagrody TopBuilder są przyznawane najwyższej jakości produktom i rozwiązaniom budowlanym, a także realizacjom, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania. Nagradzane są również m.in. usługi i programy przeznaczone dla branży architektonicznej i budowlanej. TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Tegoroczna edycja jest już dziesiątą z kolei. Nad przyznaniem statuetek czuwała kapituła złożona z członków Rady Naukowej miesięcznika „Builder”. Propozycje opiniowali między innymi profesorowie: Krzysztof Żółtowski, Tomasz Błaszczyński, Adam Stolarski i Mirosław Kosiorek.

Wręczenie nagród X edycji konkursu odbyło się 27 marca 2018 roku w Warszawie podczas Gali TopBuilder 2018.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Reynaers
http://reynaers.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »