Technologie » Komputery

BenQ CP270 – najmniejszy projektor zgodny z HDTV

BenQ CP270 – najmniejszy projektor zgodny z HDTV
Zobacz więcej zdjęć »
Tylko 1,5kg, 2000 ANSI lumenów, kontrast 1000:1, rozdzielczość XGA (1024x768), 3D Color Management i Golden Ratio Color – to w skrócie BenQ CP270 - ultra przenośny projektor multimedialny dla mobilnych użytkowników, kompatybilny z HDTV

BenQ zaprezentował kolejny model najmniejszego projektora multimedialnego – model CP270 – który jest doskonałym narzędziem dla mobilnego prezentera (handlowca, szkoleniowca, marketingowca, managera). Projektor ma rozdzielczość własną (podstawową) XGA – 1024x768 pikseli, jasność 2000 ANSI lumenów kontrast 1000:1. Dzięki kompaktowej obudowie i wadze około 1,5 kg, projektor BenQ CP270 jest doskonałym towarzyszem w podróży. Konstrukcję zaprojektowali styliści z Lifestyle Design Center, należącego do BenQ. Projektor wyposażony jest w szereg użytecznych funkcji tj. Off&Go, automatyczne likwidowanie efektu zniekształceń trapezowych oraz automatyczne wyszukiwanie źródła sygnału wejściowego, korekta koloru tła obrazu (ekranu), czy pomiar czasu prezentacji. Obudowa projektora jest wykonana z wysokiej jakości stopu magnezowego z elegancko wykonanym panelem sterowania umieszczonym na górnej części obudowy, obiektyw umieszczony jest natomiast całkowicie wewnątrz obudowy.

BenQ CP270 feruje użytkownikowi zoptymalizowane tryby takie jak Dynamic, sRGB, Kino, Prezentacja oraz Standard. Każdy z dostępnych 11 trybów pozwala na super doświadczenia z jakości obrazu dla aplikacji tj. jak gry komputerowe, filmy (z podziałem na filmy kolorowe i czarno-białe), AutoCAS, PowerPoint i inne. BenQ CP270 oferuje pełny zestaw gniazd PC i wideo, w tym jest kompatybilny z HDTV.

W konstrukcji urządzenia BenQ zastosował unikalną technologię odwzorowania kolorów do generowania barwnego obrazu. Dzięki zastosowaniu tzw. Golden Ratio Color (Złotego Koła Kolorów), obraz jest bardzo wyraźny z precyzyjnym odwzorowaniem barw. Jest to rozwiązanie technologiczne, które zapewnia rzeczywiste barwy i kolory dla jak najlepszej jakości obrazu. Zastosowanie Golden Ratio Color Wheel zapewnia, że wyświetlany obraz ma bardziej naturalne tony kolorów. Funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, a także generowania wysokiej jakości przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Projektor korzysta także z technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę kolorów: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę wyświetlanego na ekranie obrazu. Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala na prezentację bez zaciemniania pomieszczenia.  Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenia kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

 

więcej zdjęć: http://www.benq.pl/products/Projector/?product=1015&page=gallery

 

Projektor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 3.199 zł (z VAT).

Gwarancja 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę) door-to-door. 

Technologia ekranuDLPTM by Texas Instruments
Rozdzielczość podstawowaXGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczościVGA (640 x 380) to SXGA (1280 x 1024)
Jasność 2000 ANSI lumens
Contrast Ratio1000:1 (full on/full off)
Wielkość obrazu24” to 300”
Wskaźnik projekcji1.9 to 2.1:1
Zoom Manual Zoom, 1.10:1
Obiektyw F=25.6 ~ 2.67, f=21.36 ~ 23.45 mm
Źródło światła200W, 2000 godzin / 3000 godzin
(Tryb Normalnyl / Tryb Ekonomiczny)
Wyświetlane koloryPełne paleta 16.7 million kolorów
Głośność pracy<37/34 dB
Format obrazuWybór obrazu 4:3 / 16:9
Częstotliwość pozioma31 ~ 82 kHz
Częstotliwość pionowa48 ~ 85 Hz
Źródła wejściowePC
Analog RGB: D-sub 15 pin x 1
A/V
Component Video: D-sub 15 pin x 1 (shared with Analog RGB connector)
S-Video: Mini DIN 4 pin x 1
Composite-Video: RCA x 1
Sygnał videoNTSC / PAL / SECAM
Wymiary (WxHxD)190 x 77.5 x 205 mm
Waga 1.5 kg
Zasilanie100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz
Pobór mocyMax 285W
Języki OSD (On-Screen Display)English, French, German, Italian, Spanish, Thai, Korean, Russian, Swedish, Dutch, Polish, Czech, Tradtional Chinese, Simplified Chinese, Japanese, Turkish, Portuguese
Funkcje3D Color Management
Quick Auto Search
Sleep Timer
Presentation Timer
Panel Key Lock
Resolution Reminder
11 sets of Picture Mode
"Q?" Hot Key for FAQ
Freeze
Auto Adjustment
Lamp Care
Wall Color Correction
BrilliantColor
Blank (ECO mode)
Quick Cooling
Auto Off
Security Password
HDCP compatible
High altitude mode
Picture ModesPC Input:
Dynamic Mode
Presentation Mode
sRGB Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
A/V Input:
Dynamic Mode
Standard Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
Akcesoria standardoweUser’s Manual
Remote Control
CD Manual
Quick start Guide
Battery for R/C
Soft carry case
VGA (D-sub) Cable
Power Cord
Akcesoria opcjonalneUchwyt do montażu sufitowego
Lampa
Presentation Plus
  

 

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją)

 

O grupie BenQ

Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA.

BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD.

  

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kot, mailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A, 03-822 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »