Technologie » Internet

BenQ Calqulator – aplikacja dla Androida, pomagająca dobrać projektor

BenQ Calqulator – aplikacja dla Androida, pomagająca dobrać projektor
Zobacz więcej zdjęć »
Planując zakup lub tylko wypożyczenie projektora, powszechnie wiadomo, że warto sprawdzić jego jasność, rozdzielczość i gniazda połączeniowe – to łatwo znaleźć w tabelkach parametrów.

Schody zaczynają się gdy zastanawiamy się „jak duży będzie obraz gdy postawimy projektor na stoliku przed kanapą, niecałe 2 m od ściany?”
Na to i wiele innych podobnych pytań błyskawicznie odpowie bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator dla Androida. Jest tylko mały haczyk, pomaga ona tylko w przypadku projektorów BenQ.

BenQ Calqulator w w sklepie Google play

 

W sklepie z aplikacjami dla Androida – Google Play, dostępna jest bezpłatna aplikacja BenQ Calqulator BenQ. Przygotowano ją by łatwo i szybko można było sprawdzić jakiej wielkości obraz uzyskamy z poszczególnych modeli projektorów BenQ, zależnie od ich położenia względem ekranu lub ściany, na którą wyświetlamy obraz. Dzięki tej aplikacji można przekonać się o różnicach między projektorami ze standardowym obiektywem, krótko ogniskowym (ST – Short Throw) i ultra krótkoogniskowym (UST – Ultra Short Throw).

Po wybraniu konkretnego modelu projektora, na kolejnych interaktywnych rysunkach, użytkownik może ustalić:

·         Położenie projektora – odległość od ekranu i wysokość od podłogi

·         Wielkość obrazu – szerokość, wysokość, przekątną

·         Położenie obrazu – wysokość pomieszczenia, odległość dolnej krawędzi obrazu od podłogi, a górnej od sufitu

·         Dodatkowo można ustawić proporcje obrazu i wskazać instalację sufitową lub na podłodze czy stole.

Oczywiście zmiana każdej z tych wartości powoduje automatyczną zmianę wartości zależnych od niej. Wszystko widoczne jest na czytelnych, prostych rysunkach, które można zapisać do późniejszego wykorzystania. 
www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »