Technologie » Komputery

BenQ zaprezentuje kompleksowe rozwiązania na ISE 2020

BenQ zaprezentuje kompleksowe rozwiązania na ISE 2020
Zobacz więcej zdjęć »
Kolejne wielkoformatowe ekrany do Digital Signage z certyfikatem Pantone Validated™

Kolejne wielkoformatowe ekrany do Digital Signage z certyfikatem Pantone Validated™,

dwusystemowe ekrany DuoBoard, nowe ekrany CS, InstaShow WDC20C, dwustronny BenQ BH3801D i 24” dotykowy BH2401T o nietypowych proporcjach oraz rozwiązania programowe do zarządzania treściami i współpracą urządzeń w firmach, handlu i edukacji.

                                                  

BenQ, znany na całym świecie dostawca urządzeń wspomagających cyfrowy styl życia, na tegorocznych targach ISE 2020 przedstawi szereg nowych produktów przeznaczonych dla sektora edukacyjnego i proAV, korporacji i dla użytkowników indywidualnych. Stoisko zostało zaprojektowane z myślą o jak najlepszej prezentacji kompleksowych rozwiązań do organizacji i wyposażenia nowoczesnych środowisk pracy i nauki oraz najbardziej zaawansowane funkcje i rozwiązania dla wymagających klientów z branży audio-wideo.

BenQ DuoBoard to pierwszy niezależny od platformy systemowej interaktywny płaski ekran (IFP – Interactive Flat Panel). Jest to pierwsza technologia wyświetlania obrazu obsługująca dwa różne systemy operacyjne działające jednocześnie na tym samym ekranie. Łącząc funkcje wyświetlania, tablicy interaktywnej i platformy wideokonferencyjnej rozwiązanie to może pracować samodzielnie jako pojedynczy ekran lub jako para. Kompleksowe rozwiązanie zostało zaprojektowane do użycia jako samodzielna, pojedyncza tablica lub jako urządzenie, które dzięki sensorom tworzy rozszerzoną przestrzeń roboczą.

Dla rozwiązań niewymagających ekranów dotykowych BenQ zaprezentuje nową rodzinę ekranów CS zintegrowanych z oprogramowaniem BenQ zwiększającym możliwość elastycznej współpracy. Rozwiązanie to ułatwia m.in. płynne przenoszenie się między różnymi aplikacjami wykorzystywanymi przez współpracujących uczestników spotkań.

InstaShow WDC20C to najnowsze, wyposażone w USB-C, urządzenie do natychmiastowej prezentacji na dużym ekranie – monitora czy projektora – treści z urządzeń mobilnych uczestników spotkania. Łączenie urządzenia mobilnego z wyświetlaczem wymaga jedynie naciśnięcia jednego przycisku i poczekania kilku sekund na synchronizację. Transmisja sygnału odbywa się bezprzewodowo w zamkniętej, bezpiecznej sieci własnej Wi-Fi urządzenia. Najnowsza wersja WDC20C umożliwia współdzielenie ekranu i jednoczesną prezentację na nim treści z max 4 urządzeń uczestników spotkania i co więcej na zapis uwag i notatek robionych w trakcie prezentacji.

BenQ, twórca SL6502K, pierwszego na świecie wielkoformatowego ekranu do Digital Signage z certyfikatem Pantone Validated™ zaprezentuje kolejne modele z tej serii. Certyfikat ten jest potwierdzeniem prawidłowego odwzorowywania barw z Pantone Maching System (PMS) – co jest szalenie istotne we wszelkich zastosowaniach związanych z modą, projektowaniem graficznym, gdzie kluczowe jest precyzyjne zachowanie zamysłu kolorystycznego twórcy przekazu informacyjnego, reklamowego czy artystycznego.

Rodzina monitorów Stretch, o nietypowych proporcjach 16:5 i 16:3, powiększy się o dwa nowe modele: 38” dwustronny BH3801D i 24” dotykowy BH2401T. Otwierają one nowe możliwości zastosowań i optymalizacji powierzchni informacyjnej i tworzenia stref samoobsługowych w handlu i gastronomii. Pozwalają one na większe zainteresowanie konsumentów i zwiększenie przychodów właścicieli placówek handlowych.

Odwiedzający ISE 2020 będą również mogli poznać zalety platform oprogramowania BenQ, które umożliwiają współpracę systemów zarządzaniem wyświetlaniem treści z systemami zarządzania projektami, rozwiązaniem do zdalnego zarządzania urządzeniami (DMS), systemem zarządzania kontami (AMS) oraz funkcjami współpracy z zachowaniem firmowych wymagań bezpieczeństwa. System ten umożliwia menedżerom i użytkownikom IT szybkie przełączanie się między trybami użytkownika dla poszczególnych zasobów danych i sprzętu. Pozwala także obsługiwać odmienne wymagania wielu różnych użytkowników i oferować możliwości współpracy na zupełnie nowych poziomach, a także zapewnia zdalny dostęp do floty urządzeń.

BenQ będzie w dniach 11-14 lutego 2020 r. na stoisku 1-N10 ISE 2020 w Amsterdam RAI.

 

n  BenQ Corporation i Grupa BenQ

Działalność BenQ Corporation opiera się na filozofii „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia). Firma jest światowym liderem wśród dostawców technologii i rozwiązań, a jej celem jest wzbogacanie i urozmaicanie wszystkich aspektów życia swoich klientów. Aby wprowadzić tę filozofię w życie, firma skupia się na tych aspektach, które w dzisiejszym świecie są dla ludzi najważniejsze, tj. styl życia, biznes, opieka zdrowotna i edukacja. BenQ dąży do zapewnienia ludziom możliwości lepszego i zdrowszego życia, zwiększenia wydajności oraz innowacyjnych metod kształcenia. Możliwości te daje niezwykle szeroka oferta technologii i produktów tworzonych z uwzględnieniem ludzkich potrzeb, obejmująca projektory cyfrowe, monitory, wielkoformatowe wyświetlacze interaktywne i rozwiązania oświetleniowe. Bo ma to dla nas znaczenie.   

Do Grupy BenQ należy niemal 20 niezależnych spółek o łącznej wartości ponad 20 mld USD, działających w ponad 30 krajach i obsługujących wiele różnych branż. Spółki te zatrudniają łącznie ponad 100 tys. pracowników. Każda spółka w Grupie to uznany lider w swojej dziedzinie, który zwiększa zasoby Grupy, jej potencjał badawczo-rozwojowy oraz strategiczne atuty. Grupa wykorzystuje ugruntowaną pozycję swoich spółek w poszczególnych branżach do rozszerzania działalności na nowe rynki. Ponadto Grupa dysponuje wysoce wydajnym łańcuchem wartości oraz niezrównanym potencjałem, który umożliwia jej dostarczanie kluczowych komponentów oraz światowej klasy rozwiązań dla branż, takich jak: TFT-LCD, energia odnawialna, technologia organiczna i materiały zaawansowane, oświetlenie, projektowanie układów scalonych, komponenty precyzyjne, integracja systemów, branding, usługi. Grupa prowadzi rentowną i zrównoważoną działalność oraz wspiera spółki, które wyznają jej filozofię, czyli „Bringing Enjoyment ‘N’ Quality to Life” (Liczy się przyjemność i jakość życia).

Do Grupy BenQ należą: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (największy na świecie producent wielkoformatowych ekranów TFT-LCD), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BenQ AB DentCare Corp., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Darwin Precisions Corp., Lextar Electronics Corp., LILY Medical Corp. and Raydium Semiconductor Corp..  

n  BenQ w Europie i w Polsce

BenQ Europe to regionalny oddział BenQ Corporation z siedzibą w Holandii. Firma jest obecna na największych europejskich rynkach, takich jak Austria, kraje Beneluksu, Europa Środkowo-Wschodnia, Francja, Niemcy, Włochy, Skandynawia, Rosja, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Szeroką oferta produktów bazuje na zintegrowanych technologiach, obejmuje projektory, monitory LED, ekrany informacyjno-reklamowe, interaktywne ekrany dotykowe. BenQ jest najchętniej wybieraną marką projektorów DLP® na świecie oraz jest w pierwszej trójce największych dostawców projektorów w ponad 20 krajach w Europie. Ponadto BenQ Europe jest ekspertem w dziedzinie monitorów VA LED i plasuje się w pierwszej piątce dostawców tych urządzeń w różnych krajach. www.BenQ.pl

n  ZOWIE a brand by BenQ dla e-Sportu

Po przejęciu przez BenQ znanej firmy ZOWIE Gear jesienią 2015, firma zdecydowała, że wszystkie produkty – monitory, klawiatury, myszy i inne akcesoria przeznaczone dla e-Sportu sprzedawane będą pod jednolitą marką ZOWIE a brand by BenQ. Wszystkie nowe rozwiązania dla graczy łączyć będą dotychczasowe doświadczenie e-Sportowe firm BenQ i Zowie. Na rynek trafią one pod jednolitą marką ZOWIE, gwarantującą użytkownikom innowacyjność, ergonomię, jakość i najlepsze parametry podnoszące skuteczność i przyjemność używających je graczy.

 

 

Nadesłał:

INDALO
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »