Technologie » Komputery

BenQ XL2420G – 24” hybrydowy monitor G-SYNC™

BenQ XL2420G – 24” hybrydowy monitor G-SYNC™
Zobacz więcej zdjęć »
XL2420G to pierwszy hybrydowy monitor dla graczy umożliwiający dwa tryby komunikacji z komputerem: klasyczną lub w standardzie NVIDIA G-SYNC™ zapewniającym synchronizację częstotliwości odświeżania monitora z częstotliwością procesora graficznego karty NVIDIA GTX.

Ekran 24 cale Full HD 3D ready, czas reakcji 1 ms GTG, jasność 350 cd/m2, kontrast 1000:1 (12mln:1 DCR). Wbudowany koncentrator USB 3.0 (downstream x3, upstream x1), S- Switch - przełącznik szybkiej zmiany zdefiniowanych wcześniej trybów pracy najlepiej dostosowanych do różnych fragmentów gry. Flicker-free, Low Blue Light , Ultra Motion Blur Reduction i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) to funkcje usprawniające i uprzyjemniające grę najbardziej nawet wymagającym graczom, przybliżając ich do zwycięstwa nad rywalami.

BenQ XL2420G dostępny jest w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2599 zł,
gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.  

http://www.benq.pl/product/monitor/xl2420G

 

BenQ oferuje już w Polsce pierwszy hybrydowy monitor dla graczy – model BenQ XL2420G. Wszystkie rozwiązania zastosowane w nowym monitorze są realizacją przewodniej myśli inżynierów BenQ: „Gaming Is in the Details” czyli w wolnym tłumaczeniu „Mistrzostwo tkwi w szczegółach”. 
BenQ XL2420G to pierwszy hybrydowy monitor dla graczy umożliwiający dwa tryby komunikacji
z komputerem: klasyczną lub w standardzie NVIDIA G-SYNC™.

G-SYNC™ to rozwiązanie producenta kart graficznych, firmy NVIDIA zapewniającym synchronizację częstotliwości odświeżania pionowego (V-sync) monitora z częstotliwością procesora graficznego karty NVIDIA GTX. Rozwiązane to pozwala uniknąć opóźnień w wyświetlaniu obrazu na ekranie, pojawia się on w miarę jego tworzenia (renderowania) przez procesor graficzny karty NVIDIA. W rozwiązaniu tym monitor jest praktycznie przedłużeniem karty graficznej i pozwala precyzyjne sterowanie parametrami obrazu. W trybie G-SYNS nie są dostępne wszystkie funkcje monitora stworzone przez inżynierów BenQ z myślą o ułatwieniu grania.

 

Tryb klasyczny

G-SYNC

Panel

24" TN 144 Hz

24" TN 144 Hz

Czas reakcji

1 ms GTG

1 ms GTG

Game Mode

FPS1, FPS2, RTS

Gaming, Fast Gaming

Motion Blur Reduction

TAK

TAK

Low Blue Light

TAK

TAK

Flicker-free

TAK

TAK

Display Mode

TAK

NIE

Smart Scaling

TAK

NIE

Black eQualizer

TAK

TAK

S Switch

TAK

NIE

Display Pilot

TAK

NIE

Game Mode Loader

TAK

NIE

 

S- Switch czyli szybki przełącznik trybów pracy. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką  zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest teraz tak proste jak 1-2-3.

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu: FPS1 - tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6 i FPS2 - tryb Counter-Strike Source. 

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania  17" (4:3), 19" (4:3), 19"W (16:9), 21.5"W (16:9), 22"W (16:10), 23"W (16:9), 24"W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling), przeznaczonego w szczególności dla doświadczonych graczy.

Flicker-free czyli brak migotania – to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, całkowicie eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach więcej informacji http://www.youtube.com/watch?v=a9VXs9q-hf8

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej – wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje. Wraz z funkcjami Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) i Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwiają one graczowi jak najlepsze i zgodne z jego potrzebami, skonfigurowanie monitora. Pozwalają one także na dłuższą grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

Nowy BenQ XL2420G dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 2599 zł (z VAT),
gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.  

Parametry BenQ XL2420G

 

Rozmiar ekranu

24" W

Format obrazu

16 : 9

Rozdzielczość (maks.)

1920 x 1080

Wielkość piksela (mm)

0.276

Jasność (typowa)

350 cd / m2

Nominalny współczynnik kontrastu (typowy)

1000 : 1

Rodzaj panelu

TN / LED

Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10)

170° / 160°

Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy)

1ms (GTG)

Wyświetlane kolory

16.7 Mil.

Paleta barw

72% NTSC

Audio/Wejścia wideo/Wyjścia

DVI-DL / HDMIx2 / DP1.2 / Headphone jack

Złącze wejściowe

DVI - DL / HDMI x 2 / DP 1.2

Output Connector

Headphone jack

Koncentrator USB

Donwstream x 3 (1 for S Switch, 2 for side USB port) ; Upstream x 1

Zużycie energii (włączony)

60 W

Tryb oszczędzania energii

0.5 W

Hor. Frequency (KHz)

HDMI : 15 ~ 83 DVI - DL / DP : 30 ~ 140

Video (MHZ)

HDMI : 15 ~ 83 DVI - DL / DP : 30 ~ 140

Zużycie Energi / Energy Star

26 W

Wymiary kartonu (wys. x szer. x gł. w mm)

652 x 456 x 231

Wymiary (wys. x szer. x gł. w mm)

516 x 571 x 149

Masa netto (kg)

6.1

Masa całkowita (kg)

9.4

Technologia Flicker- Free - Brak Migotania

Tak

Low Blue Light

Tak

System Senseye

Senseye 3 (Tylko Tryb Klasyczny)

System AMA

Tak

Współpraca z systemem win7

Tak

Kompatybilny z Windows® 8

Tak

Kompatybilny z Windows® 8.1

Tak

HDCP

Tak

Temper. kolorów

Reddish / Normal / Bluish / User mode

Język menu ekranowego

17 Języków

Montaż ścienny VESA

100x100mm

Obracanie (lewo/prawo)

35°/35°

Pochylanie (dół/góra)

-5°~20°

Pivot

90°

Regulacja wysokości (mm)

130mm (możliwość przechylenia podstawy w dół)

K Locker

Tak

Touch Pad

Tak

Tryb Instant

Tak (Tylko Tryb Klasyczny)

System Black eQualizer

Tak

Tryb ekranu

17" / 19" / 19"W / 21.5"W / 22"W / 23"W / 24"W (Tylko Tryb Klasyczny)

System Smart Scaling

Tak (Tylko Tryb Klasyczny)

Game Mode Loader

Tak (Tylko Tryb Klasyczny)

3D

Nvidia 3D ready (Tylko Tryb G-SYNC)

Inne Funkcje

G-SYNC, Ultra Low Motion Blur (ULMB)

Kabel Sygnałowy

DVI-DL, DP, USB

 

n  Informacje o firmie BenQ Corporation

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne, aparaty i kamery cyfrowe, urządzenia mobilne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

n   Informacje o Grupie BenQ

Do Grupy BenQ należy ponad 15 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników.  Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin MaterialsRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »