Gospodarka » Żywność

Bakalie HELIO – Twoja codzienna porcja zdrowia

Bakalie HELIO – Twoja codzienna porcja zdrowia
Zobacz więcej zdjęć »
Nasze zdrowie to odzwierciedlenie zawartości naszego talerza, dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana, dobrze zbilansowana dieta… najlepiej pełna naturalnie zdrowych, pełnowartościowych bakalii HELIO.

Jak twierdził Hipokrates: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem”. Zdrowe odżywienia to dziś podstawa profilaktyki zdrowotnej i… naszego samopoczucia. Komponując codzienne menu bardzo ważne jest to, z jakich produktów będą przygotowywane nasze posiłki, by były pożywne, zdrowe, pełne cennych witamin i składników odżywczych...

 

Jak twierdzą specjaliści z Zakładu Żywienia Człowieka WUM - jednym z najwartościowszych rodzajów pożywienia są dziś… orzechy! Zawierają cenne białko, witaminy i składniki mineralne, a także dostarczają ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i błonnika pokarmowego. Spożycie orzechów z roku na rok rośnie, co wiąże się z coraz to większą świadomością żywieniową społeczeństwa na temat ich dobroczynnego działania, udokumentowanego w różnych badaniach naukowych[1]. Dlatego firma HELIO od lat współpracuje ze specjalistami z Zakładu Żywienia Człowieka WUM, by propagować zasady zdrowego żywienia wśród konsumentów i dostarczać im najwyższej jakości bakalie o prozdrowotnych właściwościach, które wzbogacą naszą codzienną dietę w witaminy, wartości odżywcze, mikro i makroelementy. Świetnym przykładem jest linia bakalii bez konserwantów HELIO Natura, która powstała specjalnie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naturalną, mało przetworzoną żywność. Orzechy i owoce suszone HELIO Natura wyróżniają się obniżoną zawartością soli, cukru i tłuszczy, a brak konserwantów w produktach HELIO Natura – sprawia, że są polecane w każdej zdrowej diecie, nawet alergików. Jak twierdzą bowiem specjaliści z Zakładu Żywienia Człowieka WUM, jesteśmy dziś coraz bardziej podatni na choroby cywilizacyjne, tj. alergia, nadciśnienie, otyłość[2], dlatego jeśli chcemy zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, najlepszym „lekarstwem” będzie dla nas naturalna, nieprzetworzona żywność!

Według dietetyków z ZŻC Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego współpracujących z HELIO, bakalie stanowią doskonały dodatek do naszych codziennych posiłków, gdyż są dobrą alternatywą dla innych przekąsek – niekorzystnych z punktu widzenia zasad racjonalnego żywienia[3]. Owoce suszone i orzechy HELIO Natura sprawdzą się więc np. w diecie redukującej wagę (ze względu na dużą zawartość błonnika) czy w modnej ostatnio diecie wegańskiej, która jest jednym z głównych paneli tegorocznych XI Warszawskich Dni Nauki o Żywieniu Człowieka. Tematem przewodnim ogólnopolskiej konferencji naukowej, organizowanej przez WUM, a której sponsorem jest firma HELIO, będą współczesne diety, które są dziś sporym wyzwaniem dla dietetyków, lekarzy czy technologów żywności.

 

Zdrowe odżywianie to dziś podstawa profilaktyki zdrowotnej i… naszego dobrego samopoczucia.Warto o tym pamiętać za każdym razem, gdy przygotowujemy posiłki, bowiem „jesteśmy tym, co jemy”. Nasze zdrowie to odzwierciedlenie zawartości naszego talerza, dlatego tak ważna jest odpowiednio dobrana, dobrze zbilansowana dieta… najlepiej pełna naturalnie zdrowych, pełnowartościowych bakalii HELIO ;-)

 

W imieniu Zakładu Żywienia Człowieka, producent bakalii HELIO jako sponsor konferencji naukowej, zaprasza 10 kwietnia br. na XI Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka, organizowane przez Wydział Nauki o Zdrowiu WUM.[1]Na podst. „Potencjał zdrowotny orzechów”, dr B. Sińska,  Zakład Żywienia człowieka WUM

[2]Na podst. „Suszone owoce“, dr E. Michota-Katulska, dr M. Zegan, Zakład Żywienia Człowieka WUM

[3]Na podst. „Suszone owoce“, dr E. Michota-Katulska, dr M. Zegan, Zakład Żywienia Człowieka WUMRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka EFEKTPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »