Technologie » Internet

Bardziej mobilny Internet dzięki modułom szerokopasmowym firmy Ericsson

Bardziej mobilny Internet dzięki modułom szerokopasmowym firmy Ericsson
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson wyprodukował mobilne moduły szerokopasmowe (Ericsson Mobile Broadband Modules), umożliwiające użytkownikowi końcowemu prosty i efektywny kosztowo dostęp do szybkiego Internetu.

Obecnie moduły firmy Ericsson są integrowane z laptopami firm Dell, Lenovo, Toshiba oraz LG. Zdaniem ekspertów firmy Ericsson do 2011 roku w mobilne moduły szerokopasmowe wyposażony będzie co drugi laptop produkowany na świecie.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Mobilne moduły szerokopasmowe firmy Ericsson serii F3507g są mniejsze od karty kredytowej. Rozwiązanie jest oparte na sprawdzonym, uznanym w świecie chipsecie, który jest również stosowany w telefonach komórkowych. Moduły firmy Ericsson wspierają najszerzej w świecie stosowane standardy mobilnych sieci takie jak: HSPA, WCDMA, GPRS, GSM. Dużą zaletą wbudowanych modułów szerokopasmowych jest mniejszy pobór energii z baterii niż w przypadku tradycyjnych modemów zasilanych z gniazda USB. Ponadto rozwiązanie to dobrze sprawdza się również w innych urządzeniach, z którymi usługa mobilnego przesyłania danych może być integrowana, np. FWT czyli Fixed Wireless Terminal.

Mobilne moduły szerokopamowe firmy Ericsson oferują najwyższą dostępną wydajność pobierania i wysyłania danych, do 7.2 Mbps w prędkości pobierania i 2 Mbps w prędkości wysyłania. Mogą być wykorzystywane również w aplikacjach pozycjonujących z uwagi na wbudowany odbiornik GPS.
Ericsson może zaoferować bardzo konkurencyjne rozwiązanie mobilnego modułu szerokopasmowego wykorzystując własną technologię układów HSPA, ekonomię skali oraz wieloletnie związki z operatorami. Aktywność firmy Ericsson w tym obszarze pomoże w dalszym rozwoju masowego rynku szerokopasmowych usług mobilnych.

Ericsson widzi możliwość integracji rozwiązań mobilnego broadbandu w trzech falach: w pierwszej w laptopach adresowanych do sektora biznesowego, w drugiej w latpopach skierowanych do użytkowników końcowych i wreszcie w ramach ostatniej w innych urządzeniach takich jak nawigatory GPS, konsole gier, kamery itp.

Przewiduje się, że do 2011 roku liczba użytkowników szerokopasmowego Internetu przekroczy 1,5 miliarda. Wyraźna część tych użytkowników połączy się z Internetem mobilnie używając telefonów komórkowych, notebooków oraz innych urządzeń.


Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »