Społeczeństwo » Społeczeństwo

Bądźmy EKO - w domu, w hotelu, w życiu…

Bądźmy EKO - w domu, w hotelu, w życiu…
Zobacz więcej zdjęć »
Nasze codzienne decyzje wpływają na dziś i jutro Ziemi. Liczy się każde działanie, każdej firmy, każdej osoby, bo ich suma daje efekt skali. Wybierajmy proekologiczne rozwiązania, na przykład wodę w szkle, nie w plastiku – jak w hotelu Manor House SPA.

Około 1 mln ton plastikowych opakowań trafia rocznie na polski rynek i niestety te liczby rosną. Jak szacuje Krajowa Izba Gospodarcza, w 2022 r. może to być nawet 1,3 mln ton. Dynamika wzrostu zużycia tworzyw sztucznych w Polsce jest wyższa niż średnia europejska, ale wzrosty dotyczą i Europy i całego świata. Według szacunków Eurostat tylko 13 z 34,6 kg plastikowych odpadów generowanych średnio rocznie przez Europejczyka trafia do recyklingu. W  Polsce, tak jak we Francji, Danii, na Węgrzech, Malcie, w Irlandii, Rumunii i Austrii, jest to mniej niż jedna trzecia śmieci z tworzyw sztucznych. Mamy w tym temacie więc dużo do poprawy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Plastik jest ogromnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Miliony ton gazów cieplarnianych trafiają do atmosfery podczas produkcji tworzyw sztucznych. Problemem są góry śmieci zalegające na wysypiskach, w lasach, w morzach, oceanach. Odpady plastikowe rozkładają się od kilkudziesięciu do nawet 1000 lat, a podczas rozkładu plastiku groźne dla zdrowia związki przedostają się do gleby i wód. Negatywny wpływ mikroplastików na zdrowie ludzi i zwierząt nie jest jeszcze do końca zbadany, ale eksperci alarmują, że tworzywa sztuczne, które dostają się do przewodu pokarmowego, mogą powodować zaburzenia hormonalne, schorzenia neurologiczne i nowotwory.

Jako najlepszy od lat holistyczny hotel SPA w Polsce stawiamy na naturalne metody i terapie oraz regionalne produkty i ożywioną wodę. Dużą wagę przykładamy do ekologicznych rozwiązań, poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej Manor House przyrody. Nasz hotel prowadzi oczywiście segregację odpadów, oddaje do recyklingu plastik, szkło i papier. Zgodnie z dyrektywą unijną zaprzestaliśmy używać plastikowych naczyń  jednorazowych, korzystamy wyłącznie z papierowych rurek do napojów i kubeczków w strefie SPA.  – mówi Dorota Tokarska, dyrektor marketingu mazowieckiego kompleksu hotelowego Manor House SPA**** - Pałac Odrowążów***** i dodaje: „Od początku funkcjonowania naszego obiektu promujemy zdrowy styl życia, holistyczne podejście do organizmu człowieka i jego otoczenia, stosujemy sprzyjające naturze rozwiązania i edukujemy. Gdy wiemy, że wszechobecne plastikowe butelki, tzw. butelki PET, rozkładają ponad 500 lat, nie tylko w restauracji serwujemy ożywioną wodę w karafkach, a w pokojach - w szklanych, wymiennych butelkach z lokalnej wytwórni wód, ale też mówimy, że lepsza jest woda w szkle niż w plastiku, również ze względów zdrowotnych. Znaczenie ma także fakt, że stawiając na regionalne produkty, ograniczamy długie transporty, co ma wpływ na mniejszą emisję spalin”.

W hotelowej restauracji  Manor House serwuje się ożywioną wodę Grandera w szklanych karafkach, a wszystkie napoje oraz dania przygotowywane są na jej bazie. Poprawia ona walory smakowe, dobroczynnie wpływa na zdrowie, jest też przyjazna środowisku. Od lat funkcjonuje tu z powodzeniem menu wegańskie, które cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wegan i wegetarian, ale też osób ograniczających jedzenie mięsa – kolejny proekologiczny trend, który się rozwija. Jest dostępna też autorska Dieta Życia i bogate w skarby natury menu degustacyjne „Dania Lasu”.

System Grandera do ożywiania wody jest zastosowany w całym kompleksie. Jej zaletami można się więc cieszyć podczas zabiegów w Gabinetach Bioodnowy, w bezchlorowym basenie i jacuzzi oraz w kompleksie Łaźni Rzymskich z saunami, basenem swim z przeciwprądami, prysznicami, grotą z natryskami polarną mgłą, kamienną wanną do schładzania, brodzikiem z zimną wodą i lodospadem, a także w pokojowych łazienkach, np. podczas wyróżniających Manor House SPA kąpieli w wannach ofuro. Autorski projekt dwuosobowej wanny duo ofuro by Manor House łączy prozdrowotne działanie wysokiego słupa wody (hydroterapia) z przyjemnością kąpieli we dwoje (hotel dla dorosłych) oraz oszczędnością wody (aspekt ekologiczny). Strukturalna woda, ożywiana metodami Grandera i dr. Keshego nie tylko nie zawiera chloru i powszechnie stosowanej chemii basenowej, jest też bezzapachowa, krystalicznie czysta, nie powoduje więc podrażnień, a chroni i pielęgnuje skórę, która po kąpieli jest elastyczna, delikatna, wygładzona, niczym po zastosowaniu balsamu. Jej walory szczególnie cenią osoby z wrażliwą skórą, a także z długimi włosami, które po kąpieli stają się miękkie, łatwo się rozczesują i układają nawet bez stosowania odżywki.

W hotelu wymiana ręczników w łazience ma miejsce na życzenie gości, co zmniejsza zużycie chemii pralniczej i wody, a tym samym wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia rzek i mórz. Kompleks posiada własne ujęcia wody z pompą głębinową i stację uzdatniania wody.

Ponadto 10-hektarowy park Manor House ze starodrzewem i pomnikami przyrody jest wpisany na „Listę” preferencyjnych zabytkowych parków i ogrodów dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wymaga on szczególnej pielęgnacji, nie stosuje się tu sztucznych nawozów, a leśną część parku pozostawia naturalnemu cyklowi – nie są usuwane liście, gdy opadną, bo jako naturalny nawóz najlepiej użyźniają ziemię. Nagrodą za takie podejście jest wspaniała kondycja parku i wygląd drzew, krzewów, paproci, kwiatów…, a także fakt, że park stał się domem wielu gatunków zwierząt i ptaków, co cenią Goście. Miło jest bowiem budzić się przy akompaniamencie ptasich treli, odpoczywać w towarzystwie wspaniałej fauny i flory. Na terenie parku znajdują się dwa malownicze stawy, romantyczne zakątki, Witalna Wioska - SPA z rytuałami zdrowi pod gołym niebem, energetyczny Ogród Medytacji z Kamiennym Kręgiem Mocy, Ogrodem Zen, spiralą i labiryntem oraz Piramidą Horusa. Park można zwiedzać specjalnie wytyczonymi ścieżkami: medytacji (małą i wielką); przyrodniczą – biegnącą koło rzadkich okazów drzew i historyczną, która obejmuje wszystkie zabytkowe obiekty posiadłości – jednej z najstarszych na ziemiach polskich. Jest tu mnóstwo okazji do odpoczynku na łonie natury - hamaki, leżaki, parkowe altany, miejsca medytacji… Znalazło się tu też miejsce dla pszczelich uli. Z kolei przy lądowisku dla śmigłowców jest duży kompostownik, gdzie składuje się liście zagrabione w parkowej części terenu. Powstaje tu ziemia i żyzna próchnica do nowych nasadzeń w parku, zaś obornik ze stajni Manor House jest wykorzystywany jako naturalny nawóz, dzięki czemu w kompleksie nie używa się sztucznych nawozów. 

Nasz zespół włącza się do proekologicznych działań, chce bowiem promować ekologiczne nawyki i prowadzić zrównoważone hotelarstwo przyszłości, realizując różne inicjatywy z zakresu ochrony środowiska. W hotelu stosujemy szklane butelki, karafki i naczynia wielokrotnego użytku, energooszczędne żarówki i instalacje, takie jak panele fotowoltaiczne. W ramach zrównoważonego podejścia do biznesu i troski o nasz obecny świat oraz jego przyszłość, sami wdrażamy wartościowe ekologiczne rozwiązania i zachęcamy do tego naszych Gości, partnerów, pracowników i współpracowników. Mamy bowiem świadomość, że warto ograniczać ilość śmieci, rezygnować z plastiku, poddawać odpady recyclingowi… Każde takie działanie służy dobru naszej planety, wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni – puentuje Dorota Tokarska. 

Więcej informacji: www.manorhouse.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Manor House SPA
http://www.manorhouse.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »