Technologie » Komputery

BenQ RP840G-84 calowy,10 pkt.hartowany dotykowy panel 4K2K z dedykowanym Android OS i Low Blue Light

BenQ RP840G-84 calowy,10 pkt.hartowany dotykowy panel 4K2K z dedykowanym Android OS i Low Blue Light
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ RP840G to zaprojektowany do zastosowań edukacyjnych i do tworzenia interaktywnych tablic informacyjnych np. w centrach decyzyjnych oraz monitorowania, kontroli i sterowania.

. Monitor LED o rozdzielczości 4K2K (3840x2160), przekątnej 213 cm (84 cali), jasności 350 nitów i jednocześnie rozpoznawanych 10 punktach dotyku. Ekran wykonany jest z 4 mm hartowanego szkła pokrytego powłoką antyrefleksyjną. RP840G jest kompatybilny z Windows, Mac OS X, Linux
i Chrome OS bez instalacji dodatkowych sterowników. Wbudowany dedykowany Android OS zapewnia dostęp do zainstalowanego oprogramowania wspomagającego nauczanie:
WPS Office, Web Browser i Media Player.
Wszystkie gniazda wejściowe są łatwo dostępne – umieszczono je od frontu, na dole ekranu.
Przyciski szybkiego dostępu (Hot Key) oraz dotykowe przełączanie źródła sygnału bardzo ułatwia prowadzenie zajęć i wyświelanie obrazów z różnych źródeł.
BenQ RP840G dostępny będzie w Polsce og listopada br.
Cena nie jest jeszcze ustalona.

Parametry i zdjęcia: http://www.benq.com/product/largedisplay/rp840g/

 

BenQ wprowadza na polski rynek RP840G – interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K (3840x2160) i jasności 350 nitów (cd/m2). Ekran o przekątnej 213 cm (84 cale) jest większy od najbardziej popularnych dziś tablic szkolnych i tablic interaktywnych. RP840G przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych oraz tworzenia interaktywnych punktów nadzoru i sterowania – np. w centrach kryzysowych czy centrach zarządzania. Rozpoznawanie dotyku w 10 punktach umożliwia jednoczesną pracę nauczyciela i kilku uczniów co aktywizuje uczestników i uatrakcyjnia zajęcia. Umożliwia również jednoczesne sterowanie kilkoma nadzorowanymi urządzeniami przez kilku operatorów.

10 punktowy dotyk i wygoda obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób - uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania - sporej części, czy nawet wszystkich uczniów w klasie.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd wygodnie umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, dostępnych od frontu - są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się wygodnie z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Dbałość o wzrok uczniów i nauczyciela
Pakiet rozwiązań BenQ Eye-Care zaimplementowany w RP840G zmniejsza zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co dodatkowo zmniejsza obciążenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu i eliminująca odbicia od okien czy oświetlenia sali.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników

RP840G zaprojektowano tak by - bez konieczności instalowania sterowników - w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android OS™ dla edukacji

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja systemu Android zapewnia dostęp do dostarczanych w komplecie aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Niestandardowa wersja jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją różnych aplikacji przez kreatywnych uczniów i nieuprawnione osoby.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP840G ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

·         Display Note – oprogramowanie do prowadzenia bezprzewodowych i interaktywnych lekcji przy użyciu wielu urządzeń mobilnych (polska wersja językowa) http://displaynote.com/

·         Omnitapps – oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji (tablica interaktywna) lub prezentacji (mediaViewer,MediaSwipe) w języku polskim http://multitouch-software.com/

·         MDA – oprogramowanie do zdalnej administracji panelami poprzez RS232 lub sieć LAN

·         Qwrite for IFP – proste oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji w języku polskim

Opcjonalny bezprzewodowy moduł QCast

Dodatkowy, opcjonalny moduł BenQ QCast WiFi dongle w połączeniu z oprogramowaniem BenQ QCast znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

Dostępność

BenQ RP840G dostępny będzie na polskim rynku od listopada br, Cena nie jest jeszcze ustalona.
Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair).
Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.

www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »