Technologie » Komputery

BenQ RP790 - hartowany, 79 calowy, 10 pkt. dotykowy panel 4K z Android

BenQ RP790 - hartowany, 79 calowy, 10 pkt. dotykowy panel 4K z Android
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ RP790 to zaprojektowany przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych, monitor LED o rozdzielczości 4K (3840x2160), przekątnej 200 cm (79 cali), dużej jasności 430 nitów i jednocześnie rozpoznawanych 10 punktach dotyku.

Wykonany jest z 4 mm hartowanego szkła pokrytego powłoką antyrefleksyjną ekran monitora ma wymiary 174x98 cm – tyle co najpopularniejsze w szkołach tablice zwykłe lub interaktywne. RP790 jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux
i Chrome OS bez instalacji dodatkowych sterowników. Wbudowany dedykowany Android OS zapewnia dostęp do zainstalowanego oprogramowania wspomagającego nauczanie:
WPS Office, Web Browser i Media Player.
Wszystkie gniazda wejściowe są wygodnie umieszczone od frontu, na dole ekranu. Przyciski szybkiego dostępu (Hot Key) oraz dotykowe przełączanie źródła sygnału bardzo ułatwia prowadzenie zajęć. Kieszeń i gniazdo OPS pozwala na instalację komputera na karcie (one board computer).
BenQ RP790 dostępny będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca br.
Cena nie jest jeszcze ustalona.

Parametry i zdjęcia BenQ RP790.

 

BenQ wprowadza na polski rynek RP790 – pierwszy interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K (3840x2160) i jasności 430 nitów (cd/m2). Ekran ma wymiary 174 x 98 cm (przekątna 79 cali – 200 cm) co odpowiada wielkości najbardziej popularnych tablic szkolnych i tablic interaktywnych. RP790 przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Rozpoznawanie dotyku w 10 punktach umożliwia jednoczesną pracę nauczyciela i kilku uczniów co aktywizuje uczestników i uatrakcyjnia zajęcia.

Precyzyjny, 10 punktowy dotyk i wygoda obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób - uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania - sporej części, czy nawet wszystkich uczniów. 

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd wygodnie umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się wygodnie z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Dbałość o wzrok
Pakiet rozwiązań BenQ Eye-Care zmniejsza zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu i eliminująca odbicia od okien czy oświetlenia sali.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników

RP790 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android OS™ dla edukacji

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja systemu Android zapewnia dostęp do dostaczanych w komplecie aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Niestandardowa wersja jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją dowolnych aplikacji.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP790 ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

·         Display Note – oprogramowanie do prowadzenia bezprzewodowych i interaktywnych lekcji przy użyciu wielu urządzeń mobilnych (polska wersja językowa) http://displaynote.com/

·         Omnitapps – oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji (tablica interaktywna) lub prezentacji (mediaViewer,MediaSwipe) w języku polskim http://multitouch-software.com/

·         MDA – oprogramowanie do zdalnej administracji panelami poprzez RS232 lub sieć LAN

·         Qwrite for IFP – proste oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji w języku polskim

Gniazdo OPS

Monitor RP790 wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Dostępność

BenQ RP790 dostępny będzie na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca br, Cena nie jest jeszcze ustalona. Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »