Motoryzacja » Samochody

Belgijski zakład rozpoczął produkcję Volvo XC40

Belgijski zakład rozpoczął produkcję Volvo XC40
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars wkracza w nową erę produkcji w fabryce w Gent w Belgii. Już niedługo z taśmy produkcyjnej zjedzie pierwszy mały SUV XC40. Model już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, a liczba zamówień przekroczyła 13 000. Pierwsze samochody trafią do klientów na początku przyszłego roku.


Volvo już wcześniej zaznaczyło swoją obecność w dynamicznie rozwijającym się segmencie SUV’ów. Stało się to za sprawą modeli XC60 oraz XC90. XC40 to debiut marki w segmencie najmniejszych luksusowych SUV-ów. Ten model ma także zapewnić marce Volvo dalszy wzrost sprzedaży i przyczynić się do jej rozwoju.

Zjechanie z taśmy produkcyjnej pierwszego modelu XC40 w Belgii będzie dużym wydarzeniem. Na uroczystość przybędą m. in. premier Belgii Charles Michel, prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson oraz Javier Varela, szef produkcji i logistyki Volvo Cars.

– To dzień dumy dla Gent, firmy i wszystkich pracowników – mówi Samuelsson. – Nasi ludzie poświęcili wiele godzin pracy, aby przygotować fabrykę do produkcji modelu XC40 i wykonali swoją pracę naprawdę dobrze. XC40 to świetlana przyszłość dla Gent i dla Volvo Cars. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »