Społeczeństwo » Społeczeństwo

BETFAN: Andrzej Poczobut Dziennikarzem Roku 2021

Według BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, Dziennikarzem Roku w konkursie Grand Press 2021 zostanie Andrzej Poczobut, polsko-białoruski dziennikarz i więzień polityczny.

Grand Press to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów dziennikarskich w Polsce. Organizują go magazyn Press i Fundacja Grand Press. Według BETFAN najważniejsza nagroda, Dziennikarz Roku, trafi tym razem do Andrzeja Poczobuta. To urodzony na Białorusi dziennikarz i publicysta, korespondent Gazety Wyborczej oraz działacz mniejszości polskiej na Białorusi, który w marcu 2021 r. został po raz kolejny uwięziony przez białoruski reżim. Inni nieformalni kandydaci do tytułu Dziennikarza Roku, zdaniem BETFAN, mają dużo mniejsze szanse niż faworyt, choć konkurencję stanowi tu silna reprezentacja z tytułów Ringier Axel Springer Polska. Drugi w notowaniach bukmachera jest Janusz Schwertner (Onet), a za nim są, ex aequo, Agnieszka Burzyńska (Fakt) i Andrzej Stankiewicz (Onet).

W kategorii News, zdaniem bukmachera, zwycięży publikacja Marka Balawajdera z RMF FM nt. ukrywania molestowania seksualnego przez krakowską kurię. Warto jednak zwrócić uwagę, że w tej kategorii rywalizacja jest bardzo wyrównana i blisko faworyta są też dwa inne materiały: „Nieznane kulisy wyborów kopertowych”, Andrzeja Gajcego z Onetu oraz cykl Bianki Mikołajewskiej i OKO.press – „Narodowcy od Bąkiewicza z 3 milionami dotacji z rządowego funduszu”. Pozostałe cztery nominowane newsy mają, według BETFAN, znacznie mniejsze szanse na nagrodę.

Zdaniem BETAN w kategorii Dziennikarstwo śledcze zwycięży cykl artykułów „Partia i spółki” przygotowanych przez kilkudziesięciu dziennikarzy Onetu, Gazety Wyborczej, Radia Zet i BiqData. Publikacje dotyczyły obsadzania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa i sieci powiązań najważniejszych polityków obozu władzy. Drugim, według bukmachera, najpoważniejszym kandydatem do nagrody jest cykl „Przeczekamy i prosimy o przeczekanie”, którego autorem jest Zbigniew Nosowski. Opublikowane na Więź.pl artykuły dotyczyły przewlekłości kościelnych procedur w sprawie ks. Andrzeja Dymera.

Najlepszym reportażem prasowym/internetowym zostanie, zdaniem BETFAN, cykl Szymona Opryszka z OKO.Press o uchodźcach z Bliskiego Wchodu pt. „Mój paszport to moja zbrodnia”.

Bukmacher uważa też, że w kategorii Publicystyka nagrodę dostanie analiza Andrzeja Stankiewicza z Onetu o realizacji separatystycznej wizji PiS pt. „Mamy się zakochać w polexicie”. Największą konkurencję dla tego materiału stanowi inna jego analiza, tym razem przygotowana w duecie z Agnieszką Burzyńską z Faktu, pt. „Kulisy dealu Kukiza z Kaczyńskim” o tym, jak władza korumpuje posłów, by pacyfikować media.

Z analiz bukmachera wynika, że nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego w 2021 r. trafi w ręce Jerzego Chromika – nestora dziennikarstwa sportowego, związanego w przeszłości m.in. z TVP Sport, Sportowcem, Expressem Wieczornym. Według BETFAN tuż za nim jest, z nieznacznie tylko mniejszymi szansami, Radosław Leniarski, szef sportu Gazety Wyborczej. Na zwycięzcę w kategorii Economy BETFAN typuje Łukasza Wilkowicza z Dziennika Gazety Prawnej, wcześniej związanego m.in. z Parkietem.

Zdaniem BETFAN w 2021 Książką Reporterską Roku zostanie „Aborcja jest”, napisana przez Katarzynę Wężyk (Wydawnictwo Agora). W tej kategorii dwa inne tytuły, spośród pięciu nominowanych, są relatywnie blisko faworyta i mają równe szanse. To „Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana” Artura Domosławskiego (Wydawnictwo Wielka Litera) oraz „Zachód Słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji” Dionisiosa Sturisa (Wydawnictwo Poznańskie).

BETFAN jest polską, legalnie działającą firmą bukmacherską online. Wyróżniają ją innowacyjne rozwiązania, szeroki zakres proponowanych zakładów i otwartość na potrzeby klientów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, na żywo i esportowych, BETFAN jako jedyny w Polsce bukmacher oferuje na szeroką skalę zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. W sumie proponuje miesięcznie ponad 1,5 mln różnych zakładów. BETFAN jest w gronie pięciu największych polskich bukmacherów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »