Społeczeństwo » Społeczeństwo

Avenida Poznań na zielono

Avenida Poznań na zielono
Zobacz więcej zdjęć »
Co połączy Avenidę Poznań z wodospadem Niagara, London Eye, Empire State Building w Nowym Jorku, Operą w Sydney, czy Krzywą Wieżą w Pizie? Wszystkie te miejsca zostaną podświetlone na zielono w najbliższą środę, 17 marca by uczcić Dzień Św. Patryka – narodowe święto Irlandii.

Kultura celtycka święci triumfy na całym świecie, a Irlandczycy znani są ze swojej pogody ducha, gościnności i życzliwości. Być może z tego wynika fenomen globalnej popularności obchodów Dnia Świętego Patryka. W związku z tym świętem od wielu lat na całym świecie realizowana jest inicjatywa Global Greening, tj. zaświecanie znanych miejsc na zielono. W Polce również co roku zazieleniają się powszechnie znane budynki i obiekty publiczne, m.in. w Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Toruniu, Przemyślu, czy Zamościu. W Poznaniu, oprócz Avenidy Poznań, podświetlane był m.in. Ratusz, Biblioteka Raczyńskich, Dziedziniec Urzędu Miasta,  Stadion Miejski, Tor Regatowy Malta, Iglica MTP, czy Most bp. Jordana.

Dzień Świętego Patryka ma szczególne znaczenie dla wszystkich Irlandczyków oraz dla sympatyków Irlandii. Avenida po raz kolejny dołączyła do organizowanej z tej okazji akcji Global Greening i już w tę środę rozbłyśnie na zielono - mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Inicjatywa Global Greening koordynowana jest przez Ambasadę Irlandii w Polsce.

 

Avenida Poznań zostanie podświetlona na zielono w środę 17 marca w godzinach wieczornych.

 

Więcej informacji udziela:

Katarzyna Korpak

Dyrektor Centrum Handlowego Avenida Poznań

ECE Projektmanagement Polska

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »