Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Avenida Poznań wspiera profilaktykę nowotworów głowy i szyi

Avenida Poznań wspiera profilaktykę nowotworów głowy i szyi
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 21 – 25 września odbywa się kolejna, już VIII. Edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Avenida Poznań, jako partner akcji, zaprasza na akcję informacyjną o nowotworach głowy i szyi wraz z możliwością zapisania się bezpłatne badania profilaktyczne.

Tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi realizowane są w ramach kampanii „Zrozumieć Nowotwory Głowy i Szyi”. Na kampanię składają się m.in. bezpłatne badania i działania edukacyjne zwiększające świadomość społeczną na temat nowotworów głowy i szyi. Jednym z punktów bogatego programu Tygodnia jest akcja informacyjna, która prowadzona będzie w najbliższy czwartek, 24 września w Avenidzie Poznań.

Avenida Poznań po raz kolejny wspiera Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Jako partnerzy wydarzenia udostępniamy bezpłatnie naszą przestrzeń,
w której zorganizowane zostanie stanowisko informacyjne. W tym miejscu Poznaniacy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat nowotworów głowy i szyi. Serdecznie zachęcam do  do odwiedzenia stoiska i zapisania się na bezpłatne badania profilaktyczne  
– mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Nowotwory głowy i szyi stanowią siódmą co do częstości występowania grupę nowotworów złośliwych na świecie. W ostatnich latach coraz częściej raki te rozpoznaje się u osób młodych. Szacuje się, że w około 70 proc. przypadków przyczyną raka gardła środkowego jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Wirus odpowiada również za znaczącą część nowotworów jamy ustnej. U większości osób zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego rozwija się bez żadnych objawów. Zanim dojdzie do zakażenia, wirus może być nieaktywny przez długi czas – kilka albo nawet kilkanaście lat.

Akcja informajna na temat nowotworów głowy i szyi odbywać się będzie w Avenidzie Poznań w czwartek 24 września w godzinach 10.00 – 20.00. W trakcie akcji będzie także możliwość zapisania się na bezpłatne badania profilaktyczne.

Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi:  oppngis.pl/viii-etpngis/.

Więcej informacji udziela:

Katarzyna Korpak

Dyrektor Centrum Handlowego Avenida Poznań

ECE Projektmanagement PolskaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »