Technologie » Komputery

BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore

BenQ LX60ST – laserowy projektor z technologią BlueCore
Zobacz więcej zdjęć »
Bezrtęciowe laserowe źródło światła BenQ BlueCore; funkcja SmartEcoTM Advanced Technology; 20 tys. godzin pracy, aż o 90% obniżony pobór mocy; ultra-wysoki kontrast 80.000:1; natychmiastowe włączenie / wyłączenie film o BlueCore http://www.youtube.com/watch?v=fbb0Q65kTJg

Względy ekonomiczne są często poważnym argumentem przy wyborze projektora multimedialnego. Koszty eksploatacji, wymiany podzespołów, czy szybkości zużycia mają dla wielu zainteresowanych zakupem, kluczowe znaczenie. Nowy projektor z serii „laserowej” - BenQ LX60ST jest nie tylko nowoczesny, ekonomiczny, ale i ekologiczny.

BlueCore to opracowane przez konstruktorów BenQ laserowe źródło światła o żywotności do 20 tys. godzin pracy oraz przyjazne środowisku bo nie zawiera nawet śladowych ilości rtęci oraz ma niewielki pobór energii elektrycznej. BlueCore pozwala na zmniejszenie, nawet o 90%, poboru energii potrzebnej do pracy w porównaniu z tradycyjnymi projektorami opartymi na lampach rtęciowych. Dodatkowo cechy tej technologii pozwalają na:

·         Pracę do 20.000 godzin w trybie Eco

·         Ultra wysoki kontrast 80.000:1

·         Natychmiastowe wyłącznie lub włączenie projektora, co skraca czas nagrzania lub ochłodzenia urządzenia

·         Bezrtęciowe źródło światła, które jest przyjazne dla środowiska

Dzięki technologii BlueCore SmartEco Advanced możliwa jest optymalizacja wydajności pracy źródła światła projektora w celu uzyskania wysokiej jasności, a także odpowiedniego oszczędzania pracy lampy i wydłużenia cyku jej pracy:

·         Tryb SmartEco: automatycznie ustawia optymalny poziom jasności w zależności od źródła sygnału oraz wyświetlanej treści, sterując poborem mocy i generując najlepszy kontrast;

·         Tryb detekcji źródła sygnału: automatycznie obniża jasność projektora o 10% jeżeli
w ciągu trzech minut nie nastąpi podłączenie sygnału źródłowego;

·         Tryb Eco Blank: pozwala prowadzącym prezentację na przełączenie projektora w tryb blank w czasie przerwy w prezentacji

 

LX60ST ma jasność 2.000ANSI lumenów, i kontrast 80.000:1 rozdzielczość XGA współczynnik projekcji 0.6, co odpowiada obrazowi o przekątnej 202 cm (81 cali) z odległości 1 metra od ekranu. Maksymalna przekątna obrazu to 300 cali – 750cm. BlueCore zapewnia bezawaryjną pracę do 20.000 godzin w trybie Eco, natomiast w normalnym do 10.000 godzin. BenQ LX60ST może wyświetlać obrazy i filmy 3D – konieczny jest zakup aktywnych okularów 3D.

Obrazy i filmy prezentować można bezpośrednio z pamięci USB – bez podłączania komputera. Opcjonalnym wyposażeniem jest moduł WI-FI podłączany przez USB,.

Projektor dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 8.129 zł (z VAT).
www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, laptopów PC, netbooków, komputerów typu All-in-one PC, wyświetlaczy LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, czytników eBook, telefonów komórkowych, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.  

n  BenQ Group

Grupę BenQ tworzą firmy, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując i wykorzystując wspólne zasoby i doświadczenie. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.

n  BenQ w Polsce   www.BenQ.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, kamery wideo, netbooki, myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od 2006 roku BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku) pod względem sprzedaży monitorów LCD.   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »