Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Bakalie Wrocław tym razem w OVO Wrocław

Bakalie Wrocław tym razem w OVO Wrocław
Zobacz więcej zdjęć »
Projektanci z całej Polski i rzemieślnicy z Dolnego Śląska, ekologiczne dzieła i produkty, do tego warsztaty i wystawa – tak zapowiadają się wrocławskie targi Bakalie w OVO Wrocław. Na wyjątkowe wydarzenie 19 sierpnia zaprasza znana wrocławska aktorka – Aleksandra Hamkało.

Trzecia wakacyjna edycja targów Bakalie Wrocław odbywa się pod hasłem „Natura”,

i tym razem gościć będzie na patio OVO Wrocław. To właśnie tam 19 sierpnia w godzinach od 12.00 do 19.00 wystawcy zaprezentują produkty związane z roślinami, kwiatami, drewnem, dietą wegańską, zdrowiem i ekologią.

 

- Będą naturalne kosmetyki, ręcznie wykonana biżuteria, wiklinowe torebki, obrazy z suszonych roślin, fotografie, dekoracje czy naturalny miód z Kotliny Kłodzkiej. Wśród wystawców Rośliny, Elementy, Kwiaciarnia Biała Róża, Stolarnia Kartek i wielu innych – wymienia Aleksandra Hamkało, współorganizatorka wrocławskich Bakalii.

 

Bakalie to targi mody, designu i młodej sztuki. Do Wrocławia przywędrowały z Trójmiasta. Projekt skupia najzdolniejszych projektantów i marki z całej Polski, a przede wszystkim rzemieślników działających lokalnie. Bakalie po wrocławsku to jednak nie tylko targi, ale także ciekawe warsztaty i wystawa Tomasza Hartmana. Nie zabraknie też ekipy Food Think Tanku i atrakcji gastronomicznych, których w OVO Wrocław nie brakuje na co dzień. Na patio budynku niedawno powstała plaża restauracyjna OVO Beach Club z owocami morza w menu. Poza tym w OVO można zasmakować w daniach kuchni czeskiej serwowanej w restauracji Drevny Kocur, azjatyckiej w Dim Sum Garden czy w argentyńskich stekach w Campo. Pyszne sezonowe tapas i koktajle czekają w OVO Bar & Restaurant, soki i wegańskie potrawy w Think Love Juices, a aromatyczna kawa w Etno Cafe. – Zielone patio OVO Wrocław jest doskonałym miejscem do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia, dlatego kto jeszcze go nie odwiedził, to teraz ma świetną okazję – mówi Shuckie Ovadiah, CEO OVO Wrocław.

 

Warsztaty Oczyszczanie

Na pierwszych warsztatach marki Jan Barba można nauczyć się tworzenia kosmetyków naturalnych do oczyszczania cery. Uczestnicy dowiedzą się, jak przy pomocy ziół, olejów oraz olejków eterycznych stworzyć swoje rytuały. Wyprodukują własną mieszkankę ziół dobrą dla cery, mgiełkę do twarzy, olej do oczyszczania twarzy i maseczkę oczyszczającą. Organizatorzy zapewniają  wszystkie materiały do produkcji kosmetyków. Warsztaty potrwają  od godz. 12.00 do 14.30. Koszt to 79 zł. Zapisy pod adresem marta@janbarba.com. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Warsztaty Plecenia Makram

Drugie warsztaty poprowadzą twórcy Projektu Rośliny i Projektu Makramy. Uczestnicy nauczą się plecenia makram, czyli arabskiej tkaniny ażurowej, wykonanej z nici lub sznurków z różnych włókien wiązanych lub plecionych w dekoracyjne supły. Dowiedzą się także, jak samodzielnie stworzyć oryginalny kwietnik. Warsztaty potrwają od godz. 14.30 do 16.30. Koszt to 100 zł. Zapisy na kontakt@projektrosliny.pl (należy podać imię, nazwisko i numer telefonu). Liczba uczestników ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Wystawa interaktywna „Migrant – food language” Food Think Tank

Projekt autorstwa Tomasza Hartmana ma na celu zwrócenie uwagi na istotny kanał wymiany kulturowej, jakim jest „język jedzenia”. Co jesz? Z czego to jest? Jak to przyrządzasz? Kto cię tego nauczył? Przy jakich okazjach się to przyrządza? Te pytania zadawali tubylcom twórcy wystawy podczas wycieczki do Iranu, która była dla nich inspiracją do stworzenia projektu. Teraz chcą je zadać wrocławianom. Warto więc zabrać ze sobą własne, ulubione przepisy, aby móc się nimi podzielić
z innymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »