Firma » Bankowość

Bank Credit Agricole partnerem Inauguracji Miesiąca Różnorodności 2024

Inauguracja Miesiąca Różnorodności odbędzie się już 23 kwietnia we Wrocławiu. To najważniejsza inicjatywa organizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności. Bank Credit Agricole został partnerem tego wydarzenia.

Miesiąc Różnorodności to największe wydarzenie organizowane w ramach Karty Różnorodności, którą koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Co roku inicjatywa przyciąga ekspertów i ekspertki, którzy zajmują się zarządzaniem różnorodnością oraz działają na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją. Polski Miesiąc Różnorodności jest częścią European Diversity Month organizowanego w maju przez Komisję Europejską. Bank Credit Agricole, jako sygnatariusz Karty Różnorodności, został partnerem Inauguracji Miesiąca Różnorodności.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Tegoroczna edycja pod hasłem „Building Bridges for the Future Work" koncentruje się wokół wyzwań związanych z równością płci i doświadczeniami osób migranckich, a także wokół tematu praw dziecka w biznesie. Credit Agricole podpisał Kartę Praw Dziecka w Biznesie jako jedna z pierwszych firm w Polsce we wrześniu 2023 r. Inauguracja Miesiąca Różnorodności odbędzie się 23 kwietnia 2024 r. we Wrocławiu, w Concordia Design, na Wyspie Słodowej 7. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Spotkanie otworzy Ministra ds. Równości - Katarzyna Kotula. Następnie przewidziane jest wystąpienie prof. Dariusza Dolińskiego z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Jego przemówienie „MY - jak się tworzy i co z tego wynika?" skupi się na temacie traktowania ludzi w kategoriach wspólnotowych i włączających. Kolejnym punktem programu będzie panel dyskusyjny moderowany przez pełnomocniczkę prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania - Alinę Szeptycką. W debacie wezmą udział: Karolina Andrian - fundatorka i prezeska Fundacji Share the Care, Bogna Czałczyńska - pełnomocniczka marszałka Pomorza Zachodniego ds. kobiet i równego traktowania, Anna Strzałkowska - ekspertka Instytutu Miast Praw Człowieka oraz Karolina Zdrodowska - pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania.

W ramach programu Inauguracji przewidziana jest prezentacja dobrych praktyk realizowanych przez sygnatariuszy Karty Różnorodności, w tym Credit Agricole. - Działania na rzecz różnorodności, równości i inkluzji są naszym priorytetem filaru Human i Social w strategii banku. Tworzymy rozwiązania zorientowane na różne potrzeby naszych pracowników i różne sposoby wpływania na kulturę różnorodności, którą budujemy wspólnie. Nasze programy skierowane są do liderek i liderów, zespołów oraz pracowników w różnych sytuacjach społecznych i życiowych. Na inauguracji podzielimy się doświadczeniem z programów Inclusive Leader i Inclusive Teams, które budują wiedzę, wrażliwość i umiejętność współpracy w inkluzywnym środowisku. - mówi Anna Podlewska, dyrektorka ds. strategicznych inicjatyw HR w banku Credit Agricole. W trakcie inauguracji ogłoszeni zostaną również zwycięzcy II edycji Nagrody Karty Różnorodności.

Podczas zakończenia Miesiąca Różnorodności, 21 maja, organizatorzy podsumują 4. edycję badania Diversity IN Check - narzędzia do diagnozy poziomu dojrzałości organizacji w obszarze zarządzania różnorodnością. Wtedy też ogłoszą Listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce 2023. Credit Agricole znalazło się w zeszłym roku na liście pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzją.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prca

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »