Społeczeństwo » Społeczeństwo

Avenida rozbłyśnie dla wcześniaków

17 listopada najważniejsze budynki na całym świecie zostaną podświetlone na fioletowo w ramach wsparcia Światowego Dnia Wcześniaka. Avenida Poznań dołącza do tego grona, propagując zwiększenie świadomości społecznej na temat wcześniactwa.

To wszystko w ramach kampanii informacyjnej, zainicjowanej przez Fundację Laboratorium Marzeń.

Kolory mają szczególną moc oddziaływania na skojarzenia. Fioletowy, jako symbol magii i tajemnicy, jest barwą osób wrażliwych i wyjątkowych. Takie są właśnie przedwcześnie urodzone dzieci. Od pierwszych chwil – przy pomocy lekarzy, pielęgniarek, rodziców i bliskich – walczą o każdy dzień i każdy gram swojej wagi. Mimo to, wiedza na temat przyczyn i konsekwencji przedwczesnego porodu wciąż jest mała. Dlatego szczególnie istotnym jest zwiększenie wrażliwości oraz społecznej wiedzy na temat wcześniactwa – jego skutków oraz potrzeby specjalistycznej opieki.

Nasze Centrum chętnie bierze udział w różnych akcjach społecznych, dlatego cieszymy się, że już po raz kolejny możemy dołączyć do idei Fundacji Laboratorium Marzeń i podświetlić fasadę Avenidy na fioletowo w geście solidarności z dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz ich rodzinami. To nie pierwszy raz, kiedy fasada Centrum świeci w szczytnym celu i przykuwa uwagę, przyczyniając się do wzrostu świadomości społeczeństwa w danym temacie – mówi Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.

Rozbłyskając na fioletowo 17 listopada, Avenida dołączy do najważniejszych światowych budynków w ramach Global Illumination Initiative. Iluminacja pojawi się m.in. na Bramie Brandemburskiej w Berlinie, Empire State Building w Stanach Zjednoczonych, Niagarze czy Pałacu Kultury i Nauki w Polsce. Podświetlenie budynków na fioletowo jest elementem kampanii informacyjnej na rzecz obchodów Światowego Dnia Wcześniaka. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »