Motoryzacja » Samochody

Barometr Flotowy CVO Arval – Telematyka

Wyniki badania CVO wskazują, że wśród mniejszych przedsiębiorstw, zatrudniających do 99 pracowników, wciąż niewiele firm (6 procent) korzysta z systemów telematycznych i dane te nie uległy zmianie w stosunku do ubiegłego roku.
Wyraźny postęp notują jednak duże i największe podmioty, gdzie w ciągu minionych dwunastu miesięcy nastąpił 11-procentowy wzrost firm korzystających z telematyki i obecnie wynosi on już 36 procent.

Respondenci jako najważniejszą kwestię jednoznacznie wskazują możliwość lokalizowania pojazdów (od 30 do 43 procent odpowiedzi, bez względu na liczbę zatrudnionych osób). Kolejnym powodem stosowania telematyki jest odczuwalne w budżecie firmy obniżenie zużycia paliwa, na co wskazuje od 9 do 19 procent badanych. Warto zaznaczyć, że najwięcej głosów odnotowano wśród mikroprzedsiębiorstw, dla których paliwo stanowi znaczącą pozycję w bieżących wydatkach. Trzecie miejsce w grupie liderów zajmuje monitorowanie zachowań kierowcy (9-14 procent).

Jakie dane przedsiębiorcy z innych krajów uznają za najistotniejsze? W dobie rosnących cen paliwa, dane na temat poziomu jego zużycia zostały uznane za najważniejszą informację (50-70 procent wskazań). Kolejne miejsce zajmują ostrzeżenia o wypadkach oraz możliwość monitorowania zachowania kierowcy. Nieco mniej istotne jest monitorowanie przebiegu pojazdu, koszty generowane przez kierowcę oraz informacje o awariach silnika lub podzespołów. Najmniej wskazań uzyskały dane o poziomie emisji CO2, co świadczy o stałej dominacji kwestii kosztowych w analizie funkcjonowania flot w przedsiębiorstwach.

Pełen raport CVO 2013 oraz szczegółowe opracowanie znajduje się w serwisie www.arval.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PR Motive
http://www.pr-motive.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »