Dom » Budownictwo

Beton i florystyczne inspiracje – pomysł na mieszkanie

Beton i florystyczne inspiracje – pomysł na mieszkanie
Zobacz więcej zdjęć »
Delikatne roślinne motywy na eleganckim, monochromatycznym tle. Urok betonu w niecodziennym, organicznym wydaniu. Florystyczne inspiracje dla wnętrz takich jak łazienka, kuchnia, korytarze albo salon.
Brzmi jak doskonały pomysł na aranżację mieszkania? Podobnie twierdzą projektanci kolekcji płytek Spotlight marki Villeroy&Boch, która urzeka wielością opcji oraz subtelnością dekoru.

Spotlight Villeroy&Boch to bogaty wybór płytek ściennych i podłogowych - ciekawa, łagodna gama barw oraz dekory, których wzór przypomina zarys roślin oraz drzew. Jak na rycinach japońskich mistrzów krajobrazu! Subtelne linie designu przekonają do siebie zarówno zwolenników natury i twórczej abstrakcji, jak i sympatyków oryginalnych połączeń florystyki oraz... geometrii.

Florystyczny urok dekoru

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Florystyczny dekor Spotlight o wymiarach 30x60 cm doskonale komponuje się z innymi płytkami oraz z linią dostępnego w licznych formatach matowego i lapatowanego gresu.

Rozmiarowych oraz barwnych kombinacji w obrębie Spotlight Villeroy&Boch jest wiele. Od jednobarwnego minimalizmu, przez dwukolorowe kompozycje aż po pełną gamę dostępnych w kolekcji barw. Do wyboru biel, greige, szarość oraz głęboki antracyt. Dostępne zarówno w linii podstawowych płytek, jak i pośród dekorów. Dzięki temu jeszcze łatwiej o ciekawe i spójne zestawienia obu typów płytek.

Geometryczne pomysły na nowoczesne mieszkanie

Zaletą wielu nowoczesnych mieszkań jest otwarta przestrzeń, w której swobodnie przenikają się płaszczyzny podłóg i ścian różnych części domu. Dzięki temu widoczne stają się pomysłowe nawiązania - na przykład między dekorem zdobiącym ściany tuż przy wyjściu, a kolorystyczną dominantą salonu. Albo między układem płytek w aneksie kuchennym, a niedużą mozaiką biegnącą przy linii podłogi innych pokoi. Kto ma oko do detali, ten z pewnością doceni liczne możliwości, jakie w opisanym kontekście stwarza Spotlight Villeroy&Boch.

Warto wspomnieć, że w kolekcji tej dostępne są mozaiki. Ich złożony z niedużych prostokątów (2,5x15 cm) lub kwadratów (5x5 cm) wzór stanowi dobre uzupełnienie zarówno dla wzorzystej, jak i monochromatycznej powierzchni gresu.

Spotlight Optima - urok dużego formatu

Oryginalną kolorystykę Spotlight najlepiej podziwiać na większych płytkach z programu Optima, które mają wymiary 60x120 cm, 120x120 cm i 120x260 cm oraz zaledwie 6 mm grubości! Wystarczy kilka z nich i wnętrze nabiera purystycznego oraz eleganckiego charakteru.

Spotlight Optima wizualnie powiększa przestrzeń, sprzyja utrzymaniu czystości i ułatwia realizację pomysłów na nowoczesne aranżacje. Nie bez powodu uwaga designerów skupia się właśnie na wielkim formacie, który budząc zachwyt inspiruje harmonijne, trendsetterskie rozwiązania.

Wielki powrót szarości

A gdyby tak podejść do płytek oraz do projektu mieszkania minimalistycznie? Duży wybór nie oznacza konieczności korzystania ze wszystkich opcji. Są tacy, którym do szczęścia wystarcza oryginalna interpretacja betonu, czyli Spotlight w kolejnej odsłonie.

Nic prostszego niż zachwycić się oryginalnym nawiązaniem do industrialnej kolorystyki oraz możliwością stworzenia monochromatycznej oazy w przestrzeniach własnego mieszkania! Zwolennicy takiego pomysłu wybiorą bezpieczną szarość albo biel oraz dekory w tej samej barwie - by przez długie lata cieszyć się praktycznością rozwiązania, które nie wychodzi z mody.

Kolory i ich klimat

Każda z barw płytek Spotlight Villeroy&Boch wniesie do wnętrz nieco inne światło i odmienny klimat. Greige - połączenie beżu i szarości, określane czasami jako „kawa z mlekiem" - doda przestrzeni ciepła i lekkości; szarość nawiązywać będzie do klasyki minimalizmu oraz morskiego krajobrazu w pochmurny poranek; biel sprzyjać będzie tworzeniu zimowych ogrodów zen; a najciemniejsza z dostępnych w kolekcji barw - antracyt - kojarzyć może się ze wspaniałością górskich szczytów i szlachetnością kamieni.

Moc koloru tkwi nie tylko w przypisanych mu parametrach, ale również w emocjach, jakie budzi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto pobyć w otoczeniu nasyconym daną barwą i na własnej skórze poczuć, jak by to było zamieszkać w jej otoczeniu. Można też skorzystać ze zdjęć gotowych aranżacji i obserwować odczucia oraz płynące z nich inspiracje. Jedną z nich jest właśnie Spotlight.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »