Firma » Finanse

Bardzo dobre wyniki frachtów ROHLIG SUUS Logistics

Bardzo dobre wyniki frachtów ROHLIG SUUS Logistics
Zobacz więcej zdjęć »
ROHLIG SUUS Logistics zakończył 2016 rok z bardzo dobrym wynikiem dla wszystkich frachtów z oferty firmy. Operator zanotował rekordowy wzrost m.in. w transporcie kolejowym, morskim czy drogowym, umacniając jednocześnie swoją pozycję w logistyce kontraktowej i sektorze e-commerce.

Rok 2016 upłynął dla ROHLIG SUUS Logistics pod znakiem kolejnych inwestycji w nowe lokalizacje. Operator zmienił siedziby oddziałów w Bydgoszczy i Lublinie i funkcjonuje obecnie w nowoczesnych obiektach magazynowych klasy A+ o wielkości odpowiednio 5000 m² i 3000 m². Ponadto firma otworzyła dwa nowe oddziały w Koszalinie i Olsztynie. Wskazane centra logistyczne, zlokalizowane w bliskiej odległości tras szybkiego ruchu podniosły jakość usług operatora, zwiększając możliwości przeładunkowe i zapewniając bardziej płynną oraz szybszą obsługę.

 

Jak wskazuje Daniel Franke, członek Zarządu ROHLIG SUUS Logistics Osiągnięcie ponad 20% wzrostu w logistyce kontraktowej jest możliwe dzięki skoordynowanemu procesowi otwierania nowych obiektów magazynowych i powiększaniu obecnie istniejących lokalizacji. W lutym uruchomiliśmy nowy obiekt w Łodzi,  ale w 2017 roku planujemy jeszcze otwarcie kolejnych magazynów - w Gliwicach i Białymstoku. Ponadto, oddziały w Rzeszowie i Krakowie przygotowywane są do przeprowadzki do nowych, znacznie większych lokalizacji. Dzięki tym decyzjom ROHLIG SUUS Logistics nadal będzie powiększał swój udział w rynku. Jednocześnie  wdrażamy coraz bardziej skomplikowane projekty (m.in. z branży automotive) i obsługujemy całe łańcuchy dostaw, co umożliwia nam podnoszenie rentowności produktu – podkreśla Daniel Franke.

 

Krajowe przewozy drobnicowe – ogromne wzrosty wolumenu i sprzedaży mimo zawirowań na rynku transportowym

 

ROHLIG SUUS Logistics zakończył ubiegły rok z bardzo dobrym wynikiem sprzedaży dla frachtu drogowego, jednak nie był to łatwy czas dla samej branży. Sławomir Wujek - Dyrektor Produktu Dystrybucji Krajowej zaznacza, że patrząc z perspektywy całego sektora, rok 2016 był dość trudnym okresem m.in. z uwagi na zawirowania związane ze wzrostem kosztów funkcjonowania firm transportowych, wahania cen paliw czy niełatwą sytuację na rynku pracy (brak kierowców). Mimo tego, zanotowaliśmy blisko 30% wzrost sprzedaży usług drobnicy krajowej, utrzymując jednocześnie satysfakcjonującą marżę dodaje reprezentant operatora i podkreśla W 2017 roku planujemy utrzymać obecną dynamikę sprzedaży oraz uruchomić kolejny oddział, który będzie stanowił dopełnienie naszej sieci krajowej. Dodatkowo, jedna z naszych kluczowych lokalizacji w Łodzi, w połowie lutego 2017 r. rozpoczęła funkcjonowanie w nowym, większym obiekcie, podnosząc możliwości przeładunkowe o ponad 200%.

 

Kolej rośnie w siłę

 

ROHLIG SUUS Logistics od lat rozwija z powodzeniem ofertę połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem, a szczególnie z Chinami, realizując serwisy bezpośrednie na trasie Chiny-Europa-Chiny. Ubiegły rok należał do szczególnie udanych dla operatora, bowiem dynamika sprzedaży  frachtu kolejowego w odniesieniu do 2015 roku, wzrosła aż o blisko 90%, a liczba zleceń przekroczyła 280%. Silna koncentracja na wzmocnieniu połączeń w ramach jedwabnego szlaku oraz budowa elastycznej oferty dla Klientów, dla których kolej stanowi alternatywę w porównaniu do frachtu morskiego i lotniczego, zaprocentowały dobrymi wynikami w 2016 roku.

 

Iwetta Drewko Bieńkowska, Dyrektor ds. Spedycji Kolejowej w ROHLIG SUUS Logistics podkreśla, że – jeszcze przed rokiem obsługiwaliśmy dwa bezpośrednie serwisy kolejowe z Państwa Środka do Europy i w kierunku odwrotnym. Obecnie zapewniamy wyjazdy z 9 terminali zlokalizowanych we wschodniej części Chin, z których regularnie kursują pociągi ekspresowe do Europy Zachodniej. Dzięki temu serwis kolejowy stał się dostępny 7 dni w tygodniu, z czasem dostawy 12 - 14 dni. Klienci mają więc naprawdę duży wybór połączeń, w zależności od miejsca podjęcia przesyłki i oczekiwanego terminu dostawy.

 

Dobry rok dla transportu morskiego i lotniczego


Mariusz Filec, Dyrektor ds. Rozwoju Frachtu Lotniczego także bardzo pozytywnie ocenia zeszły rok.  Transport  lotniczy rozwija się dynamicznie w ROHLIG SUUS Logistics, co zdecydowanie widać w wynikach firmy. W 2016 roku wartość produktu wzrosła bowiem powyżej  30%, zaś  liczba zleceń o blisko 20%. Był to zdecydowanie najlepszy czas  dla  sektora lotniczego od ponad 5 lat  – wskazuje Mariusz Filec i dodaje  – W ubiegłym roku koncentrowaliśmy się głównie na obsłudze takich branż jak kosmetyczna, farmaceutyczna, spożywcza, czy charakterystyczna dla frachtu lotniczego - elektroniczna, które stanowiły większość naszego biznesu.

Powodów do niepokoju nie ma również Jacek Liszewski, Dyrektor ds. Rozwoju Transportu Morskiego, który zaznacza, że – wartość frachtu wzrosła w 2016 roku o 41%, przy czym wolumen przesyłek polskich Klientów zwiększył się blisko do 40 tys. TEU. Ten wynik plasuje nas w czołówce operatorów logistycznych – mówi reprezentant firmy i podkreśla - Ponadto ubiegły rok przyniósł prawie dwukrotny wzrost eksportu, co określa również kierunek naszego rozwoju w 2017 roku.

 

Rynek e-commerce wciąż na fali

 

ROHLIG SUUS Logistics od blisko 3 lat rozwija także usługi dedykowane sektorowi e-commerce. Przewagę konkurencyjną operatora stanowi obsługa magazynowa i dostawy przesyłek o gabarytach większych niż paczki podejmowane przez branżę kurierską. W odniesieniu do roku 2015, firma zanotowała wzrost liczby e-przesyłek o ponad 140% oraz sprzedaży o ponad 160%.

 

Coraz większym zainteresowaniem Klientów cieszą się usługi dodatkowe. W tym obszarze ROHLIG SUUS Logistics również zrealizował swoje zamierzenia, kończąc 2016 rok z prawie dwukrotnym wzrostem liczby usług pobrania (COD) i 400% usług wniesienia. Zgodnie z oczekiwaniami e-konsumentów operator planuje sukcesywnie wprowadzać do swojego portfolio kolejne usługi. Ponadto firma w ubiegłym roku zaczęła wyposażać swoich kierowców w dodatkowy sprzęt tzw. ,,schodowłazy’’, które ułatwiają transport wielkogabarytowego AGD czy mebli. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

biuroprasowe

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »