Technologie » Komputery

Barracuda wprowadza pierwszą kompleksową, bezpieczną usługę SD-WAN

Barracuda wprowadza pierwszą kompleksową, bezpieczną usługę SD-WAN
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki nowej usłudze Barracuda CloudGen WAN klienci mogą wdrożyć sieć Microsoft Global Network jako bezpieczną korporacyjną sieć szkieletową WAN.

Najważniejsze informacje: 

·         Nowa usługa Barracuda CloudGen WAN to pierwsza bezpieczna, kompleksowa usługa SD-WAN oparta natywnie na platformie chmurowej Microsoft Azure.

·         Nowa usługa jest wdrażana bezpośrednio z chmury Azure, jest natychmiast gotowa do działania dzięki inteligentnym konfiguracjom domyślnym i daje możliwość rozliczania godzinowego za pośrednictwem portalu Azure Marketplace.

·         Dzięki usłudze Barracuda CloudGen WAN przedsiębiorstwa i usługodawcy mogą tworzyć w swoich chmurach publicznych praktyczne rozwiązania typu Secure Access Service Edge (SASE).

 

Firma Barracuda, zaufany partner i wiodący dostawca chmurowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowej bezpiecznej usługi SD-WAN opartej natywnie na platformie chmurowej Microsoft Azure. Nowa usługa Barracuda CloudGen WAN to pierwsze rozwiązanie SD-WAN działające w wirtualnych centrach Azure Virtual WAN Hub. Centra te mogą być wzajemnie połączone poprzez sieć Microsoft Global Network. Taka infrastruktura sieciowa może zastąpić drogie, mało elastyczne systemy sieciowej łączności, a cała sieć może dynamicznie dostosowywać swój rozmiar do aktualnego obciążenia ruchem sieciowym, co optymalizuje wydajność i minimalizuje koszty.

 

­– Strategia, której priorytetem jest chmura, wymaga innego podejścia do łączności. – powiedział Leon Sevriens, dyrektor ds. projektów informatycznych w Humankind, dużej holenderskiej organizacji zajmującej się dzienną i pozalekcyjną opieką nad dziećmi, zatrudniającej ponad 3 000 osób i posiadającej ponad 450 oddziałów. – Zainwestowaliśmy znaczące środki we wdrożenie pakietu Microsoft Office 365 w całej organizacji, ale tradycyjna łączność nie spełnia już naszych oczekiwań. Potrzebujemy rozwiązania zorientowanego nie tylko na łączność jako taką, ale na wydajność aplikacji. Dlatego właśnie postawiliśmy na usługę Barracuda CloudGen WAN.

 

W niedawno opublikowanym raporcie „Bezpieczna sieć SD-WAN: trampolina do chmury”  firma Barracuda podaje, że ponad połowa tych, którzy wdrożyli w swoich chmurach publicznych funkcje bezpieczeństwa, korzysta z sieci SD-WAN. Według raportu „usługa SD-WAN może pomóc w pokonaniu dwóch największych problemów związanych z bezpieczeństwem, z jakimi zmagają się firmy, jeśli chodzi o chmurę publiczną – braku kontroli dostępu i konieczności przesyłania danych z podsieci do sieci głównej (backhauling).

 

Bezpieczna, oparta natywnie na chmurze usługa SD-WAN

To, co rozumiemy jako granice przedsiębiorstwa, ulega zmianom, a organizacje muszą być przygotowane, aby dostosować się do tych zmian. Według firmy Gartner „granice przedsiębiorstwa nie mają już charakteru fizycznego, a stanowią zestaw dynamicznych funkcji na peryferiach sieci dostarczanych wtedy, gdy są potrzebne, w postaci usług chmurowych.”1

 

Bezpieczne, oparte natywnie na chmurze usługi SD-WAN łączą łatwość obsługi, pełne bezpieczeństwo oraz skalowalność chmurowej łączności SD-WAN, co umożliwia korzystanie z sieci Microsoft Global Network jako sieci szkieletowej WAN zamiast linii dzierżawionych. Nowa sieć Barracuda CloudGen WAN to usługa typu SaaS wdrażana bezpośrednio z portalu Azure Marketplace w tylu regionach, ile to konieczne, i zarządzana centralnie przez portal CloudGen WAN we wszystkich oddziałach i zdalnych punktach końcowych. Ponieważ sieć Microsoft Global Network jest automatycznie udostępniania jako sieć szkieletowa w celu zapewnienia dostępu do aplikacji z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, usługodawcy mogą tworzyć w swoich chmurach publicznych praktyczne, dostosowane do konkretnych potrzeb rozwiązania SASE.

 

– Dzięki kompleksowemu, bezpiecznemu rozwiązaniu SD-WAN opartemu natywnie na publicznej sieci chmurowej przedsiębiorstwa mogą w końcu zacząć intensywniej wykorzystywać chmurę publiczną, w szybszy i bezpieczniejszy sposób. – powiedział Hatem Naguib, dyrektor operacyjny Barracuda – Doceniamy relację, jaką przez lata rozwinęliśmy z firmą Microsoft, oraz naszą bliską, trwającą wiele miesięcy współpracę zmierzającą do natywnego zintegrowania technologii Barracuda SD-WAN w wirtualnych centrach Microsoft Azure Virtual WAN Hub. Jesteśmy przekonani, że jest to przyszłość łączności sieciowej w chmurze publicznej, i podekscytowani tym, że nasza firma jest liderem w tej dziedzinie wraz z firmą Microsoft.

 

– Oparta natywnie na chmurze, bezpieczna technologia SD-WAN, taka jak nowa usługa CloudGen WAN firmy Barracuda, to szybka, niezawodna i bezpośrednia droga do chmury Microsoft Azure. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Barracuda, aby przyspieszyć tempo wprowadzania chmur publicznych i pomóc naszym wspólnym klientom zoptymalizować wydajność ich sieci. – powiedział Yousef Khalidi, wiceprezes Azure Networking w firmie Microsoft.  

 

Więcej informacji na temat usługi Barracuda CloudGen WAN można uzyskać pod adresem https://www.barracuda.com/products/cloudgenwan

 

Dodatkowe materiały: 

 

Przeczytaj wpis na blogu Barracuda: http://cuda.co/40855

 

Przeczytaj wpis Yousefa Khalidiego na blogu Microsoft: https://aka.ms/vwan-sdwan

 

Zobacz wystąpienie Reshmi Yandapalli „Wykorzystanie usług sieciowych Azure w celu przyspieszenia, zmiany skali lub przebudowy architektury sieci twojego klienta” dla Microsoft Inspire: https://aka.ms/T4D193

 

Przeczytaj raport rynkowy: https://www.barracuda.com/sdwan-report-2020

 

Barracuda w gronie finalistów konkursu Partnera Roku Microsoft 2020 w kategorii Commercial Marketplace: http://cuda.co/40853Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SolskiComms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »