Technologie » Komputery

BenQ MP727 bardzo jasny (4300 ANSI lumenów) projektor XGA

BenQ MP727 bardzo jasny (4300 ANSI lumenów) projektor XGA
Zobacz więcej zdjęć »
Uniwersalny projektor XGA dla małego i średniego biznesu, jasność 4300 ANSI lumenów kontrast 3500:1 i sześciosegmentowe koło barw Golden Wheel. Dostępny już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej – 4969 zł z VAT. Gwarancja door-to-door 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę)

Firma BenQ wprowadza na polski rynek najnowszy model projektora multimedialnego MP727 wykonanego w technologii DLP. Nowy model ma podstawową  rozdzielczość XGA i jest przeznaczony dla odbiorców biznesowych, edukacji oraz instytucji rządowych. Projektor wyróżnia wysoka jasność obrazu – 4300 ANSI. Duża jasność pozwala na prowadzenie prezentacji bez zaciemniania, nawet dużej sali, co znakomicie ułatwia słuchaczom prowadzenie notatek. Projektor został wyposażony w zestaw nowoczesnych rozwiązań technologicznych tj. technologię OSRAM's® UNISHAPE™, Texas Instruments'® BrilliantColor™ and Digital Light Processing (DLP) oraz BenQ’s 3D Color Management.

 Doskonale zaspokaja potrzeby użytkowników

Projektor MP727 ma najnowsze rozwiązania i technologie. Dzięki zastosowanemu układowi DLP oraz unikalnej technologii odwzorowania kolorów firmy BenQ pod nazwą Golden Ratio Color Wheel (sześciosegmentowe koło kolorów) – zapewnia ostry obraz o naturalnie oddanych i nasyconych barwach. Funkcja Golden Ratio Color Wheel pozwala na stworzenie bogatego kolorystycznie obrazu dla wszystkich formatów sygnału wideo, a także generowania wysokiej jakości przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów.

Projektor korzysta także z opracowanej przez BenQ technologii BrilliantColor, która pozwala na wyświetlanie obrazu o podwyższonej jasności z dużą głębią kolorów. Co więcej, funkcja 3D Management, pozwala na niezależną zmianę barw składowych: żółtego, zielonego, niebieskiego, czerwonego, fioletowego, w zakresie nasycenia, intensywności barwy, itp, dając użytkownikowi bardzo szeroki zakres możliwości ingerencji w kolorystykę obrazu wyświetlanego na ekranie.

Dzięki wysokiej jasności wyświetlanego obrazu, projektor pozwala prowadzić prezentację bez zaciemniania pomieszczenia. Jednocześnie zestaw łatwych w użyciu funkcji takich jak np. ustawienia parametrów dla konkretnych aplikacji i zastosowań, pozwala na natychmiastową optymalizację jasności, nasycenie kolorów i kontrastu, wysoką wydajność np. w wykorzystaniu do gier komputerowych.

Funkcja UNISHAPE pozwala na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości lampy projektora przez lepsza synchronizację z Digital Micro mirror Device (DMD) i kołem kolorów. Uzyskano dzięki temu 40% zwiększenie jasności i lepsze wzmocnienia określonych kombinacji barw przy pracy z różnymi typami aplikacji. Dodatkowo, wysoki kontrast na poziomie 3500:1 uzupełnia możliwości wizualizacyjne projektora.

Model MP727 zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkownika i osiągnięciu pełnej satysfakcji odbiorców prezentacji. Jedenaście trybów ustawień, w jakie wyposażono urządzenie pozwala na np. ustawienie parametrów projektora przez wybór jednego z dostępnych ustawień fabrycznych – gry, wideo i wiele innych, funkcja korekty tła to możliwość dobrania tła prezentacji do koloru ściany lub ekranu na którym wyświetlany jest obraz. Projektor jest zgodny ze standardem HDTV, posiada wbudowany głośnik o mocy 3 wat oraz port HDMI 1.3. Pilot zdalnego sterowania umożliwia nie tylko sterowanie funkcjami urządzenia, ale również sterowaniem poziomem głośności wszystkich urządzeń audio podłączonych do projektora takich jak: zewnętrzne głośniki, odtwarzacz DVD, notebook i inne

 

zdjęcia 300 dpi: http://www.benq.pl/products/Projector/?product=1059&page=gallery 

Projektor MP727 jest już dostępny w Polsce, sugerowana cena detaliczna 4969 zł z VAT, gwarancja door-to-door 36 miesięcy (6 miesięcy na lampę).

Parametry techniczne:

Technologia ekranuTechnologia DLP® by Texas Instruments
Rozdzielczość podstawowaXGA (1024 x 768)
Możliwe rozdzielczościVGA (640 x 350) to UXGA (1600 x 1200)
Jasność 4300 ANSI lumens
Kontrast3500:1 (Full on/Full off)
Wielkość obrazu35” to 300”
Wskaźnik projekcji1.9 (Wide) ~ 2.2 (Tele), 54” @ 2 m
Zoom Manual Zoom, 1.15:1
Obiektyw F = 2.6 ~ 2.81, f = 26.01 ~ 29.84 mm
Źródło światła280W, 2000 / 3000 hours (Normal / Economic mode)
Głośność pracy37 / 34 dB (Normal / Economic mode)
Wyświetlane koloryFull 16.7 million color palette
Format obrazu4:3 Native, 16:9 Screen Selectable
Częstotliwość pozioma31 ~ 90 KHz
Częstotliwość pionowa50 ~ 85 Hz
Źródła wejściowePC
Analog RGB: D-sub 15 pin
DVI-I (HDCP support)
A/V
HDMI (v1.3)
Component Video: D-sub 15 pin (Shared with Analog RGB connector)
S-Video: Mini Din 4 pin
Composite Video: RCA
DVI-I (HDCP support)
Audio
Stereo mini jack
RCA (L/R)
Źródła wyjściowePC
D-sub (15 pin)
Stereo mini jack
Audio
3 Watt Speaker
Źródła wyjścioweSerial Connector : RS232 (D-sub 9pin)
USB Connector : USB (Type B)
Sygnał videoNTSC / PAL / SECAM
Wymiary (WxHxD)325 x 95 x 254 mm
Waga 3.4 kg
Zasilanie100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz
Pobór mocy350W, Standby <5W
Języki OSD (On-Screen Display)English / French / German / Italian / Spanish / Russian / Traditional Chinese / Simplified Chinese / Japanese / Korean / Swedish / Dutch / Turkish / Czech / Portuguese / Thai / Polish
Pre-definiowane tryby pracy / Application ModesPC Input
Dynamic Mode
Presentation Mode
sRGB Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
A/V Input
Dynamic Mode
Standard Mode
Cinema Mode
User 1 Mode
User 2 Mode
FunkcjeBrilliantColor™ 
Wall Color Correction
UNISHAPE™
Blank
3D Color Management
Quick Cooling
Quick Auto Search
Auto Off
Sleep Timer
Security Password
Presentation Timer
My Screen
Power On/Off
Ring Tone
HDCP compatible
Panel Key Lock
HDTV compatible
Resolution Reminder
High altitude mode
11 sets of Picture Mode
Freeze
"Q?"
Hot Key for FAQ
Macintosh compatible
Akcesoria standardoweQuick Start Guide
Remote control
Manual CD
Batteries for R/C
Soft carry case
VGA cable
Power cord
Akcesoria opcjonalneCeiling Mounting Kit
Spare Lamp Kit
Presentation Plus
 

 

Korporacja BenQ www.BenQ.com

Korporacja BenQ jest wiodącym światowym projektantem i producentem cyfrowych urządzeń dla domu i biura: projektorów multimedialnych, monitorów LCD, odbiorników TV LCD, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych, komputerów przenośnych, urządzeń pamięci masowej, nośników oraz klawiatur i myszy komputerowych

BenQ jest firmą działającą na wielu rynkach, silnie koncentrującą się na mobilnej komunikacji, wyświetlaczach wizyjnych oraz na połączeniu technologii sieciowych i cyfrowych.

Zgodnie z motto “Bringing Enjoyment and Quality to Life” BenQ łączy w swoich produktach bardzo wysoki poziom i technologiczne zaawansowanie z łatwością i przyjemnością obsługi, zarówno w pracy jak i w rozrywce.

W 2007 roku, obroty korporacji BenQ wyniosły 1.83 miliarda dolarów USA (włączając w to wynik obrotów skonsolidowany z działalności poszczególnych marek produktów, zanim nastąpiło wydzielenie części zajmującej się produkcją).
O grupie BenQ Grupę BenQ tworzy 12 firm, które działają na rynku niezależnie od siebie, jednocześnie ścisłe ze sobą współpracując. W skład Grupy BenQ wchodzą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (trzeci na świecie producent wielkoformatowych matryc TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation and Wellypower Co., Ltd.

W 2007 roku, obroty całej Grupy wyniosły 26 miliardów dolarów USA.

 

BenQ w Polsce:  www.benq.pl

BenQ oferuje na polskim rynku tylko wybrane grupy produktowe: projektory multimedialne, monitory LCD, aparaty cyfrowe, notebooki , myszki i nośniki (CD, DVD, blu-ray).

Według niezależnych rankingów analityków rynku, od dwóch lat BenQ zajmuje w Polsce pierwsze miejsce pod względem liczby sprzedanych projektorów multimedialnych i 3 lub 4 (różnie w kolejnych kwartałach roku)  pod względem sprzedaży monitorów LCD

Kontakt do przedstawiciela BenQ w Polsce www.BenQ.pl :

Dorota Kot, mailto:d.kot@BenQ.com  komórka: (+48) 607 936 650

Obsługa Prasowa i PR:
Zbigniew Blewoński,
mailto:zbigniew.blewonski@indalo.pl 
komórka: (+48) 501-772-619
tel. (0-22) 698-70-78
INDALO Public Relations, ul. Grochowska 341 lok. 281A,
03-822 WarszawaRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »