Technologie » Komputery

BenQ VW2245Z –bardzo smukły 22 calowy monitor z matrycą VA

BenQ VW2245Z –bardzo smukły 22 calowy monitor z matrycą VA
Zobacz więcej zdjęć »
Rozdzielczość 1920x1080, matryca VA, kontrast 3000:1 (dynamiczny 20mln:1 DCR), jasność 250 cd/m2.

Gniazda D-sub i DVI. Rozwiązania BenQ Eye-Care m.in. Flicker-free – nowe rozwiązanie podświetlania LED zapewniające całkowity brak migotania podświetlenia ekranu oraz tryb Reading Mode automatycznie optymalizujący parametry wyświetlania tak by wielogodzinne czytanie nie męczyło wzroku.
Średni pobór mocy w trakcie pracy zaledwie 27W i 0,3W w trybie uśpienia.
http://www.benq.pl/product/monitor/vw2245z/gallery
parametry techniczne: http://www.benq.pl/product/monitor/vw2245z/specifications
film obrazujący na czym polega Flicker-free: www.youtube.com/watch?v=QMXYfi2lRdA

www.benq.com/microsite/eye-care-monitors oraz www.youtube.com/watch?v=a9VXs9q-hf8

  

BenQ oferuje już w Polsce swój najnowszy, bardzo smukły 22. calowy monitor Full HD z matrycą VA zapewniającą wierne oddanie barw i mającą bardzo szerokie kąty widzenia w pionie i poziomie (178°/178°). Monitor wyposażono w rozwiązania BenQ Eye-Care minimalizujące zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy. Monitor ma certyfikat Windows 8 co powoduje, że po podłączeniu jest natychmiast rozpoznawany przez system.

Flicker-free czyli brak migotania

Migotanie (ang. flicker, flashing effect) to termin określający postrzeganie przez człowieka szybkich i zwykle znacznych zmian jasności emitującego światło obiektu jakim jest np. ekran monitora. Długotrwałe obserwowanie migoczącego ekranu - nawet jeśli tego migotania praktycznie nie zauważamy – powoduje zmęczenie wzroku i może wywoływać bóle głowy oraz utrudniać koncentrację czyli powodować ogólne zmęczenie. 

Monitory z tradycyjnym podświetlaniem diodami LED niezauważalnie dla oka migocą – tym bardziej im bardziej zmniejsza się jasność podświetlenia. Migotanie wynika z prostego faktu, że zmniejszenie jasności ekranu podświetlanego diodami LED uzyskujemy nie poprzez zmniejszenia jasności świecenia poszczególnych diod tylko poprzez ich naprzemienne włączanie i wyłączanie z częstotliwością ok. 200 Hz przy minimalnym zmniejszeniu jasności ekranu.
Na czym polega migotanie można przekonać się spoglądając na ekran monitora LED przez wirujące śmigło wentylatora lub na ekran smartfona w trybie nagrywania wideo. Jeśli widoczne są cienie wirującego śmigła lub przemieszczające się czarne pasy na ekranie smartfona to jest to efektem migotania obrazu.

Nowe rozwiązanie podświetlania LED - BenQ Flicker-free - zastosowane przez inżynierów BenQ pozwoliło na całkowitą eliminację migotania ekranu, co znakomicie zmniejsza zmęczenie wzroku i zwiększa komfort pracy.  www.benq.com/microsite/eye-care-monitors

Senseye® Reading Mode

Tryb czytania (Reading Mode) to funkcja automatycznie zmieniająca jasność, kontrast, ostrość oraz temperaturę barwową (na cieplejszą) tak by czytanie tekstów na ekranie było mniej uciążliwe i podobne do czytania tekstu wydrukowanego na papierze.

Mniej niebieskiego

Kolejnym elementem rozwiązań BenQ Eye-Care jest zmniejszenie emisji niebieskiego ze spektrum światła białego, mającego największy wpływ na męczenie wzroku. W ekranowym menu monitora (OSD) umieszczono cztery tryby Niskiej Emisji Niebieskiego: Multimedia - zmniejszenie o 30%, Web-surfing – o 50%, Biuro – o 60%, Czytanie - 70% redukcji) – powodują one ocieplenie kolorów wyświetlanych przez monitor, a jednocześnie znacznie zmniejszają zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy.

www.BenQ.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »