Technologie » Internet

Bestsellerowa produkcja Render Cube funduje jej twórcom ponad 40 proc. wzrost zysku netto rdr!

Bestsellerowa produkcja Render Cube funduje jej twórcom ponad 40 proc. wzrost zysku netto rdr!
Zobacz więcej zdjęć »
Render Cube, producent sprzedażowego hitu Medieval Dynasty, znacząco poprawia wyniki finansowe po drugim kwartale br. Od kwietnia do czerwca przychody netto wyniosły 2,7 mln zł, co oznacza 59 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ub. roku.

W tym czasie EBITDA oraz zysk netto wyniosły odpowiednio – 1,8 mln zł oraz 1,5 mln zł, co daje wzrost o 58 proc. oraz 42 proc. 30 czerwca br. spółka posiadała na koncie 15,5 mln zł środków pieniężnych. Efektem tak dobrych wyników Render Cube jest niesłabnące zainteresowanie jej bestsellerową produkcja – Medieval Dynasty.

- Za nami kolejny bardzo dobry kwartał. Osiągnięte wyniki finansowe pokazują, że rozwijamy studio w dobrym kierunku, a przyjęta przez nas strategia jest słuszna. Jestem dumny, że w ostatnich miesiącach przebiliśmy z nawiązką wszystkie kluczowe dane finansowe w porównaniu do drugiego kwartału ub. roku. Mimo, że od premiery Medieval Dynasty minęło już wiele miesięcy zainteresowanie tym tytułem nie słabnie, co widać w ostatnim raporcie finansowym. Mamy jasno sprecyzowany plan na dalszy rozwój naszego flagowego projektu, który jest klasycznym przykładem long-sellera. Z pewnością jeszcze nieraz zaskoczymy fanów Medieval Dynasty komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

W drugim kwartale br. spółka zapowiedziała wprowadzenie do gry pełnoprawnego trybu kooperacji, dzięki czemu możliwa będzie rozgrywka wieloosobowa. Co-op ma być dostępny w 2023 roku. Wcześniej Spectral Games, której Render Cube jest największym akcjonariuszem, planuje wydanie Medieval Dynasty w wersji VR. Projekt najpierw trafi na Meta Quest 2, następnie na PC VR. Gra jest również przygotowywana z myślą o PSVR 2.

Na początku czerwca sprzedaż Medieval Dynasty przekroczyła 1 mln sztuk. Ocena tytułu na platformie Steam przekracza 90 proc. pozytywnych opinii.  Projekt jest obecnie dostępny na Steam, GOG.com oraz Microsoft Store, Epic Store, a także w Xbox Game Pass dla PC. Dzięki otrzymanej niedawno certyfikacji wkrótce trafi na konsole – PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Kilka dni temu Render Cube dodało do Medieval Dynasty najnowszą i zarazem najbardziej rozbudowaną jak dotąd aktualizację – Dziedzic.

-  W grze rozwinęliśmy elementy związane z naszym potomkiem, dodaliśmy nowe misje, postacie i budynki. Aktualnie objętość tekstu w grze to 120 tys. słów, co odpowiada ponad 400 stronom w książce. Od teraz gracze za pomocą rozbudowanych linii misji oraz nowych przedmiotów, takich jak zabawki, mogą cieszyć się kolejnymi godzinami rozgrywki. Dodatek oferuje wiele zadań rodzinnych, liczne formy osobowości potomka oraz specjalne wydarzenie dla dziecka. Gra została jeszcze bardziej zoptymalizowana, posiada ulepszenia dźwiękowe oraz wizualne – dodaje Damian Szymański.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InnerValue

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »