Gospodarka » Bezpieczeństwo

Baltic Pipe: bukmacher prognozuje, co z gazem dla Polski

Baltic Pipe: bukmacher prognozuje, co z gazem dla Polski
Zobacz więcej zdjęć »
Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, gazociąg Baltic Pipe zostanie oddany w terminie, tj. 29 września lub wcześniej. Na jego całkowite wypełnienie trzeba będzie jednak poczekać - pełną przepustowość, tj. 10 mld metrów sześciennych gazu, gazociąg bałtycki osiągnie w 2024 r.

Już tylko ostatnie tygodnie dzielą Baltic Pipe, strategiczną polsko-duńską inwestycję gazową, od uruchomienia. Wedle analityków BETFAN spełnią się zapowiedzi dotyczące terminowej realizacji tego projektu i gazociąg zostanie oficjalnie oddany 29 września lub nawet wcześniej.

Według publicznych deklaracji Baltic Pipe ma zacząć dostarczać gaz do Polski jeszcze tej jesieni, ale gazociąg nie wypełni się błękitnym paliwem od razu w całości. BETFAN prognozuje, że gazociąg pełną przepustowość, tj. 10 mld metrów sześciennych gazu, osiągnie w 2024 r. lub późnej. To zdaniem bukmachera najbardziej prawdopodobny scenariusz (kurs 1.75). Nieco mniejsze są szanse na wypełnienie Baltic Pipe w II półroczu 2023 r. (kurs 2.00), zaś dokonanie tego  w I półroczu 2023 r. – jest zdaniem bukmachera scenariuszem bardzo mało realnym (kurs 6.00).

Ważnym źródłem gazu dla Polski miałoby być także duńskie złoże Tyra na Morzu Północnym, które ma pomóc zapełnić Baltic Pipe. Jednakże opóźnienie jego uruchomienia przesunęło także termin dostaw do Polski. Kiedy zatem gaz z Tyra popłynie Baltic Pipe w kierunku naszego kraju? Według analityków BETFAN nastąpi to jeszcze w 2023 r.

Bukmacher uważa też, że Polska podpisze kolejne umowy na dostawy gazu z Norwegią, a tamtejsza firma Equinor zyska prawa do budowy wiatraków na Bałtyku w co najmniej 1 z 11 dostępnych lokalizacji. 

***

BETFAN jest polskim legalnym bukmacherem działającym online i stacjonarnie. Firmę wyróżniają innowacyjne rozwiązania i szeroki zakres proponowanych zakładów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, zakładów na sporty wirtualne i gry karciane, BETFAN udostępnia zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. BETFAN jest w gronie największych polskich bukmacherów i w ciągu trzech lat działalności odprowadził do budżetu państwa 86 mln zł z tytułu podatku od gier. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne.

Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz. Tylko w 2021 i 2022 r. BETFAN przewidział wynik szeregu istotnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Między innymi zgodnie z typowaniem analityków BETFAN prezesem PZPN został Cezary Kulesza, tytuł sportowca roku w plebiscycie PS zdobył Robert Lewandowski, dziennikarzem roku w konkursie Grand Press wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN prognozował także, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie, a Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »