Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Baśniowy Dworek

Baśniowy Dworek
Zobacz więcej zdjęć »
Przedszkole inne niż wszystkie

Informacja prasowa

4.04.2011

 

Baśniowy Dworek - przedszkole inne niż wszystkie

 

Tradycyjne bajki o krainach dziecięcych marzeń zaczynają się od słów „za górami, za lasami ...". Naszą rozpoczniemy nieco inaczej. Zaledwie kilka kilometrów od Krakowa, w pięknym ogrodzie w Skawinie, w królestwie ciasteczek Krakuski, paluszków Lajkonik oraz kawy Inka znajduje się zabytkowa willa, a w niej prawdziwy raj dla najmłodszych. Istny „Baśniowy Dworek", czyli nowoczesne, prywatne przedszkole realizujące autorskie programy nauczania.

 

Nie sposób w nim się nudzić. Od samego rana czeka przecież tyle atrakcji. Bo czy to nie pasjonujące odkrywać nowe słówka w obcych językach? Angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński - każdy z nich zaciekawi małego poliglotę. A jaką radość przyniesie zaskoczenie mamy, kiedy powie się jej „kocham Cię" na tyle różnych sposobów.  

Znajomość wielu języków przyda się także przyszłym biznesmenom i managerom, którzy w „Baśniowym Dworku" od najmłodszych lat mogą uczęszczać na specjalne zajęcia w ramach programu „Młody Przedsiębiorca". Ich przewodnikami po skomplikowanym świecie ekonomii, marketingu i współczesnego zarządzania będą wykładowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który jest patronem honorowym akcji. Zadbają, by żadne - nawet najtrudniejsze - pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Najbardziej zależy im przecież na tym, aby w formie zabawy wykształcić przyszłych „świadomych konsumentów", którzy bez trudu poruszać się będą w zasadach działania wolnego rynku i społeczeństwa.

A jeśli mówimy o współczesnym świecie, to czasem trudno go zrozumieć. Podobnie odbierają go nasze dzieci. Z programem „Filozofia dla maluszka" żadna idea nie ma przed przedszkolakami tajemnic. Młodzi intelektualiści z zapartym tchem słuchają opowieści o życiu, przyjaźni, emocjach czy o Diogenesie, który podobno mieszkał w beczce.

Po wysiłku intelektualnym, pora na tańce, a właściwie rytmikę. Wręcz trudno usiedzieć
w miejscu, kiedy słyszy się muzykę, zwłaszcza taką graną na żywo przez pana Marcina. Raz, dwa, trzy, raz, dwa, trzy - żeby tylko nie pomylić kroków.

Roztańczone dzieci nie chcą przerywać zabawy. W „Baśniowym Dworku" to możliwe. Tutaj przecież nawet nauka jest świetną rozrywką. Zwłaszcza jeśli poznaje się nowe, ciekawe tematy w ramach autorskiego cyklu „miesięcy tematycznych". W lutym podróżowaliśmy przez Afrykę, bawiąc się w dżunglę i przygotowując afrykańskie spódniczki oraz Azję, ucząc się przygotowywać i zajadając się tamtejszym przysmakiem - sushi. Byliśmy z wizytą także w Ameryce Łacińskiej, nauczyliśmy się tańczyć sambę
i zorganizowaliśmy karnawał na miarę tego w Rio de Janeiro. Odwiedzili nas również mieszkańcy tamtejszych krajów, a ich opowieści dodatkowo rozbudziły w nas ciekawość świata. W marcu dowiedzieliśmy się, co to jest teatr oraz czym się różni od kina i telewizji. Wirtualnie odwiedziliśmy teatry: od starożytnego w Grecji do współczesnego. Wiemy już do czego służy kurtyna, scena, widownia, a nawet foyer - trudna nazwa, ale nauczyliśmy się jej. Salkę kinową zmieniliśmy w salę teatralną i wystawialiśmy w niej przedstawienia. Wiemy, że w teatrze pracuje sufler, garderobiana i reżyser oraz że praca aktora wcale nie jest taka prosta i trzeba troszkę pogimnastykować buzię i język. O tym między innymi opowiadał pan Krzysztof Stawowy, znany aktor Teatru Starego w Krakowie. Poznaliśmy także teatr cieni, lalkowy, pantomimę i teatr kukiełkowy. A żeby troszkę odpocząć od teatru, dzieci przygotowały własnoręcznie dla wszystkich pizzę na podwieczorek. To z resztą nie pierwsza kulinarna przygoda - dzięki wspaniale wyposażonej kuchni i cudownym kucharzom, dzieci często bawią się kulinarnie.

Tyle jeszcze przed nami! Każdy dzień przynosi nowe niespodzianki. Zaczęliśmy właśnie kolejny miesiąc kwiecień pod hasłem „Wiosna Radosna". Będzie o faunie i florze, odwiedzą nas różne zwierzątka, będziemy hodować roślinki. Czeka nas wiele wspaniałych atrakcji.

Od nadmiaru wrażeń może zakręcić się w głowie. Zawsze wtedy przyda się chwila drzemki w zacisznej, przytulnej sypialni. Zregenerowane snem dzieciaki odzyskają siły na realizację nowych wyzwań.

A te już czekają. „Baśniowy Dworek" realizuje autorski program „Eko-Dzieci", dzięki któremu najmłodsi przyswajają zasady ekologii i dbania o środowisko. Wspólnie uczymy się segregować śmieci, oszczędzać wodę, chronić planetę i wiele innych rzeczy. A żeby jeszcze lepiej zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, często wyruszamy na ciekawe wycieczki.

W świecie „Baśniowego Dworku" każde dziecko może w pełni rozwijać swoje talenty i umiejętności. Pogłębiać swoje zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenia. Tutaj rozbudzi wiarę we własne siły i doceni swoją wartość. Wspierane przez wychowawców i rodziców spełni marzenia i zachowa w pamięci obraz prawdziwie szczęśliwego dzieciństwa.  

Dodatkowych informacji udzielają:

Jakub Scholz, j.scholz@poczta.onet.pl, 0 604 443 622

Joanna Puchała, joanna@kreatywnapr.pl, 0 510 097 107Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Przedszkole Baśniowy Dworek
http://www.basniowydworek.edu.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »