Technologie » Komputery

BenQ – krótkoogniskowy projektor 1080p 3D z kalibracją ISF

BenQ – krótkoogniskowy projektor 1080p 3D z kalibracją ISF
Zobacz więcej zdjęć »
Obraz o przekątnej 167 cm z odległości 1m, zoom optyczny 1,2:1, współczynnik kontrastu 10000:1, jasność 2000 ANSI lumenów, kalibracja ISF, dwa gniazda HDMI, łatwa konfiguracja, 3D HDMI.

Firma BenQ wprowadziła na polski rynek krótkoogniskowy (ang. Short Throw) , popularny projektor przeznaczony dla kina domowego. W1080ST wyposażony jest w szerokokątny obiektyw, który zapewnia możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej 167 cm (65,7”) z odległości zaledwie jednego metra. Max. przekątna obrazu to 762 cm (300”). Wyświetlony obraz ma jasność 2000 lumenów
i kontrast 10000:1 oraz rozdzielczość full HD (1920x1080). Urządzenie ma wbudowane głośniki 10 W (Plug-and-Play), jest łatwe w konfiguracji i obsłudze (tylko kabel zasilający oraz podłączenie sygnału).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Certyfikat ISF

W1080 ma Certyfikat ISF - oferuje kalibrację pozwalającą na zoptymalizowanie wydajności kolorów w dzień i w nocy, tak aby dostosować się do układu każdego pomieszczenia oraz do poziomu natężenia światła w danym otoczeniu.

3D w wielu standardach

W1080ST obsługuje wiele formatów sygnału 3D - w tym HDMI, Blu-ray, 3D broadcasting, gry wideo
i NVIDIA 3DTV. Łączność z PC - w rozdzielczości Full-HD 1080p. Zapewnia nieprzerwane wyświetlanie obrazu bez przesłuchów dzięki technologii DLP. BenQ zaprojektował też nowe okulary zapewniające komfort i niespotykanej jakości obraz.

Obsługiwane formaty 3D to:

Format

3D Sequential

3D frame packing

3D top bottom

3D side by side

D SUB-PC

TAK

 

TAK

TAK

HDMI-PC

TAK

 

TAK

TAK

HDMI-Video

TAK

TAK

TAK

TAK

S-video

TAK

 

 

 

Video

TAK

 

 

 

 

SmartEco™

Technologia BenQ SmartEco™ to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić nawet do 70% energii lampy jak i uzyskać niższe koszty utrzymania poprzez dynamiczne dostosowywanie poboru energii do wyświetlanych treści. W trakcie projekcji analizowany jest wyświetlany obraz i moc lampy (i jej jasność) jest optymalizowana tak by pobór był najmniejszy przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej jakości obrazu. Praktycznie oznacza to funkcje oszczędzania energii nie tracąc na jakości obrazu i ultra żywych dobrze nasyconych kolorów. W trybie SmartEco żywotność lampy zwiększa się do nawet 6000 godzin.

Projektor dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 4.250 zł.
Gwarancja door-to-door 36 miesięcy, na lampę 12 miesięcy lub 2.000 godzin.

Zdjęcia i dane techniczne: http://www.benq.pl/product/projector/w1080st

Dane techniczne BenQ W1080ST

System projekcji

DLP

Rozdzielczość rzeczywista

1080p (1920 x 1080)

Jasność

2000 ANSI Lumenów

Współczynnik kontrastu

10000:1

Wyświetlane kolory

1.07 MLD Kolorów

Obiektyw

F = 2.6 - 2.78 / f = 10.2 - 12.24 mm

Format obrazu

Natywny 16:9 (5 do wyboru)

Współczynnik projekcji (przekątna @ odległość)

0.69 - 0.83 (65.7" @ 1 m)

Rozmiar obrazu (przekątna)

38" ~ 300"

Współczynnik powiększenia

1.2:1

Moc lampy

240 W

Czas pracy lampy
(Normalny/Tryb oszczędny/Tryb SmartEco)*

3500 / 5000 / 6000 godzin

Regulacja zniekształcenia trapezowego

1D, Pionowy (Vertical) ± 20 Stopni

Przesunięcie projekcji

105% ± 5%

Obsługiwana rozdzielczość

do WUXGA

Częstotliwość pozioma

15K - 102 KHz

Odświeżanie pionowe

23 - 120 Hz

Interfejs

Computer in (D-sub 15pin)  x 1 

HDMI  x 2 

Composite Video in (RCA)  x 1 

S-Video in (Mini DIN 4pin)  x 1 

Component Video in   x 1 

Audio in (Mini Jack)  x 1 

Audio L/R in (RCA)  x 1 

Audio out (Mini Jack)  x 1 

Speaker  10W x 1 

USB (Type B)  x 1 (for service) 

RS232 (DB-9pin)  x 1 

DC 12V Trigger  x 1 

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

312 x 104 x 244 mm

Kompatybilność HDTV

480i / 480p / 576i / 567p / 720p / 1080i / 1080p

Kompatybiliność video

NTSC / PAL / SECAM / SDTV

Ciężar

2.85 kg

Słyszalny szum

33 / 30 dBA (Tryb Normalny / Tryb Ekonomiczny)

Zasilanie

AC 100 do 240 V, 50 do 60 Hz

Zużycie energii

353 W / 110 V (typowy), Uśpienia < 0.5W

Języki menu ekranowego

28 Języków

Tryby obrazu

Dynamiczny

Standard

Kinowy

3D 

Użytkownik 1

Użytkownik 2

Użytkownik 3

Akcesoria (standardowe)

Pilot z bateriami 

Kabel zasilający 

Instrukcja Użytkownika CD 

Instrukcja Szybkiego Uruchomienia 

Karta Gwarancyjna 

Kabel VGA (D-sub 15pin)

Torba

Akcesoria (dodatkowe)

Lampa

Mocowanie Sufitowe

Okulary 3D

n  BenQ Corporation   www.BenQ.com

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ Corporation łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom wzornictwa z technologicznym zaawansowaniem oraz łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce. BenQ osiągnął idealną równowagę między wiodącą technologią i rozpoznawalnym wzornictwem oraz funkcjonalnością – tworząc produkty podnoszące jakość życia konsumentów. Szeroką gama produktów i technologii wbudowanych obejmuje projektory cyfrowe, monitory, interaktywne wielkoformatowe ekrany, aparaty i kamery cyfrowe, przenośne urządzenia komputerowe oraz rozwiązania oświetleniowe.

n  BenQ Group

Grupę BenQ, koncern o obrotach przekraczających 21 miliardów amerykańskich dolarów, tworzy ponad 15 niezależnych spółek działających w wielu branżach, w przeszło 30 krajach, zatrudniających łącznie ponad 120.000 pracowników. Każda z firm Grupy jest uznanym liderem w swojej dziedzinie, współtworząc ogromne zasoby Grupy BenQ, jej rozbudowany zespół badawczo rozwojowy oraz różnorodność atutów strategicznych. Dzięki wykorzystaniu skali, którą daje wąska, ogólnoświatowa specjalizacja poszczególnych firm Grupa BenQ na każdym z rynków tworzy bardzo wydajny łańcuch dostarczania krytycznych komponentów i światowej klasy rozwiązań w następujących branżach: TFT-LCD, ekologiczna energia, chemikalia i zaawansowane materiały, oświetlenie, IC design, elementy precyzyjne, integracja systemów, rozwiązania firmowe a także usługi. Grupa jest zaangażowana w zyskowne, długoterminowe przedsięwzięcia, zgodne z motto „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life”.

Grupę BenQ tworzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (world’s top manufacturer of large-size TFT-LCD panels), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., and Wellypower Corp.

n  BenQ w Europie i w Polsce   www.BenQ.pl

BenQ Europe - Biuro Regionalne BenQ Corporation z siedzibą w Holandii - prowadzi działalność na głównych rynkach europejskich, m.in. w Austrii, krajach Beneluksu, Europie Środkowo-Wschodniej, Francji, Niemiec, Włoch, regionie Skandynawii, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. BenQ Europe oferuje szeroką gamę produktów:  cyfrowe projektory multimedialne, monitory LCD, interaktywne płaskie ekrany oraz aparaty cyfrowe. Łącząc pasję z profesjonalizmem, wykonanie z doskonałością oraz troskę o użytkownika BenQ jest największym na świecie producentem projektorów w technologii DLP® i utrzymuje pozycje w czołowej trójce na rynku projektorów w ponad 22 krajach europejskich. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem monitorów LED utrzymując miejsce w pierwszej piątce najlepiej sprzedawanych marek monitorów w różnych krajach - takich jak przykładowo: Austria, Norwegia, Rosja i Szwecja.

BenQ oferuje w Polsce tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe i kamery wideo.

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych (nie tylko DLP®).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »