Technologie » Komputery

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrej jakości materiał wideo z gier może okazać się pierwszym krokiem do streamerskiej kariery. Stąd popularność urządzeń takich jak AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra umożliwiających pracę nawet z materiałem o rozdzielczości 4K.

Wideo grabbery są urządzeniami umożliwiającymi zgrywanie obrazu z komputera, bez znaczącego obniżania wydajności. O ile nagranie pulpitu, ustawień czy niewymagających wiele wydajności programów nie stanowi dziś problemu, to by zgrać bez utraty jakości nasze poczynania w wymagających grach potrzeba już czegoś więcej. Dobry wideo grabber jest rozwiązaniem tego problemu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dla wszystkich

Istnieje wiele wideo grabberów do współpracy z komputerami stacjonarnymi. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy rejestrować swoje dokonania z gier na konsoli? AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra jest przystosowany do pracy z najpopularniejszymi urządzeniami tego typu. Coraz więcej osób korzysta też z laptopów do gier. Zamontowanie w nich tradycyjnych wideo grabberów, korzystających na ogół ze slotów PCIe nie jest możliwe. I tu do gry wchodzą urządzenia zewnętrzne, takie jak GC553 Live Gamer Ultra. Dzięki podłączeniu tego urządzenia za pomocą coraz bardziej popularnego USB 3.1 typu C, użyjemy go zarówno w komplecie z komputerem stacjonarnym, jak i konsolą czy laptopem.

Wysokie rozdzielczości i HDR

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra może pochwalić się szerokim wyborem obsługiwanych rozdzielczości, od niskich aż po 4K. Jeśli chodzi o przechwytywany obraz karta obsługuje rozdzielczość 2160p przy fps 30. Dla bardziej popularnych rozdzielczości 1440p i 1080p prędkość animacji kolejnych klatek wyniesie odpowiednio 60 i 120 fps. Ponieważ Live Gamer Ultra umieszczany jest pomiędzy źródłem obrazu (komputerem, laptopem czy konsolą), a ekranem, nie mniej ważne od parametrów rejestrowanego obrazu są możliwości dla trybu pass-through czyli tego, co możemy zobaczyć na ekranie podczas zgrywania obrazu. W przypadku Live Gamer Ultra właściwie trudno mówić o ograniczeniach. Urządzenie bez problemu “przepuści” sygnał 2160p, przy 60 klatkach na sekundę i z pełnym HDR. Dla rozdzielczości 1080p maksymalnie zobaczymy aż 240 klatek na sekundę.

Zaawansowane oprogramowanie w komplecie

AVerMedia GC553 został wyposażony w oprogramowanie do streamowania RECentral. To sprawdzone i stale ulepszany program producenta karty, służący ustawieniu parametrów zgrywania obrazu oraz samemu zapisowi. Dla tych, którzy chcą zająć się montażem w bardziej profesjonalny sposób, producent dołącza program Cyberlink PowerDirector 15.

AVerMedia GC553 Live Gamer 4K jest dostępny w sprzedaży w cenie około 1119 zł.

Dane techniczne:

  • interfejs: USB 3.1 gen 1 typu C
  • wyjście i wejście (dla pass-through): HDMI 2.0
  • obsługiwane rozdzielczości dla pass-through: 2160p 60, 1440p 144, 1080p 240
  • obsługiwane rozdzielczości dla przechwytywania: 2160p 30, 1440p 60, 1080p 120
  • oprogramowanie: RECentral 4, PowerDirector 15
  • wymagania dla nagrywania 4K:

- procesor Intel Core i5 generacji szóstej lub szybszy, 8 GB RAM, GTX 1060 (desktop)
- procesor Intel Core i7-7700HQ lub szybszy, 8 GB RAM, GTX 1050Ti

 

Źródło: Entrymedia, AVerMediaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »