Kultura, sztuka » Kultura

Belgijskimi śladami po Warszawie

Co łączy władcę Alberta I, flamandzkich malarzy, i żonę obecnego króla Belgii z Polską? Wydawałoby się, że niewiele. Jednak wspólna historia Polski i Belgii jest bardzo bogata i wciąż pisze nowe rozdziały o czym będą mogli przekonać się uczestnicy spaceru pt. „Historia – Sztuka - Kuchnia”,

który odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Osoby, które zarejestrują się na to wydarzenie będą miały niepowtarzalną okazję poznać belgijskie wpływy w naszej stolicy oraz spróbować znakomitych specjałów tamtejszej kuchni.

Tropem Belgii w Warszawie

Belgijska Izba Gospodarcza już po raz 16. zaprasza na Dni Belgijskie. Na uczestników polsko - belgijskiego spaceru, już 29 listopada będą czekali warszawscy przewodnicy. Podczas wydarzenia prowadzonego w dwóch wersjach językowych (polskiej oraz angielskiej) odkryją oni belgijskie tajemnice Warszawy.

Spacer rozpocznie się przed Ambasadą Królestwa Belgii przy ul. Senatorskiej 34. Uczestników przywita J.E Pani Ambasador Colette Taquet. Na jego trasie znajdują się galerie i wystawy, kawiarnie i restauracje z belgijskimi smakołykami a także miejsca historyczne, jak Grób Nieznanego Żołnierza czy Rynek Starego Miasta. Wszystkie punkty trasy spacerowej zostały starannie wybrane
i przygotowane z myślą o ukazaniu w ciekawy sposób śladów obecności belgijskiej w stolicy. Mieszkańcy obu krajów mają wspólne gusta kulinarne, zarówno Polacy jak i Belgowie doceniają niezwykły smak czekolady, gofrów, frytek czy piwa.  Dlatego też na trasie wycieczek nie może zabraknąć okazji do degustacji narodowych specjałów kuchni belgijskiej, która wśród Polaków znalazła już wiernych amatorów.

Udział w polsko-belgijskim spacerze zorganizowanym w ramach obchodów 16. Dni Belgijskich w Warszawie jest bezpłatny. Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie organizatora www.belgium.pl oraz pod numerem telefonu (22) 456 40 09 .

 

Trasa spaceru:

1.    Ambasada Królestwa Belgii

2.    Ulica Tylmana

3.    Kawiarnia Waff`love (ul. Senatorska)

4.    Ulica Niecała

5.    Grób Nieznanego Żołnierza

6.    Krakowskie Przedmieście

7.    Kolumna Zygmunta i Zamek Królewski

8.    Taras widokowy za Katedrą

9.    Rynek Starego Miasta – wizyta w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej

10. Pub Elephant (ul. Freta)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »