Technologie » Komputery

BenQ X1300i: pierwszy projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV i 3000 ANSI lumenów

BenQ X1300i: pierwszy projektor 4LED do gier i rozrywki z Android TV i 3000 ANSI lumenów
Zobacz więcej zdjęć »
AndroidTV, GameMaestro czyli ustawienia parametrów obrazu zoptymalizowane dla różnych rodzajów gier, niewielki input lag (8ms@120Hz), jasność 3000 ANSI lumenów i do 30 tys. godzin pracy ledowego źródła światła 4LED to najważniejsze cechy najnowszego projektora dla miłośników gier i domowej rozrywki.

Firma BenQ wprowadza na polski rynek pierwszy na świecie projektor z czterodiodowym (RGBB) źródłem światła o jasności 3000 ANSI lumenów, zaprojektowany z myślą o graczach i miłośnikach domowej rozrywki na wielkim ekranie - model BenQ X1300i 4LED 1080p HDR. Wbudowany Android TV daje - bezpośrednio z projektora - łatwy i szybki, bezprzewodowy dostęp do filmów, seriali TV, koncertów, sportu i innych treści zgromadzonych w sklepie Google Play, Amazon Prime Video oraz innych platformach VOD i streamingowych.

Projektor ma tzw. natywną rozdzielczość FHD 1080p (1920x1080) ale prawidłowo wyświetla obrazy formatu: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p i 2160pi z obsługą HDR (HDR10 i HLG). Obiektyw z 1,2x zoomem optycznym pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz o przekątnej w zakresie 30-300 cali (0,8-7,62m) z 98% pokryciem palety kolorów Rec. 709.
Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych w pionie i ręczna w poziomie ±30° - bardzo upraszczają szybką instalację projektora w niemal każdych warunkach np. na organizowanej ad hoc imprezie towarzyskiej.

BenQ 4LED: 3000 ANSI lumenów, 30 tys. godzin pracy i autokalibracja

4LCD to źródło światła składające się z czterech diod (RGBB). Dodanie drugiej diody niebieskiej (B) umożliwiło zwiększenie jasności obrazu bez zauważalnego zwiększenia ilości wydzielanego ciepła, mającej wpływ na żywotność projektora. Funkcja automatycznej kolorów zapewnia stabilność kolorystyki obrazu przez cały okres eksploatacji, eliminując pojawianie się, zwykle zielono-niebieskiej, tonacji obrazu.
Więcej o 4LED: https://bit.ly/3alcw8F  

BenQ GameMaestro™

GameMaestro™ to rozwiązanie firmy BenQ optymalizujące ustawienia parametrów obrazu i dźwięku tak by zapewnić jak najpełniejsze wrażenia w trzech kategoriach gier: RPG, FPS i SPG (Sports Game). W grach RPG (Role-playing Games) oznacza to wierne odwzorowanie bogactwa kolorów i przestrzeni dźwiękowej oraz atmosfery wykreowanego świata. W grach FPS (First Person Shooting) najistotniejsze jest precyzyjne, błyskawiczne rozpoznanie wroga – zdemaskowanie kamuflażu w najciemniejszych partiach sceny - wizualnie i akustycznie. Tryb SPG (Sport Game) to realistyczne kolorystyczne odwzorowanie scenerii stadionu czy hali sportowej z ich dźwiękową atmosferą i dramaturgią.

Zaledwie 8,3 milisekundowy input lag i 120Hz odświeżanie

X1300i ma niewielkie, zaledwie 8,3 milisekundowe opóźnienia reakcji (input lag), co w połączeniu 120 Hz odświeżaniem zapewnia niezwykle płynną rozgrywkę i pozwala na pełną interakcję w czasie rzeczywistym. Ma to ogromne znaczenie w przypadku szybkich gier sportowych czy strzelanek, w których szybkość reakcji decyduje o zwycięstwie.

Zdefiniowane Tryby: Gra, Sport, Kino, Salon, Jasny

Zdefiniowane tryby ustawień umożliwiają szybką zmianę parametrów wyświetlanych obrazów i dostosowanie ich do rodzaju i natężenia oświetlenia otoczenia oraz wyświetlanych treści np. uzyskanie naturalnych odcieni skóry zawodników i żywej zieleni murawy stadionu czy boiska. Tryb Gra pozwala lepiej dostrzegać szczegóły w cieniach i ciemnych partiach obrazu, co ma ogromny wpływ na skuteczność rozpoznawania przeciwnika i podejmowanie szybkich decyzji prowadzących do zwycięstwa.

Komorowe głośniki treVolo 2x5W i Bongiovi DPS

Bongiovi DPS (Digital Power Station) wykorzystuje opatentowany algorytm ze 120 punktami kalibracji do optymalizacji sygnału audio w czasie rzeczywistym oraz funkcją Dynamic Stereo Enhancement do generowania reaktywnego dźwięku przestrzennego dla różnych potrzeb. W połączeniu z dwoma 5W głośnikami treVolo z komorą rezonansową X1300i tchnie nową jakość i pozwoli całkowicie zatopić się w magicznym świecie gier czy innej multimedialnej rozrywki.

LumiExpert

LumiExpert to funkcja umożliwiająca automatyczną korektę jasności obrazu zależnie od natężenia oświetlenia otoczenia, co pozwala się bardziej skupić na śledzeniu akcji na ekranie i znakomicie zwiększa komfort gry czy oglądania wydarzeń sportowych.

Parametry: https://www.benq.eu/pl-pl/projector/home-entertainment/x1300i.html

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »