Technologie » Komputery

BenQBL2420U– 24” monitor 4K2Kdla projektantów i twórców wideo zgodny z paletą Rec. 709

BenQBL2420U– 24” monitor 4K2Kdla projektantów i twórców wideo  zgodny z paletą Rec. 709
Zobacz więcej zdjęć »
BenQ BL2420U to 24 calowy monitor z matową matrycą IPS o rozdzielczości 4K2K UHD(3840x2160) spełniający wymagania projektantów CAD/CAM przeglądających i tworzących dokumentację techniczną z dużą liczbą drobnych szczegółów.

100% zgodność z paletą sRGBoraz filmowym i telewizyjnym standardem HDTV Rec. 709 czynią z monitora doskonałe narzędzie dla twórców materiałów filmowych i wideo – operatorów, montażystów i twórców animacji.
Codzienną pracę projektową usprawniają funkcje: Display Pilot, tryb CAD/CAM, Animacja, Prezentacja oraz PIP (Picture-in-Picture) i PBP (Picture-by-Picture) umożliwiające wyświetlanie obrazów z dwóch źródeł równocześnie.

Monitor jest kompatybilny z systemami Windows i OS X i ma certyfikat SolidWorks.
Kąty widzenia 178°/178°, 100% zgodność kolorów z paletą sRGB i Rec. 709,czas reakcji matrycy 4ms GTG, jasność 350cd/m2, obrót ekranu do pionu (pivot), regulacja wysokości i pochylenia ekranu, wbudowane głośniki 2x3W. Gniazda sygnałowe D-Sub, DVI-DL, DPi HDMI 1,4, HDMI2.0 oraz koncentrator 4xUSB 3.0 i gniazdo słuchawkowe.
Niemigoczące podświetlanie ekranu (Flicker-free) i zmniejszona emisja niebieskiej składowej widma
(Low Blue Light) oraz wbudowany czujnik oświetlenia zewnętrznego zwiększają
komfort pracyi minimalizują zmęczenie wzrokuprzy długotrwałej pracy.
Monitor jest dostępny w Polscew sugerowanej cenie detalicznej 2390 zł
Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.
Parametry i zdjęcia: http://www.benq.pl/product/monitor/bl2420u

 

 

Styczeń 2016¾Dla najbardziej wymagających inżynierów projektantów - użytkowników systemów CAD/CAM (ComputerAided Design i ComputerAided Manufacturing), twórców wizualizacji i animacji oraz montażystów materiałów wideo BenQ oferuje 24 calowy monitor rozdzielczości UHD (3840x2160) z matową matrycą IPS.Kąty widzenia 178°/178°, 100% zgodność z paletą barw sRGB i ze standardem HDTV Rec. 709, jasność 300 cd/m2i podstawowy kontrast 1000:1 i dynamiczny 20 mln : 1 oraz czas reakcji 7 ms GTG zapewniają uzyskanie najwyższej jakości precyzyjnych obrazów statycznych oraz wszelkich filmów i animacji. BenQ BL2420U ma certyfikat SolidWorks – standardu w profesjonalnym projektowaniu CAD/CAM.

Dbałość o wzrok i komfort pracy

Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej widma (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinnego przygotowywanie czy weryfikowania tekstów. Niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free także zmniejsza zmęczenie wzroku i podnosi wydajność pracy.Wspomniane funkcje są składnikami pakietu BenQ eye-care™.

Duży zakres regulacji położenia ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają możliwości dostosowania położenia monitora do konkretnych zadań i przyzwyczajeń użytkownika. Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2420U buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta czy montażysty.

Display Pilot

Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji używanej przez projektanta. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazudokonuje się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji. Pozwala ono również sterować proporcjami wyświetlanych obrazów tworząc na ekranie kilka pulpitów.
Rec. 709

Rec. 709 to przestrzeń kolorów i standard cyfrowej transmisji kolorów HDTV od 1990 roku używany w produkcji i post produkcji filmowej oraz telewizyjnej i implementowany jest w urządzeniach prezentacyjnych – monitorach, telewizorach i projektorach. Implementacja Rec. 709 w BenQ BL2420U gwarantuje uzyskanie obrazu zgodnego z zamierzeniami jego twórcy z zachowaniem pełnej wierności barwnej. 

Tryb Animacji

Tryb ten opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Użytkownik może wybrać jeden z 10 poziomów korekty jasności w ciemnych partiach obrazu bez zmian w jasnych.

Edycja wideo

Wysoka rozdzielczość i krótki czas reakcji matrycy w połączeniu w wysoką wiernością odwzorowania barw znakomicie wspomaga wszelkie prace edycyjne i montażowe na materiałach wideo.

PIP i PBP – dwa obrazy na jednym monitorze

Tryby jednoczesnej pracy z obrazami z dwóch różnych źródeł sygnału –PIP (Picture-in-Picture - obraz w obrazie) i PBP (Picture-by-Picture – obraz obok obrazu) zwiększa wydajność i komfort pracy. Do jednego monitora dostarczać można sygnał z dwóch komputerów – porównując np. dwie wersje projektu czy filmu. Możliwa jest również kombinacja różnych urządzeń np. komputer, odtwarzacz BD/DVD, kamery, konsole.

Parametry BenQ BL2420U: http://www.benq.eu/product/monitor/bl2420u/specificationswww.BenQ.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »