Technologie » Komputery

BenQ: interaktywne monitory 4K z czujnikami jakości powietrza, powłoką antybakteryjną i ochroną oczu

BenQ: interaktywne monitory 4K z czujnikami jakości powietrza, powłoką antybakteryjną i ochroną oczu
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ RP02 – nowa seria interaktywnych monitorów 4K UHD z czujnikami jakości powietrza, powłoką antybakteryjną i funkcjami ochrony oczu oraz rozwiązaniami zwiększającymi atrakcyjność i efektywność zajęć

Najnowsze wielkoformatowe interaktywne monitory 4K UHD - BenQ RP6502, RP7502 i RP8602 zaprojektowano do tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska nauczania. Wbudowane czujniki CO2 i pyłów PM 2,5 i PM 10 sygnalizują podwyższony ich poziom, sugerując przerwę i wietrzenie sali. Higienę pracy zwiększa dodatkowo powłoka antybakteryjna oraz funkcje ochrony wzroku Eye-Care.
Atrakcyjność i efektywność zajęć grupowych wspomagają m.in. precyzyjne, intuicyjne funkcje wielodotyku oraz oprogramowanie i rozwiązania: EZWrite, InstaShare, X-sign Broadcast, NFC, wejście mikrofonowe, wbudowane głośniki 2x16W, pilot zdalnego sterowania, dwa pisaki.
Monitory z serii BenQ RP02 są już dostępne u partnerów handlowych AV BenQ w Polsce.
Ceny zależą od wielkości ekranu i wyposażenia monitora.
Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair).

Parametry I zdjęcia:

RP6502 65” https://business-display.benq.eu/pl-pl/findproduct/ifp/education/rp6502.htm

RP7502 75” https://business-display.benq.eu/pl-pl/findproduct/ifp/education/rp7502.html

RP8602 86” https://business-display.benq.eu/pl-pl/findproduct/ifp/education/rp8602.html

film: https://youtu.be/_uoMEy84FRc

 

BenQ wprowadził na polski rynek serię trzech wielkoformatowych monitorów interaktywnych o rozdzielczości 4K UHD: RP6502, RP7502 i RP8602 o przekątnych ekranu odpowiednio 65, 75 i 86 cali. Monitory wyposażono, w niespotykane dotąd w monitorach, czujniki stężenia dwutlenku węgla (CO2) oraz pyłów PM 2,5 i PM 10. Monitorują one nieprzerwanie stan powietrza i sygnalizują przekroczenie zalecanych wartości, sugerując przerwę i wietrzenie pomieszczenia. Hartowane szkło, antyodblaskowa i antybakteryjna powłoka ekranu zapewniają bezpieczeństwo pracy, a pakiet funkcji ochrony wzroku Eye-Care zwiększa komfort wielogodzinnych zajęć. Efektywność i atrakcyjność zajęć lekcyjnych wspomagają natomiast wbudowane narzędzia jak chmurowe oprogramowanie EZWrite 5, rozbudowane funkcje dotykowe – zwiększona precyzja,  jednoczesne użycie dwóch piór, naturalne wymazywanie dłonią czy system X-Sign Broadcast wspomagający pracę grupową i dystrybucję materiałów i informacji w czasie rzeczywistym oraz InstaShare rozwiązanie do bezprzewodowego przesyłania informacji i współpracy z różnymi urządzeniami mobilnymi podczas wykładów.

Pomiar jakości powierza i ochrona wzroku

Wiadomo, że niska jakość powietrza w pomieszczeniu obniża koncentrację i wydajność osób w nim pracujących. Interaktywne monitory BenQ mają wbudowany czujnik temperatury i wilgotności oraz monitorują jakość powietrza: poziom pyłów frakcji PM 2,5, PM 10 i CO2 oraz informują użytkowników o konieczności interwencji przy przekroczeniu niebezpiecznych wartości tych parametrów.
Pakiet funkcji ochrony wzroku BenQ Eye-Care to m.in. niemigoczące podświetlanie ekranu (Flicker-Free), redukcja niebieskiej składowej widma (Low Blue Light), powłoka antyodblaskowa ekranu (Anti-Glare)   

EZWrite, wirtualną tablicą w chmurze i Sticky Notes

BenQ EZWrite 5 to interaktywna tablica do pracy grupowej - tworzenia notatek interaktywnych i współpracujących ze sobą scenariuszy zajęć klasowych, które zapisywane są na indywidualnych kontach w chmurze, co umożliwia w pełni kontrolowane ich udostępnianie dowolnej grupie uczniów. Umożliwia to wspólną pracę na jednej wirtualnej tablicy, dzielenie się pomysłami, uwagami i notatkami, niezależnie od tego gdzie znajdują się uczestnicy wspólnych zajęć.

EZWrite to wieloplatformowe rozwiązanie łączące różne urządzenia i różne systemy operacyjne by umożliwić równoprawną, wspólną prace. Niezależnie od tego, czy używasz Windowsa, Maca, Chrome czy Androida, nauczyciel może robić notatki na dowolnych treściach widocznych na ekranie i je zapisywać. Zrzut ekranu, pozwala użytkownikom uchwycić cały lub tylko część ekranu. Ruchome Narzędzie (Floating Tool) zapewnia również płynne pisanie w przypadku korzystania z treści uzyskiwanych przez HDMI, VGA, DP i innych źródeł sygnału, zapewniając maksymalną elastyczność.

Antybakteryjna powłoka z certyfikatami TUV i SIAA oraz 4 mm hartowanego szkła

Ekrany BenQ z Serii RP02 są odporne na bakterie i mogą skutecznie powstrzymać rozwój drobnoustrojów  Escherichia coli, Staphylococcus aureus i Pseudomonas aeruginosa (certyfikat TUV). Certyfikaty Stowarzyszenia SIAA obejmują trzy aspekty: właściwości przeciwdrobnoustrojowe, bezpieczeństwo i odpowiednie oznakowanie. Powłoka antybakteryjna i antyrefleksyjna BenQ została certyfikowana i zarejestrowana przez SIAA.

Jeśli z ekranu dotykowego korzysta wiele osób, a szczególnie dzieci to trudno przecenić pokrywające ekran 4 mm hartowane szkło odporne na zadrapania i stłuczenie (twardość 7H).

InstaShare

InstaShare to oprogramowanie prostej, bezprzewodowej komunikacji i współpracy podczas wykładów. Umożliwia płynne strumieniowe przesyłanie plików wideo, audio i filmów w jakości Full HD. Użytkownicy mogą również kopiować wszystkie treści cyfrowe z urządzeń, w tym komputerów, tabletów i smartfonów, umożliwiając uczestnikom wzbogacanie sesji o różnorodne zasoby multimedialne.

Indywidualne konta, kody QR, NFC i zarządzanie

Monitory RP02 mają wbudowane systemy umożliwiające łatwe zarządzanie tworzeniem i bezpiecznym dostępem do indywidualnych kont użytkowników (AMS – Account Management System). Wykorzystując NFC lub kody QR użytkownik uzyskuje natychmiastowy, bezpieczny dostęp do indywidualnych ustawień systemu, dysku sieciowego, obszarów w chmurze (G-drive, Dropbox) . System zarządzania treściami (DMS – Display Management System) pozwala na łatwe definiowanie co, gdzie i kiedy jest wyświetlane, a system OTA (Over-the-Air) wspomaga zarządzanie aplikacjami i aktualizacjami.

Dystrybutorami monitora są:

AB S.A. i ALSO Polska.

 

BenQ Corporation

W oparciu o wizję „Zapewniania radości i jakości życia”, firma BenQ to wiodący światowy dostawca technologii i rozwiązań dla ludzi. .Jego celem jest poprawa i wzbogacenie wszystkich aspektów życia konsumentów. Aby zrealizować tę wizję, firma koncentruje się na najważniejszych aspektach dla współczesnych ludzi – stylu życia, działalności gospodarczej, opiece zdrowotnej i edukacji – w nadziei na zapewnienie rozwiązań pozwalających lepiej żyć, wydajniej pracować, poprawiać zdrowie i ułatwiać naukę.

Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory multimedialne, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne oraz rozwiązania chmurowe i mobilne. Bo ma to dla nas znaczenie. www.BenQ.pl

Grupa BenQ

Grupa BenQ osiąga obroty powyżej 25 miliardów dolarów i składa się z blisko 20 niezależnych firm działających w ponad 30 krajach w różnych branżach, które wspólnie zatrudniają ponad 100 tys. pracowników. Każdy członek grupy jest uznanym liderem w swojej branży, wzbogacając ogromne zasoby, szeroko zakrojoną działalność badawczo-rozwojową oraz wyjątkową strategiczną przewagę Grupy BenQ. Dzięki wykorzystaniu pionowej specjalizacji każdej z firm w celu uzyskania efektu skali na poziomych rynkach, Grupa BenQ kontroluje wysoce wydajny łańcuch wartości i cechuje ją niezrównana zdolność do dostarczania komponentów o krytycznym znaczeniu i rozwiązań światowej klasy w następujących branżach: TFT-LCD, energetyka odnawialna, chemikalia wysokowartościowe i zaawansowane materiały, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, działalność pod własnymi markami i serwis. Grupa jest zaangażowana w rentowne i działające w długim horyzoncie czasowym firmy, które dzielą długoterminową wizję zapewniania radości i jakości życia.

Firmy należące do Grupy BenQ:  BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy producent dużych matryc TFT-LCD ), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., BenQ Dialysis Technology Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. oraz Raydium Semiconductor Corp.

ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »