Firma » Bankowość

Banki Spółdzielcze a Rekomendacja D

Banki Spółdzielcze a Rekomendacja D
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 28-29 stycznia br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się konferencja skierowana do kadry zarządzającej banków spółdzielczych.

Prelegenci konferencji będą omawiać kwestie związane z kierunkami rozwoju  w związku z wejściem w życie Rekomendacji D, dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach.

W nawiązaniu do nowych unijnych regulacji zostaną poruszone tematy przygotowania banków do zmian, zastosowania nowych technologii oraz kwestie efektywności i bezpieczeństwa.

W dzisiejszych czasach każdy niezmiernie ceni sobie bezpieczeństwo. Chodzi tu nie tylko o bezpieczeństwo naszego zdrowia czy życia, ale i finansów. Rekomendacja D wprowadza szereg zmian, które powinny pozytywnie wpłynąć na pracę banków spółdzielczych – komentuje Maciej Kubat z firmy Axence, jeden z prelegentów. Mimo rozwoju technologii spora część społeczeństwa podchodzi z dużym dystansem, a nawet nieufnością do rozwiązań takich, jak mobile banking, bankowość elektroniczna czy płatności zbliżeniowe. Ważne by banki stawiały na rozwiązania takie, jak chociażby nVision, dzięki którym będą mogły zagwarantować swoim klientom większe bezpieczeństwo. W związku z nadejściem nowych przepisów niezwykle ważne jest edukowanie osób związanych z sektorem bankowości w tych kwestiach. Jeśli oni zdobędą odpowiednią wiedzę, będą mogli ją następnie przekazać swoim klientom i tak budować świadomość konsumencką – dodaje Kubat.

Uczestnikami konferencji będą prezesi i wiceprezesi zarządów, a także kadra odpowiedzialna za projekty IT, infrastrukturę, innowacje, bezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem, komunikację, szkolenia i kadry.

Organizatorem konferencji jest firma MultiTrain.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mwym

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »