Technologie » Komputery

BenQ - #1 na rynku projektorów w Europie Wschodniej i w Polsce

W Polsce: 12.060 sprzedanych projektorów i 29,9% rynku w trzech kwartałach 2008

BenQ jest nadal liderem na rynku projektorów multimedialnych w regionie Europy Wschodniej dostarczając na rynek w okresie trzech pierwszych kwartałów 2008 roku – 28.859 sztuk projektorów, co daje udział 21,31% i pierwsze miejsce. W porównaniu do roku ubiegłego udział rynkowy BenQ nieznacznie zmalał, jednak firma utrzymuje znaczną przewagę nad konkurentami – ponad 5 pkt. % nad kolejnym w stawce. Dane pochodzą z najnowszych analiz przeprowadzonych przez firmę badawczą DTC Worldwide.

W Polsce, według DTC Worldwide, BenQ ponownie zdystansował rywali uzyskując w trzech kwartałach 2008 roku, sprzedaż 12.060 sztuk projektorów i udział w rynku - 29,9%, co daje firmie wiodącą pozycję – najbliższy rywal ma zaledwie 10,85% udział w rynku.

Według polskich badań pism branżowych CRN i IT Reseller, w pierwszym półroczu 2008 roku BenQ miał rynkowy udział na poziomie 34% (CRN) i 37,6% (IT Reseller) – przy sprzedaży 9.630 szt. Najbliższy rywal miał zaledwie 12% rynku (CRN) i 10,5% (IT Reseller). Według DTC Worldwide w pierwszym półroczu 2008 BenQ miał 32,65% rynku, a najbliższy rywal – odpowiednio 11,97%.

Należy podkreślić, że w Polsce BenQ utrzymuje pozycję lidera niezmiennie od 2006 roku.

Według analiz DTC Worldwide w trzecim kwartale 2008 - firma BenQ jest liderem, aż w pięciu państwach regionu Europy Wschodniej, a w kolejnych pięciu zajmuje druga pozycję – Słowacja udział 40,68% ( I lokata na rynku), Bułgaria – 27,96% ( I lokata na rynku), w Czechach – udział 27,46% (I lokata), Polska – 22,76% (I lokata), Austria – 16,78% (I lokata), Rumunia.- 26,65% (II miejsce), Chorwacja – 22,38% (II miejsce), Serbia/Macedonia – 19,96% (II lokata), Litwa – 15,31% (II miejsce), Hiszpania 13,21% (II miejsce).

„Odnotowaliśmy ponownie istotne wzrosty sprzedaży projektorów multimedialnych w Polsce w okresie trzech kwartałów 2008 i umocniliśmy tym samym pozycję lidera w Polsce", powiedział Krzysztof Sulowicz, Country Manager IT & consumer electronics BenQ Polska. "W czasie wakacji oraz na początku września w wprowadziliśmy nowe projektory w tym kolejne z serii Short Throw – dających duży obraz z małej odległościi. Na przełomie listopada i grudnia pojawią się w Polsce także kolejne nowe modele z rodziny uniwersalnych urządzeń MP- MP523 i MP724”, dodał.  

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)

 

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA.
BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD.

 

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kotmailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »