Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Baw się dobrze i poznaj wiek swojego serca!

Już w sobotę 3 września podczas 10. edycji Święta Pieczonego Kurczaka organizowanego w Deszcznie w namiocie kampanii „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.

Na wszystkich chętnych w godzinach 13:00-20:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który przeprowadzi badania i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.
 
Święto Pieczonego Kurczaka organizowane już po raz 10. w gminie Deszczno, to wydarzenie dla miłośników imprez plenerowych oraz dobrej kuchni. W sobotę 3 września, w Deszcznie oprócz Mistrzostw Grillowania oraz zabaw dla najmłodszych, na uczestników będą czekały atrakcje muzyczne (m.in. koncert zespołu Czerwone Gitary oraz Patrycji Markowskiej), które potrwają do późnego wieczora. Wszyscy chętni będą mieli możliwość zadbać także o swoje zdrowie. 
 
Dzięki stoisku kampanii „Ciśnienie na Życie”, które po raz kolejny pojawi się na święcie Gminy Deszczno, wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom z zakresu układu krążenia. Badania przeprowadzane przez wykwalifikowany personel medyczny to nie tylko pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ale także innowacyjne badanie wieku serca. Ocena wieku serca, prowadzona za pomocą specjalnej aplikacji , pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia.
 
Pomiary ciśnienia oraz wieku serca odbędą się 3 września w godzinach 13:00-20:00 w namiocie kampanii „Cieśninie na Życie” zlokalizowanym na placu Kurczakowym w Maszewie. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Anna Kołakowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »