Dom » Wnętrza

Beton w domu - co możesz mieć z betonu architektonicznego w swoim domu?

Jeszcze nie tak dawno szara i dość surowa powierzchnia betonu była przytaczana jako argument przemawiający za tym, aby nie postrzegać tego rodzaju materiału jako rozwiązania, które zostanie zaakceptowane w mieszkaniu.

Dziś jednak zwraca się uwagę na to, że beton architektoniczny może być tłem dla wyjątkowych aranżacji, a osoby, które nie tak dawno były mu przeciwne, zadają sobie pytanie o to, jak mogłyby wykorzystać go we własnym domu.

Dlaczego beton architektoniczny jest tak popularny?
Zainteresowanie betonem architektonicznym jest na tyle duże, że nie można mówić już o nim jako o trendzie, który pojawił się nagle, aby niemal natychmiast przeminąć. Okazuje się zresztą, że mówimy o zainteresowaniu, które powinno być postrzegane jako w pełni uzasadnione z uwagi na zalety tego materiału. Dla betonu architektonicznego charakterystyczne jest między innymi to, że jego kolor utrzymuje się przez długi czas, a osoby, które zastanawiają się nad wykorzystaniem tego materiału nie muszą przywiązywać zbyt dużej wagi do związanych z nim zabiegów pielęgnacyjnych. Nie bez znaczenia jest i to, że jest on wolny od materiałów podatnych na korozję i odporny na uderzenia, nie można zaś nie docenić i tego, że wykazuje się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Jak możemy go wykorzystać?
Dobrą wiadomością dla miłośników betonu architektonicznego jest ta, która mówi o możliwości jego stosowania nie tylko na zewnątrz, ale i w środku budynku. Szczególnie cieszy to miłośników wnętrz nowoczesnych, ściany z betonu architektonicznego są bowiem znakomitym pomysłem, gdy marzy nam się nowoczesny, minimalistyczny salon. Beton tego rodzaju, z którego materiały można zamówić np. tutaj: http://deeco.eu/category/beton-architektoniczny, robi też furorę w loftach podkreślając ich industrialny charakter, ponieważ zaś mamy do czynienia z rozwiązaniami oferowanymi w wielu wariantach kolorystycznych, możemy zdecydować się także na zastosowanie betonu architektonicznego w wnętrzach o mniej surowym charakterze. Jest to zresztą rozwiązanie na tyle przyjazne użytkownikowi, że jedynym ograniczeniem w jego stosowaniu wydaje się wyobraźnia właściciela domu lub mieszkania.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »