Kultura, sztuka » Muzyka

BETFAN: Polak w finale Konkursu Chopinowskiego, ale wygra Rosjanka

BETFAN: Polak w finale Konkursu Chopinowskiego, ale wygra Rosjanka
Zobacz więcej zdjęć »
Według analiz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, do finału XVIII Konkursu Chopinowskiego wejdzie co najmniej jeden nasz rodak. Mimo że Polska ma najwięcej reprezentantów w konkursie, żadna z głównych nagród nie trafi jednak w ręce pianisty z ojczyzny Fryderyka Chopina.

Zdaniem BETFAN największe szanse na zdobycie złotego medalu ma rosyjsko-armeńska pianistka, Eva Gevorgyan. Jej największą konkurencją są Martin Garcia Garcia z Hiszpanii oraz Hyuk Lee z Korei Południowej.

Odbywający się przez prawie cały październik XVIII Konkurs Chopinowski wchodzi właśnie w decydującą fazę. W Polsce - kraju, gdzie muzyka Chopina jest częścią tożsamości narodowej - nadzieje na sukces rodzimego uczestnika są szczególnie duże. Tym bardziej, że Polskę w konkursie reprezentuje silna grupa uczestników. Emocje zostaną podgrzane już niedługo, bowiem wedle analiz BETFAN na liście finalistów zobaczymy przynajmniej jedno polskie nazwisko. Kurs na udział Polaka w finale wynosi u tego bukmachera 1,45, co oznacza niemal pewne zdarzenie. Jednak według BETFAN, żadnemu Polakowi nie będzie dane powtórzyć sukcesu Rafała Blechacza z 2005 r., czyli zdobyć złotego medalu.

Kto zatem wygra Konkurs Chopinowski? Według analityków BETFAN wciąż istnieje duża niepewność w tym zakresie. W rezultacie, niezależnie od tego, kto zostanie zwycięzcą, można liczyć na znaczące wygrane w przypadku właściwego wytypowania laureata. Najbliżej triumfu jest obecnie, zdaniem bukmachera, 17-letnia Eva Gevorgyan repezentująca Rosję i Armenię. Jednak dość wysoki kurs na nią – wynoszący 4.50 - oznacza, że nie może czuć się pewna wygranej. Jeśli jednak zwycięży, obstawiający może wygrać 450 zł za każde postawione 100 zł. Tuż za młodziutką faworytką są ex aequo Hiszpan Martin Garcia Garcia oraz Koreańczyk Hyuk Lee (kurs na obu to 5). Pianistka z Korei Południowej Su Yeon Kim (kurs 8.00) ma już mniejsze szanse, ale wciąż jest w grze.

Spośród Polaków najwyższe notowania ma pochodzący z Warszawy Andrzej Wierciński (kurs 8,50). To wychowanek katowickiej Akademii Muzycznej oraz Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, który o wstęp do konkursu musiał walczyć w eliminacjach. Tuż za Wiercińskim jest reprezentujący Włochy i Słowenię Alexander Gadjiev (kurs 9.00). Zdaniem BETFAN główną stawkę konkurentów o złoty medal zamyka inny Polak, Szymon Nehring (kurs 10.00), który startował w konkursie z pozycji polskiego faworyta oraz laureata prestiżowych konkursów pianistycznych. Szanse pozostałych uczestników z Polski na zwycięstwo są mniejsze i BETFAN ocenia ich pozycję w kolejności: Piotr Alexewicz (kurs 13.00), Jakub Kuszlik (kurs 15.00), Kamil Pacholec (kurs 16.00) oraz Mateusz Krzyżowski (kurs 18.00).

Wysoki poziom XVIII edycji Konkursu Chopinowskiego, na który zwraca uwagę samo jury, powoduje, że konkurencja o pierwsze miejsce jest szczególnie zacięta. Ale czy któremuś z Polaków uda się wywalczyć jedną z sześciu nagród głównych lub nagrodę specjalną za wykonanie mazurka, koncertu, poloneza lub sonaty? Zdaniem BETFAN w obu tych przypadkach bardziej prawdopodobna odpowiedź brzmi: nie. Jednocześnie scenariusz odwrotny nie jest skrajnie nierealny. Kursy na otrzymanie przez Polaka jednej z nagród głównych lub nagrody specjalnej wynoszą odpowiednio tylko 2,45 i 2,65. Niewykluczone więc, że już za kilka dni uczestnicy i melomani z Polski będą mieli powód do radości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »