Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Avenida Poznań zaświeci na różowo

Avenida Poznań zaświeci na różowo
Zobacz więcej zdjęć »
26 stycznia to światowy dzień poświęcony tematyce raka szyjki macicy.

W ramach akcji „Pink lips” poznańskie centrum handlowe zaświeci na różowo, aby wyrazić solidarność z osobami chorymi na ten rodzaj nowotworu.

Tydzień Profilaktyki Szyjki Macicy ma na celu zwiększenie świadomości na temat raka. Avenida włącza się w akcję, podświetlając fasadę 26 stycznia na różowy – przewodni kolor akcji.

Avenida jest kobietą, dlatego bardzo chętnie włączamy się w to wydarzenie. Zmiana barwy fasady ma wyrazić naszą solidarność z kobietami, które zmagają się z chorobą  nowotworową. Tym samym chcemy również wesprzeć projekt „Pink lips” oraz uświadamiać wszystkim jak ważna jest profilaktyka – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

To już nie pierwszy raz, kiedy budynek poznańskiego Centrum zmieni swój kolor. Avenida brała udział w takich akcjach jak: Światowy Dzień Wcześniaka (kolor fioletowy) czy akcji ekologicznej organizowanej przez WWF (barwa zielona).

Zadaniem „Pink Lips” jest popularyzowanie wiedzy na temat raka szyjki macicy
i namawianie do profilaktyki. Akcja organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W dniach 20-26 stycznia, w czasie trwania wydarzenia usta kobiet w Polsce pokryją się kolorem różowym.

Budynek Avenidy Poznań zaświeci na różowo 26 stycznia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »