Technologie » Komputery

BenQ: cztery nowe, 20-punktowe ekrany dotykowe 4K dla edukacji - przekątne 55, 65, 75 i 86”

BenQ: cztery nowe, 20-punktowe ekrany dotykowe 4K dla edukacji  - przekątne 55, 65, 75 i 86”
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ RM5501K, RM6501K, RM7501K i RM8601K to cztery nowe dotykowe ekrany o rozdzielczości 4K (3840x2140) zaprojektowane do zastosowań edukacyjnych, a także pracy grupowej w firmach. Ekrany są kompatybilne z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez konieczności instalowania sterowników).

Wbudowany dedykowany system Android umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite 4.1 Lite, Media Player czy przeglądarki internetowej.  
Hartowane szkło ekranu i powłoka antyodblaskowa zwiększają bezpieczeństwo i wygodę pracy. Monitory rozpoznają do 20 punktów jednoczesnego dotyku. Wyposażone są w dwa pisaki, które pozwalają na jednoczesne pisanie w dwóch różnych kolorach. Niemigające podświetlenie LED (Flicker-free) oraz obniżony poziom emisji niebieskiej składowej widma (Low Blue Light) minimalizują zmęczenie wzroku przy długotrwałym korzystaniu z monitorów.
Ekrany BenQ dostępne są już w Polsce. Ceny dostępne u partnerów handlowych. Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair).
Dystrybutorami ekranów są: AB i ABCdata.


Parametry i zdjęcia monitora: https://business-display.benq.eu/pl-pl/findproduct/ifp/education/rm8601k.html

Więcej zdjęć lifestyle: https://drive.google.com/open?id=1hi_y0M09wXORQG1Pfbi6j5cnqYofv3sH

 

BenQ wprowadził na rynek kolejne cztery interaktywne, wielkoformatowe ekrany LED
z rodziny IFP (ang. Interactive Flat Panel) zaprojektowane do zastosowań edukacyjnych i biznesowych – 55 calowy model RM5501K i 75 calowy RM7501K o jasności 350 nitów (cd/m2), 65 calowy model RMP6501K o jasności 450 nitów i 86 calowy RM8601K o jasności 400 nitów. Wszystkie cztery nowe panele mają rozdzielczość 3840x2160 i rozpoznają do 20 punktów jednoczesnego dotyku. Umieszczone z przodu dwa 20W głośniki oraz gniazdo mikrofonowe ułatwiają pracę z aplikacjami multimedialnymi i eliminują konieczność podłączania dodatkowych urządzeń audio.

Bezpieczeństwo - 4 mm hartowanego szkła

Jeśli z ekranu dotykowego korzysta wiele osób, a szczególnie dzieci to trudno przecenić bezpieczeństwo jakie zapewnia pokrywające ekran 4 mm hartowane szkło odporne na zadrapania i stłuczenie (twardość 7H).

InstaQShare

InstaQShare to oprogramowanie umożliwiające bezprzewodową komunikację między monitorami a max 16 tabletami czy smartfonami – przekazywanie obrazów czy filmów w jakości Full HD.

Android dla klas

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite 4.1, Media Player czy przeglądarki internetowej. Pakiet EZWrite 4.1 Lite to zestaw interaktywnych narzędzi do prowadzenia kreatywnych zajęć z uczniami. Przykładowo Cooperation Tools to zestaw narzędzi (stoper, alarmy, tablica wyników) ułatwiający prowadzenie zajęć wymagających rywalizacji indywidualnej i zespołowej – quizów, testów, konkursów czy nawet gier. Ruchomy pasek narzędzi EZWrite 4.1 Lite umożliwia natychmiastowy dostęp m.in. do zrzutu ekranu, pióra i tablicy.

Zakładka BenQ suggest

W zakładce BenQ Suggest nowe monitory mają zainstalowanych kilka aplikacji dla Systemu Android, które zwiększają potencjał monitora, upraszczając aktualizację aplikacji czy pobieranie ich w przyszłości.

Łączenie Wielu Urządzeń Multimedialnych

Obydwa ekrany mają wiele portów, w tym 4 porty USB, port OPS, 4xHDMI 2.0 i wyjście HDMI out, audio line In (3,5 mm) Line Out (Audio Out 3,5 mm), mic (3,5 mm).

Podwójne wyświetlanie przez HDMI

RM8601K udostępnia funkcję podwójnego wyświetlania „loopowanie przez HDMI”, która przez gniazdo HDMI umożliwia wyświetlanie - z jednego źródła - obrazu na kilku ekranach. Sygnał np. z komputera podajemy kablem HDMI do pierwszego monitora, do kolejnego przekazujemy ten sam obraz wykorzystując gniazdo HDMI out pierwszego.

 

Dbałość o wzrok uczniów i nauczycieli

W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli nowe ekrany wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free –eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca m.in. kontrast obrazu.

Wiele systemów - zero sterowników

Monitory zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwały Plug&Play systemu, z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS. 

Panel współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi: Windows XP/7/8/10/WinCE/Vista, Linux, Mac, Android
i Chrome.

n  BenQ Corporation i Grupa BenQ

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

Do Grupy BenQ należy niemal 20 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników. Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. and Raydium Semiconductor Corp..  

n  BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation z siedzibą w Holandii. Firma jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Szeroką oferta produktów bazuje na zintegrowanych technologiach, obejmuje projektory, monitory LED, ekrany informacyjno-reklamowe, interaktywne ekrany dotykowe. BenQ jest najchętniej wybieraną marką projektorów DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach. www.BenQ.pl

n  ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.

 

 

Nadesłał:

INDALO
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »