Technologie » Komputery

BenQ RP552 - 55 calowy, 10 punktowy dotykowy panel LED z systemem Android

BenQ RP552 - 55 calowy, 10 punktowy dotykowy panel LED z systemem Android
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ RP552 to 55 calowy monitor dotykowy o rozdzielczości Full HD przeznaczony do zastosowań edukacyjnych. Panel rozpoznaje do 10 punktów jednoczesnego dotyku i jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS (bez konieczności instalowania sterowników).

Wbudowany dedykowany system Android umożliwia korzystanie z dołączonego oprogramowania WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.
Wielosystemowość otwiera dostęp do licznych na rynku aplikacji zaprojektowanych dla potrzeb nauczycieli, wykładowców, uczniów i studentów.
Antyodblaskowa powłoka ekranu, wiele gniazd wejściowych wygodnie umieszczonych od frontu na dolnej krawędzi ekranu oraz współpraca z różnymi źródłami sygnału bez konieczności instalacji sterowników, dodatkowo ułatwia wszechstronne wykorzystanie monitora. Przyciski szybkiego dostępu (Hot Key)oraz dotykowe menu przełączania źródła sygnału bardzo ułatwia prowadzenie zajęć.
BenQ RP552 dostępny będzie w Polsce od lutego br. Cena nie jest jeszcze ustalona.

Parametry i funkcje BenQ RP552.

 

W lutym br. BenQ wprowadza na polski rynek kolejny interaktywny wielkoformatowy panel LED zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych – model RP552 o rozdzielczości 1920x1080 i jasności 350 cd/m2. Rozpoznawanie do 10 punktówjednoczesnego dotyku umożliwia równoległą pracę nauczyciela i kilku uczniów co znacznie uatrakcyjnia zajęcia, aktywizując grupę do wspólnego działania.

Kompleksowa ochrona wzroku
W trosce o wzrok uczniów i nauczycieli BenQ RP552 wyposażono w pakiet rozwiązań Eye-Care wpływający na zmniejszenie zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma –Low Blue Light – co także zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu.

Wiele systemów, zero sterowników

RP552 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android dla klas

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja Android OS zapewnia dostęp WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej.

10 punktowy dotyk i łatwość obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie do 10 punktówjednoczesnego dotyku ekranu co pozwala na www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »