Motoryzacja » Samochody

Barometr Flotowy CVO Arval – Charakterystyka floty

„Barometr Flotowy 2013” wskazuje, że liczba pojazdów służbowych w badanych krajach rośnie wraz z wielkością przedsiębiorstwa. W Polsce natomiast przeciętna firma korzysta z mniejszej liczby samochodów niż jej europejski odpowiednik o zbliżonej liczbie zatrudnionych.

Może to wynikać zarówno ze specyfiki polskiej gospodarki, która jest wciąż nieco mniej rozwinięta niż w większości ankietowanych krajów, jak i stosunkowo krótkiego dostępu na rynku do usług outsourcingu floty.

Według danych Barometru, w grupie mikro- i małych przedsiębiorstw we wszystkich badanych krajach, aż 96 procent podmiotów obsługuje najmniejszą liczbę flot: od 1 do 10 aut. Znacz­ne różnice między naszym a pozostałymi piętnastoma rynkami po­jawiają się w dużych i największych firmach. W Polsce prawie dwie trzecie z nich użytkuje floty liczące maksymalnie 10 pojazdów, podczas gdy niewiele ponad jedna trzecia posiada od 11 do 100 aut. Duże i największe parki samochodowe (od 101 do 500 oraz powyżej 500 pojazdów) stanowią wśród ankietowanych firm zaledwie 2 procent, podczas gdy w Europie współczynnik ten sięga 13 procent. W dużych i największych przedsiębiorstwach za­granicznych ponad 50 procent obsługuje średnie floty (11-100 samochodów), a małymi (1–10 aut) dysponuje jedna trzecia podmiotów gospodarczych.

  Pełen raport CVO 2013 oraz szczegółowe opracowanie znajduje się w serwisie www.arval.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Motive
http://www.pr-motive.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »