Kultura, sztuka » Kultura

Beata Bochińska o dizajnie

Beata Bochińska już dziś spotka się z fanami dizajnu w Poznaniu.

Dizajn sprzed lat powraca na salony. Coraz więcej osób przeszukuje internet i sklepy z meblami vintage w poszukiwaniu skarbów z czasów PRL. Stylowa lampa, porcelanowa filiżanka czy wysłużony, ale świetnie zaprojektowany fotel jakie historie stoją za tymi przedmiotami? Kto wcześniej ich używał? Ile są dziś warte? Na te i inne pytania podczas warsztatów kolekcjonerskich odpowie Beata Bochińska, historyk sztuki i autorka poradnika „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową” (Wydawnictwo Marginesy). A to wszystko już 1 kwietnia w salonie Empik Plac Wolności w Poznaniu.


Porcelanowe serwisy, barwne szkła, drukowane tkaniny czy wygodne lekkie meble o smukłych nogach, które ciągle jeszcze można znaleźć w niektórych domach. Dziś wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniach ich dziadków czy rodziców znajdują się prawdziwe obiekty kolekcjonerskie. Między innymi po to, aby poszerzać wiedzę o dizajnerskich skarbach z niedalekiej przeszłości, które rozpalają wyobraźnie pasjonatów wnętrzarstwa, powstała książka „Zacznij kochać dizajn”.


Jak zbudować cenną, ale niekoniecznie dużą kolekcję wyjątkowych przedmiotów? Gdzie szukać wiarygodnej wiedzy na temat dobrego wzornictwa i jak unikać typowych wpadek czyhających na początkujących kolekcjonerów na te pytania odpowie Beata Bochińska podczas spotkania w Poznaniu. Autorka książki „Zacznij kochać dizajn” zdradzi zasady, dzięki którym meblarskie zakupy już nigdy nie okażą się nietrafioną inwestycją.


Bochińska o kolekcjonowaniu dizajnu pisze tak, jak wytrawny detektyw opowiada o rozwikłaniu skomplikowanej zagadki – tak można przeczytać w jednej z rekomendacji książki. Uczestnicy wydarzenia przekonają się o tym osobiście. Spotkanie zostanie zilustrowane prezentacją niepublikowanych zdjęć najbardziej ciekawych i charakterystycznych obiektów wyprodukowanych i zaprojektowanych w polskich fabrykach w okresie PRL-u pochodzących z kolekcji autorki.Beata Bochińska – producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BusinessandCulture

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »